Колко време се преварява зехтина?

  • 4 980
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 746
А ето и всъщност правилният отговор - зехтин не се преварява изобщо, нито се подлага на каквато и да била топлинна процедура  Wink

Точно така, като за целта трябва да е от възможно най-необработвания вариант, т.нар. студено пресован зехтин.Синът ми се роди през м.юли /преди 8 години/, в най-големите жеги и до 6-тия месец съм го мазала само с такъв зехтин.Нито се е обривал, нито са се запушвали пори и т.н.Сега за второто бебе съм се запасила с еднолитрова бутилка от същия зехтин и смятам него да ползвам.Бебешката козметика и без това е много скъпа, не че зехтина е евтин, но е 100 пъти по полезен за детето.

# 16
  • Мнения: 4 447
А ето и всъщност правилният отговор - зехтин не се преварява изобщо, нито се подлага на каквато и да била топлинна процедура  Wink

А защо е наложена таз процедура с преваряването  Thinking

# 17
  • Мнения: 502
Честно казано и аз не виждам смисъл да се преварява зехтина, нали ще му отидат така полезните съставки... Не знам, кой както си го разбира

# 18
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Преварявяла съм го не повече от 5-10 мин.,но мисля че не е нужно да се преварява.

# 19
  • Мнения: 34
не съм го преварявала и не виждам смисъла от преваряването.

# 20
  • Мнения: 27 524
А защо е наложена таз процедура с преваряването  Thinking

Поредното българско недоразумение предполагам  Wink

# 21
  • Мнения: 1 006
На водна баня 20-30 минути.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
И според мен няма смисъл да се преварява.Въпреки,че педиатърката ми каза да го преварявам -  не го правя.

# 23
  • Мнения: 640
Преварява се на водна баня,за около 10-на мин.
Peace

# 24
  • Мнения: 1 632
И аз знам,че зехтин не се преварява защото така му заминават полезните съставки.Аз не съм преварявала и ни действаше много добре.Ползвах студено пресован зехтин.

# 25
  • Мнения: 100
Аз го преварявам на водна баня 5 мин.

Общи условия

Активация на акаунт