Един или двама лекари следят (следяха) бременността ви?

  • 5 723
  • 164
  •   1
Отговори
# 105
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Един я следи по ЗК и то доста качествено.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 635
И аз бях при един по здравна каса. А можех да ходя и при още двама, заради моята служебна здравна помощ и здравната застраховка от работата на мъжът ми. Изобщо не ми е минало през акъла да го правя. Явно всичко си вървеше добре и съм имала доверие на лекаря.

# 107
  • Мнения: 5 026
Двама.По здравна каса заради болничния, на частно-заради специалиста.

# 108
  • Мнения: 842
При двама. Този по здравната каса поиска да ми прекъсне бременността по медицински причини в края на четвъртия месец  #2gunfire Слава Богу, отидох при друг, който като му казах за това ме гледаше ей така  Shocked За това при първия ходих само заради болничния и обменната карта, а при втория - за да ми следи бременността.

# 109
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 379
Бремеността ми я следеше един лекар,но Слава Богу не съм имала проблеми,но ако се съмнявах за нещо каквото и да е то предпочитам мнението на повече от един лекар.
Pelf ,и на мен в началото на бремеността ми каза първия лекар при когото бях отишла,че нямало сърдечна дейност и може да се наложи аборт,ноооо се консултирах с друг лекар и ми каза,че няма нищо обезпокояващо за сега и е рано за сърдечна дейност,тъй като плода отговаря с една седмица назад...........Друго си е като ти обяснят спокойно и нормално какво е положението и най вече да дадат компетентната преценка на състоянието ти,а не просто да говори нещо на което дори сам не си вярва #Cussing out

# 110
  • Мнения: 521
Аз ходих при двама от единия по ЗК  не бях особено доволна

# 111
  • Мнения: 421
Трима!

    На първо място по важност,този,които ще води раждането - много добър и в секцио и в естествено раждане и прекрасен човек (но няма добра ехографска машина и не работи със здравната каса) и...
    Заради гореизборените на второ място - добър ехографист и много яка машина ( 2Д,3Д,4Д функция)
    И третият ме мери с линийката и ми издаде болничен!  Laughing

# 112
  • София
  • Мнения: 3 064
Един стига, при положение, че е качествен. При мен беше така.

# 113
  • София
  • Мнения: 44 354
основно 1, накрая като имаше съмнение за тесен таз и препоръка за секцио, което не искх, отидох за още мнения при още 2-ма лекари....
Ако всичко е наред и имаш доверие на лекаря си, един е напълно достатъчен.

# 114
  • Мнения: 942
И с малката палавница ми следяха двама лекари бремеността и сега пак Simple Smile

# 115
  • Мнения: 1 216
Имах си двама - песимистът и оптимистът!!

# 116
  • Мнения: 63
Първия път - трима (Е, третия се включи към края) и не откриха проблема и не съм доволна Sad
Втория път - един и при него (нея в случая) раждах и съм много доволна  Grinning

Мисля, че един, но който си върши съвестно работата е най-добре.

  bouquet

# 117
  • Мнения: 3 069
Трима гинеколози следяха бременноста ми.
Първия само я водеше по документи и 2 пъти преглед на ултразвука + запис на тонове.
Втория всеки месец в частния си кабинет, приятел на свекърите ми.Той ми направи и секциото.
Третия беше за феталните морфологии.
Щях да забравя....и едно посещение за фетална ехокардиография на плода.

# 118
  • Мнения: 728
Благодаря на всички, които са се включили в темата, надявам се да съм била от полза на моята приятелка в избора. Лично мен малко ме притеснява факта, как с лека ръка някой лекари препоръчват прекъсване на бременността, още в самото й начало, как съответната майка не им се доверява и как в последствие всичко се развива нормално.  newsm78 

# 119
  • Мнения: 724
Ходила съм при един на когото му имам невероятно доверие.

Общи условия

Активация на акаунт