на 4г и 6м висока е 110см и тежи 20кг

  • 5 230
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 271
Все пак, ако си беше нормално, околните едва ли щяха да ти "натякват", че е пълна. Знам, ч е трудно да се ограничава детето, успех ти желая!

Това си мислех и аз. Защото моето с подобни параметри е по-скоро слабо.

Шани, обещавам да пиша колко тежи и колко е висока през март. Наистина ми е интересно, не се заяждам  Peace

# 76
  • Мнения: 647
Много интересно! newsm78
Синът ми е на 4 години , 110 см и 19 кг, а дори изглежда кльощав.
Дори да приемем , че всяко дете има различна структура нямаш основание да го ограничаваш по отношение на храненето , при условие , че и без това детето ти не прекалява с храната.
Въпроса наистина е спорен след като не сме виждали детето  Peace

# 77
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето една тема с новите нормативи за ръст и тегло  на СЗО:

http://bgbaby.net/forum/index.php?showtopic=260&mode=threaded&pid=4057

# 78
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
4год. --- 12,300 --- 20,400 --- 16,350
5год. --- 12,700 --- 23,490 --- 18,000


4год. --- 90,80 --- 111,20 --- 101,00

5год. --- 96,50 --- 118,10 --- 107,30

редактирах се, защото бях публикувала момчешките

# 79
  • Мнения: 17 414
Никол ги е дала вече по- назад. НЕ знам как така повечето деца с тези ръст и тегло са "по-скоро слаби", а това на авторката според околните е "пълно". НЕщо не ми се връзват нещата...

# 80
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз като Шани - множко ми се струват 20 кг на този ръст и тази възраст. Не знам...при някои хора костите тежат повече.

Синът ми на 4 г. и 4 м. - 16 кг. и 110 см(тук може и повече да е, не съм го мерила отдавна).
Като знам как му пролича като качи килограм лятото, представям си още 4 отгоре...

# 81
  • Мнения: 17 414
Абе, хората са си го написали- 20кг е горната граница. Как едно дете на горна граница на кг, при съответния ръст изглежда слабо, а друго- пълно?

# 82
  • Мнения: 8 917
Всяко дете е индивидуално и ако не е видимо пълно, не мисля, че имаш основание за притеснение Peace

# 83
  • Мнения: 647
Абе, хората са си го написали- 20кг е горната граница. Как едно дете на горна граница на кг, при съответния ръст изглежда слабо, а друго- пълно?
Ето тук има снимка на сина ми , съвсем скорошна.Ако кажеш , че е дебел веднага го слагам на диета :
http://newvisionparquet.hit.bg/DSC_0023.JPG
4 год / 110 см / 19.300 кг , не са 20 кг. , но и да бяха ....

# 84
  • Мнения: 17 414
ОК, де! Ама на авторката чак забележки и правят, вашите пък изглеждат слаби....

# 85
  • Мнения: 2 032
Красиан, какво еди-коя си анонимна потребителка ще ти каже, е доста ирелевантно.
(Все едно аз да предложа са резна дългите крачета на Калина, че е на височина като за 6-7 години, а е на 4.5; хе-хе).
Всеки знае как изглежда затлъстяло дете, и може да направи разликата. Не е нужна форОмска мъдрост за това.

# 86
  • Мнения: 3 271
Никол ги е дала вече по- назад. НЕ знам как така повечето деца с тези ръст и тегло са "по-скоро слаби", а това на авторката според околните е "пълно". НЕщо не ми се връзват нещата...

Ами айде де, затова сложих снимка на моето, за да се види, че не е пълно
Явно или има по-тежки кости, или - нямам идея.

krasian, момченцето ти е бонбин - да ти е жив и здрав!

# 87
  • Мнения: 3 271
Всеки знае как изглежда затлъстяло дете, и може да направи разликата. Не е нужна форОмска мъдрост за това.

Права си  Peace

# 88
  • Мнения: 46 609
Абе, хората са си го написали- 20кг е горната граница. Как едно дете на горна граница на кг, при съответния ръст изглежда слабо, а друго- пълно?

Там е работата, че не е горната граница, посочени са средните стойности на килата за съответните сантиметри! За 111,20 см. средната граница е 20.400 кг., което са приблизително и мерките на това дете.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 421
Сори, че се отклонихме от темата, но...

Никол, точно по тези таблици, които ти си посочила - 20.400кг и 111.20 см са максималните стойности, а не средните.
Средните са доста по-ниски.

Общи условия

Активация на акаунт