Помогнете, вечер пищи и не суче

  • 1 811
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
И аз имах долу - горе на Вашата възраст подобен проблем. Зверчетата се изхитряват... От биберона се суче по-лесно. И тогава си взех шише на Авент. От него трябва да сучат за да им пусне и се разреши проблема. Иначе беше тръгнал да се отбива (а си го кърмех до годинката и отгоре).
Успех и не му се връзвай Simple Smile)

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 888
И аз имах долу - горе на Вашата възраст подобен проблем. Зверчетата се изхитряват... От биберона се суче по-лесно. И тогава си взех шише на Авент. От него трябва да сучат за да им пусне и се разреши проблема. Иначе беше тръгнал да се отбива (а си го кърмех до годинката и отгоре).
Успех и не му се връзвай Simple Smile)
Аз ползвам само шишета на Авент с биберон номер 1. Наистина не "пускат" лесно.

# 17
  • Мнения: 2 652
svetli, много се радвам, че имате такъв напредък. Дано това е било само краткотрайно и отново да си иска от мама. И ние сме имали подобен случай и се чувствах толкова зле, че направо не ми се говори. И точно тогава премахнах лека полека добавката - за да не загубя бебчо. Никога преди не съм вярвала, че кърменето е такова удоволствие. Кураж и от мен!

# 18
  • Мнения: 4 242
Светли похвали се и днес как мина!
Браво за напредъка, мисля че проблема отшумява, и най- важна роля изиграва увереността ти, спокойствието и вярата в силите!  Hug
Надявам се да споделиш опит с люцерната и кедровите ядки.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Ние се оправяме Simple Smile вече сучи почти на всяко хранене. Вчера сука 3 пъти, днес без пропуск вече Simple Smile. Единственото, което все още не ми харесва е, че явно бързо се отказва, защото днес на обед след като спря да суче гърдите ми пускаха още свободно мляко и се цедих. Но това да е. Много съм доволна дотук.
Що се отнася до люцерната и ядките, определено има ефект. Но не мога да кажа от кое, защото пия и ям всичко вкупом. Просто констатирам, че след 3 дни почти никакво сукане и съотв. стимулиране, днес млякото потича след 3-4 засмуквания от него и тече доста (съдя по гълтането му). Ще видим как ще продължи.

Сега умувам над следната тема: Другата седмица навършва 4 м. и трябва да сменя добавката му с Аптамил 2, която е за тази възраст. Тя е по-хранителна и се дава на по-малко на брой хранения дневно. Не знам как ще съчетая това с кърменето. Не ми се разреждат кърменията, най-много да му давам да суче и между храненията  Thinking .

# 20
  • София
  • Мнения: 1 724
Ние се оправяме Simple Smile вече сучи почти на всяко хранене. Вчера сука 3 пъти, днес без пропуск вече Simple Smile. Единственото, което все още не ми харесва е, че явно бързо се отказва, защото днес на обед след като спря да суче гърдите ми пускаха още свободно мляко и се цедих. Но това да е. Много съм доволна дотук.
Що се отнася до люцерната и ядките, определено има ефект. Но не мога да кажа от кое, защото пия и ям всичко вкупом. Просто констатирам, че след 3 дни почти никакво сукане и съотв. стимулиране, днес млякото потича след 3-4 засмуквания от него и тече доста (съдя по гълтането му). Ще видим как ще продължи.

Сега умувам над следната тема: Другата седмица навършва 4 м. и трябва да сменя добавката му с Аптамил 2, която е за тази възраст. Тя е по-хранителна и се дава на по-малко на брой хранения дневно. Не знам как ще съчетая това с кърменето. Не ми се разреждат кърменията, най-много да му давам да суче и между храненията  Thinking .

Моля те пиши каква е тая люцерна и от къде се купува?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Ами това са пресовани таблети, много приличат на билковите таблетки на д-р Тошков. Мъжът ми ги донесе от магазин за здравословни храни, продават се на бройка.

# 22
  • Мнения: 4 242
Светли чудесни сте!  Hug
За добавката, не я сменяй просто, нали си суче детето, какво като навършва 4 месеца (да сте живи и здрави!) Така или иначе поема всичко необходимо от млякото ти, не му липсва нищо, защо да даваш по тежка храна в този случай?

# 23
  • Мнения: 146
и аз съм с такъв проблем и вече кърмя само в сънено състояние.Вечер обаче слад къпането немога да се оправя и давам от шише. Просто е такъв инат, че колкото и да я оставям да реве, да се мъчи, не исака вечер и когато е будна да суче от мен и това е. Просто си търси шишето Sad Мислите ли, че се е отбила вече и край

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 888
и аз съм с такъв проблем и вече кърмя само в сънено състояние.Вечер обаче слад къпането немога да се оправя и давам от шише. Просто е такъв инат, че колкото и да я оставям да реве, да се мъчи, не исака вечер и когато е будна да суче от мен и това е. Просто си търси шишето Sad Мислите ли, че се е отбила вече и край
Не се отказвай, ние се оправихме и пак суче дечкото. Не е решение да я оставяш да реве, моят освирепяваше още повече. Пробвай да даваш да суче между храненията, това ми помогна.

# 25
  • Мнения: 146
да ще пробвам, но след къпането какво да правя - тя се изнервя докато я облека и неще въобще да засуче, А иначе я дебна да суче само в сънено състояние

# 26
  • Мнения: 2 829
да ще пробвам, но след къпането какво да правя - тя се изнервя докато я облека и неще въобще да засуче, А иначе я дебна да суче само в сънено състояние
Можеш да опиташ да и дадеш да суче преди къпане, така след къпането няма да е толкова гладна и нервна и може да засуче по-лесно. Също може да опиташ да я поносиш, да я погушкаш и ако почне да се унася да и дадеш да суче. Или да дадеш малко с шише и като се успокои-бам-гърдата. Ако става, може да предложиш залъгалката, колкото да се кротне и да приеме гърда.

# 27
  • Мнения: 146
пробвала съм със залагалката - не става. Тя не се успокоява въобще при опитите ми да го направя. А като съм и дала преди къпане няма ли като я размятам във коритото да повърне изяденото.

# 28
  • Мнения: 2 829
Ами-опитай-моето дете не връщаше. Просто той ако не е ял преди къпане така се дереше..... Не исках съседите да идват да проверят какво става Grinning

# 29
  • Мнения: 4 242
Точно съветите които ти е дала Яна щях да пиша и аз  Peace
Опитай, все нещо ще проработи!
И да повърне по време на банята какво от това, после нали ще се насуче пак.  Wink А номера със залъгалката и като се успокои хоп гърдата минаваше и при нас  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт