на 4г и 6м висока е 110см и тежи 20кг

  • 5 218
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 124
Показателите за ръста и килограмите на детенцето според таблицата си съответстват- и двете са в максимума, а не например ръстът да е в минималните стойности, а килограмите- в максималните. Пълнотата наистина е проблем, но не по-малък проблем са неоснователните ограничения в храненето, желанието детето да се "напъха" в някакъв образ на идеалното тяло. В детството изграждаме хранителни навици, но освен това изграждаме и самочувствие, изграждаме отношението и обичта у детето към тялото му.  Затова аз съм за здравословно хранене и против излишното вторачване в чинията на децата колко ядат и дали влизат в идеалните мерки за възрастта си. Извинете, но това не са манекенки и няма да са явяват на изпит пред комисия.

# 61
  • Мнения: 3 271
ц, ц, ц ... на по 4-5г. децата са по 20кг. и не били дебели...  Thinking Странно  Thinking
Де да знам. Аз мисля другояче.  Crossing Arms

Амииииии, ето дъщеря ми на 4 г и половина точно, 110 см, 18 кг
(ще махна снимките утре) Не мисля, че е добре да се изказват такива категорични мнения без да познаваш детето и структурата му.

# 62
  • Мнения: 4 390
Ще ви помоля да спазвате добрия тон! Peace

Миленка, много е пораснала Катето. Simple Smile Hug

По темата.
Дъщеря ми е от по-дребничките - на 4 г. и половина е 103 см. и 13 кг.
Здраво и жизнено детенце е. Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 3 271
Миленка, много е пораснала Катето. Simple Smile Hug

Сигурна съм, че и твоята красавица се е променила доста. Прати някоя снимка. И я нацункай от нас  Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 8 769
Брей, от така преобладаващите мнения, започвам да си мисля, че моето не е наред - на 4г6м. е, висока е едва 107 см и тежи 16 кг.  Няма да ви казвам мерките на сина ми, защото ще се окаже "болен" сигурно.  Crazy
Признавам, че таблици не съм гледала. Няма и да гледам скоро. Това, което гледам е, дали детето е жизнено, следя да се храни възможно най-здравословно, да спортува, да е весело и дееспособно. Това онзачава, че е здраво.  Peace
На авторката на темата-защо се притесняваш, след като си написала, че двамата с таткото сте едри, че детето е жизнено и не боледува? И след като си се съветвала с педиатъра си? Остави хорските приказки и подмятания, гледай си детенцето!  Grinning

В нашия клас бях една оот най-дребните и най-слабите. Имахме едни гигантки, които бяха доста едрички - едни цици, едни височини-свят да ти се завие. Години, след каато се разделих с класа си, срещанах повечето от тях. Оказаха се съвсем нормални момичета, повечето по-ниски от мен или колкото мен. Явно израстването при някои е по-бързо, при други не. Около и след пубертета се уравняват нещата.  Flutter

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 10:31 от Доня Туфиня

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Извинете, сбъркала съм. Сега Самуил тежи 20 кг., на 110 см. беше 18 и половина.
И по телосложение много прилича на щерката на Миленчето ("момчешки вариант", разбира се  Laughing).

# 66
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
ама и вас си ви бива hahaha що не отворим тема с нашия ръст и тегло...

# 67
  • Мнения: 3 271
И по телосложение много прилича на щерката на Миленчето ("момчешки вариант", разбира се  Laughing).

Много са ни дебели, нали  Whistling Crazy

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Millena, 2кг. разлика на ръст 110 си е значително. Говорим за 20кг., не за 18.
Абе не знам някого да съм го обидила лично, та всяка 2-ра се праив на ощипана девственица?  Thinking. Казах това, което аз мисля по въпроса.
От тук насетне всеки да си мисли, за него си и за детето си.

Туф, кажи за Фил. Нека ни завидят  Laughing

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Извинявай, но защо е по-добре да отглеждаш кльощаво дете? Оли беше много слабичка преди 2 години, изкара една пневмония и още повече отслабна. Това хубаво ли е? Според мен малките деца би трябвало да са пухкави.

ами защото е много трудно да накараш малко дете да спазва диета. В света на лакомствата и с децата около него, дето постоянно нещо си похапват, как ще обясниш на твоето, че не трябва да яде, понеже ... видиш ли  Whistling

# 70
  • Мнения: 3 271
Millena, 2кг. разлика на ръст 110 си е значително. Говорим за 20кг., не за 18.

Тъй, де, но и диапазона, който ти даваш е цяла година, което си е значително. Моята девойка все ще качи 1-2 кг за следващите 6 месеца, и тогава на 5 ще е тъкмо 20 Wink

# 71
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Millena, 2кг. разлика на ръст 110 си е значително. Говорим за 20кг., не за 18.
Тъй, де, но и диапазона, който ти даваш е цяла година, което си е значително. Моята девойка все ще качи 1-2 кг за следващите 6 месеца, и тогава на 5 ще е тъкмо 20 Wink

не се качват така бързо килата Wink Поне моите не го могат.

# 72
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат от един постинг на Александър :
В ранното детство се определя броя на мастните клетки, като след пубертета броят на клетките не се променя. Колкото мастни клетки произведе тялото Ви до тогава, толкова остават за остатъка от живота Ви. При мнозинството от хората са останали вече само бели мастни клетки и при надебеляване, те просто увеличават обема си (броят остава същият)

# 73
  • Мнения: 17 410
Според нормите на СЗО, дъщеря ти е на горна граница на кг. И как се изказват другите, без да са виждали детето, не знам....Все пак, ако си беше нормално, околните едва ли щяха да ти "натякват", че е пълна. Знам, ч е трудно да се ограничава детето, успех ти желая!

# 74
  • Мнения: 17 410
Цитат от един постинг на Александър :
В ранното детство се определя броя на мастните клетки, като след пубертета броят на клетките не се променя. Колкото мастни клетки произведе тялото Ви до тогава, толкова остават за остатъка от живота Ви. При мнозинството от хората са останали вече само бели мастни клетки и при надебеляване, те просто увеличават обема си (броят остава същият)

Това е точно така.

Общи условия

Активация на акаунт