Душът

  • 11 031
  • 236
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 9 990
Щом не е логично да се къпете сутрин, по каква логика си миете лицето newsm78?!
Аз пък не мога да разбера как вече втори човек задава този въпрос??? Shocked
И да не вземем сутрин душ си мием лицето, защото имаме гурели да речем. А зъбите си мием, за свеж дъх, защото като се събудиш ти е застояло и гадно в устата и за да нямаме кариес.  И не мога да се съглася, че някой ще ви мирише щото вечерта, а не сутринта се
е изкъпал. Това може да стане ако не се е къпал 1-2 дена. Всеки да се къпе когато му е кеф, важното е да се чувства той и хората около него добре. И да не се обобщават хората некъпещи се всяка сутрин като "миризливи"

Гурелите са си гурели-тях можеш и да изчоплиш с пръсти LaughingТака, както ни мирише устата сутрин, миришат и други части на тялото, защото са минали часове от последното миене/ понякога са минали 10-12 часа-това си е половин денонощие, т.е., представете си целият ви ден е минал и вече е вечер...И да, хубаво е ти да се чувстваш добре, но и околните, а те дали са-само те си знаят.Лицето сутрин лъщи, от отделени мъртви клетки, омазнено е дори на хора с немазна кожа.Така е и голяма част от тялото, не само лицето.За отходните отверстия-да не говорим.Мастна секреция има не само лицето. Peace

# 211
  • София
  • Мнения: 1 176
 Crazy забавна е станала темата  Crazy
Аз не разбирам защо някой се засягат на моминска чест Crazy всяка една изказва мнение и ако то бъде подкрепено с аргументи защо аджеба е така, е най-добре Grinning

# 212
  • Мнения: 165
Цитат
Лицето сутрин лъщи, от отделени мъртви клетки, омазнено е дори на хора с немазна кожа.Така е и голяма част от тялото, не само лицето.За отходните отверстия-да не говорим.Мастна секреция има не само лицето.
Права си. Относно "отходните отверстия" , аз примерно посещавам тоалетната когато вече съм на работа след като си изпия кафето, а не веднага след като стана. Просто не ми "идва" иначе  Laughing Значи ли че трябва да тичам да се къпя?  За мъртвите клетки и т.н. -  няма спор! Моята идея е, че не са "миризливи" хората, които се къпят само вечер (всеки ден!). Аз лично се обидих много от това твърдение. Много по хигиенично е да се къпеш и сутрин и вечер, но в никой случай не е задължително според мен.  Задължително е 1 път дневно, но по избор.  Hug

# 213
  • Мнения: 9 990
Цитат
Лицето сутрин лъщи, от отделени мъртви клетки, омазнено е дори на хора с немазна кожа.Така е и голяма част от тялото, не само лицето.За отходните отверстия-да не говорим.Мастна секреция има не само лицето.
Права си. Относно "отходните отверстия" , аз примерно посещавам тоалетната когато вече съм на работа след като си изпия кафето, а не веднага след като стана. Просто не ми "идва" иначе  Laughing Значи ли че трябва да тичам да се къпя?  За мъртвите клетки и т.н. -  няма спор! Моята идея е, че не са "миризливи" хората, които се къпят само вечер (всеки ден!). Аз лично се обидих много от това твърдение. Много по хигиенично е да се къпеш и сутрин и вечер, но в никой случай не е задължително според мен.  Задължително е 1 път дневно, но по избор.  Hug

Категорично не след всяко ходене до тоалетна се влиза под душа/ това в една съседна тема го бистрим и там виждам другата крайност/И не е точно и до хигиена, наистина-веднъж на ден често стига, за да не си миризлив, но факта, че нощем тялото отделя мазнини, мъртви клетки, често пот, и всичко смесено си е мърсотия, дори и да не е миризлива тази мърсотия-си е факт, че я има.Много от потребителките изразиха мнение, че сутрин не са мръсни, защото са се мили вечерта, ей тук не съм съгласна.Нищо повече.Ти го отчете като факт, но не се и засягай лично, че си миризлива.Ти ако не си, много други са и това също си е факт. Peace

# 214
  • София
  • Мнения: 123
Аз взимам душ по всяко време,ве4ер задължително и това не ми пре4и,ако през деня съм се къпала,просто зависи вси4ко от ситуацията дали ще излизам,кога мога да влезна в банята без малкия да ме последва и т.н.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 956
Душа се и сутрин , и вечер. Сутрин, защото през нощтта човек позамирисва - всички пръцкаме все пак, потим се, а и тогава се изхвърлят токсините от организма най-активно.
Вечер, защото цял ден ми се е лепил прах, ако съм била на ресторант, кафе и т.н. замирисвам гнусно на цигари, потила съм се малко или много, детето е цицкало...
А косата си я мия почти всеки ден  - сутрин, защото иначе вечер като си легна се сплесква и на сутринта така и така пак трябва да я оформям. Ако съм била опушвана - задължително си я мия като се прибера.
Отходните отвърстия си ги мия задължително след голямата работа. Дори и на работа да съм била и там да ме е сполетял късметът - взимам една бутилка от минерална вода и - давай... (това е далеч не толкова гнусния вариант, в сравнение с размазването с тоалетна хартия). Иначе, ако съм си вкъщи и след малката нужда се мия.

# 216
  • Мнения: 165
пенелопа МИР !!!   Laughing bouquet

# 217
  • Мнения: 8 999
Сутрин и вечер. През лятото - когато се намирам близо до баня, по всяко време на денонощието. Косата - различно. Вече споделих за интимните си части в друга тема - след всяко ходене до тоалетната, независимо дали съм вкъщи, на работа или другаде.

# 218
  • София
  • Мнения: 5 744
Наистина става все по забавно.Която не взима душ сутрин, е мръсница.Аз ще приема,че съм такава в един точно определен смисъл   Whistling.Не взимам душ сутрин, защото да стана да се къпя в 5,30   Thinking -няма как да се случи. Иначе сутрин всичко се пие по ред и закон.Това,че не си изполивам и ушите, не смятам,че ме прави по малко чистоплътна    Laughing

# 219
  • София
  • Мнения: 4 767
Няма как да настинеш от сутрешен душ, освен, ако не тръгвате мокри, ама мокри все едно от морето излизате.За мен си направих извод защо намирисват повечето хора денем, но не всеки усеща собствената си миризма така, както околните и не винаги околните споделят, че им е неприятно, защото робуват на идеята-да не обидят миризливия. Grinning Peace


Ама разбира се, че няма как ... седя си на пс-то и си измислям, че миналата зима съм се разболяла точно от това..разбира се! Щото си нямам друга работа и мисия освен да лъжа Пенелопа и Вергилия ..  ooooh!
И не става дума да съм излязла "мокри все едно от морето излизате", а след сешоар .. Уви, явно в мен е проблема, че съм се разболяла .. явно има по-нежни хора от вас  Peace

# 220
  • Мнения: 9 990
Не взимам душ сутрин, защото да стана да се къпя в 5,30   Thinking -няма как да се случи. Иначе сутрин всичко се пие по ред и закон.Това,че не си изполивам и ушите, не смятам,че ме прави по малко чистоплътна    Laughing

Правиш ли разлика между душ и къпане?Колко време ти отнема душа-по максимум 5 минутки да се облееш/ тялото!/ никой не казва, че трябва да си миеш задължително и косата-някои заради прическата го правят и няма връзка с хигиената.В тази връзка-не е нужно да ставаш по-рано от обикновеното, че и чак в 5.30...айде мислете трезво.

# 221
  • Мнения: 9 990
Няма как да настинеш от сутрешен душ, освен, ако не тръгвате мокри, ама мокри все едно от морето излизате.За мен си направих извод защо намирисват повечето хора денем, но не всеки усеща собствената си миризма така, както околните и не винаги околните споделят, че им е неприятно, защото робуват на идеята-да не обидят миризливия. Grinning Peace


Ама разбира се, че няма как ... седя си на пс-то и си измислям, че миналата зима съм се разболяла точно от това..разбира се! Щото си нямам друга работа и мисия освен да лъжа Пенелопа и Вергилия ..  ooooh!
И не става дума да съм излязла "мокри все едно от морето излизате", а след сешоар .. Уви, явно в мен е проблема, че съм се разболяла .. явно има по-нежни хора от вас  Peace


Значи си си мокрила косата-да, съгласна съм, но да си измиеш тялото сутрин не е нужно да си миеш и косата. PeaceИ ако си вземеш просто един душ-отмиеш от тялото отделените мътрви клетки и мазнина  не значи, че е задължително и косата да си миеш.Продават и шапчици за коса, въпреки, че може и без тях да се измиеш без да мокриш косата.

# 222
  • София
  • Мнения: 5 744
Пенелопа-ти прочете ли всички мнения  newsm78

# 223
  • Мнения: 9 990
Не съм малоумна, темата тече от 3 , не е от вчера и е повече от нормално, когато е толкова дълга да се отклони в страни.Да, прочела съм всички мнения, следя я от пускането и тази тема.Наистина, ти не си ли забелязала при подобни теми как започва да се пише и за други неща, макар и не съвсем по темата, но все пак засягащи я? Peace

# 224
  • София
  • Мнения: 4 767
Няма как да настинеш от сутрешен душ, освен, ако не тръгвате мокри, ама мокри все едно от морето излизате.За мен си направих извод защо намирисват повечето хора денем, но не всеки усеща собствената си миризма така, както околните и не винаги околните споделят, че им е неприятно, защото робуват на идеята-да не обидят миризливия. Grinning Peace


Ама разбира се, че няма как ... седя си на пс-то и си измислям, че миналата зима съм се разболяла точно от това..разбира се! Щото си нямам друга работа и мисия освен да лъжа Пенелопа и Вергилия ..  ooooh!
И не става дума да съм излязла "мокри все едно от морето излизате", а след сешоар .. Уви, явно в мен е проблема, че съм се разболяла .. явно има по-нежни хора от вас  Peace


Значи си си мокрила косата-да, съгласна съм, но да си измиеш тялото сутрин не е нужно да си миеш и косата. PeaceИ ако си вземеш просто един душ-отмиеш от тялото отделените мътрви клетки и мазнина  не значи, че е задължително и косата да си миеш.Продават и шапчици за коса, въпреки, че може и без тях да се измиеш без да мокриш косата.
имам си такава шапчица, споко

Общи условия

Активация на акаунт