Опитвали ли сте някакви наркотични вещества?Ако да, какви?

  • 20 136
  • 241
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 080
Мила Саня , минало е да .За сравнение хероиновата абстиненция ,физическата е около пет дни .Треска ,болки в ставите , повръщане ,безсъние ,загуба на координация .Сравни с алкохолната от която доколкото знам ,може да се умре .

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 14:26 от catch

# 181
# 182
  • София
  • Мнения: 38 912

О, много е яко. По рисунките можеш да видиш степента на въздействието на дрогата.
Аз ЛСД не съм опитвала. И не искам.

Между другото, относно преживяванията с тревата. Тя е един от най-психотичните наркотици - в смисъл, че като пушиш почваш да си мислиш някакви странни неща, съзнанието ти се променя.

Докато например хероина е съвсем друг тип - просто се отпускаш като дроб и това е.

# 183
  • Мнения: 2 161
Много моля хората,които са пробвали наркотици да ми обяснят като на идиот какво точно се чувства след приемането им?Например боцкаш се и какво?Какво точно се чувства?

# 184
  • Мнения: 677
Шанел, много бих искал да ти отговоря, но не съм се боцкал. Но ако знам, че утре ще умра, ще го направя.

# 185
  • Мнения: 6 167
Реза, не само се измести темата, но и се изчерпа. Не мога да приема нещата да се поставят под един знаменател. Щом не е забранен серотонина, дай да разрешим и хероина. Доколкото разбирам това е твоята позиция. Не мога да я приема.

извинявай, но серотонина е невромедиатор.

що се отнася до хероина, морфина, кокаина - били са напълно легални дроги, преди да ги забранят.
хероинът се е използвал по време на войната - хироуз - думата ясно говори за действието.
кокаинът е бил широко използван в мините а андите - потребителите бачкат здраво, щастливи са и не ядат.
да припомним ли кой е шерлок холмс? най-известния морфиноман.
или алиса... в странта на чудесата  Wink- идеалният разказ на преживяване ЛСД.
без майтап - алиса е първата яко надрусана девойка в литературата.

шанел
, ЛСД  ефект - цветовете стават по-рязки, сетивата работят не на 4 , а на 94 процента.
това е. виждаш много, чуваш всичко, светът сменя цвета си. мислите стават нерационални, много е важно да имаш човек до себе си, който да те пази да не излезеш през прозореца.

на никой не мога и не искам да забарняеам  да изпробва дрога, дори на децата си, но не съм за легализирането Naughty
когато едно същество е достигнало до идеята , че иска да 'опита' никой не може да го спре.

разбира се, каквото и да опитват, децата  трябва да се знаят едно нещо - хероина е смърт.
има регистрирани случаи на зависимост след 2ра употреба. тоест, още не си разбрал за какво иде точно реч и вече си в заешката дупка.

# 186
  • Мнения: 2 161
Но ако знам, че утре ще умра, ще го направя.
И аз това съм си мислила.

# 187
  • София
  • Мнения: 2 840
За морфина мога да кажа.
В Майчин дом имат практика при секцио да слагат морфин.Е, усещането е безумно - никаква болка след операцията.И ми беше много весело.Едно такова, забавно.
На съседното легло, ще прозвучи ужасно, лежеше момиче, на което му казаха, че и второто му дете е с порок и няма да оцелее, а то се хилеше.
КАто ни пусна морфинът...е, тогава настана драмата - мен ме боли, тя реве....
В моя случай, обаче, държа да кажа, че въпреки болката, настроението ми си остана приповдигнато.Така че, не мисля, че морфинът действа по друг начин освен като болкоуспокояващо.
Но, честно, 24 часа нямаше НИКАКВА болка.

# 188
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 567
И аз имам подобно преживяване. При епизиотомията при първото ми раждане, ми сложих пълна упойка за шевовете, защото бяха твърде много.
Е, тогава разбрах защо се друсат наркоманите  Joy Беше невероятно изживяване- бях уж в пълно съзнание, но не усещах болка. Някак знаех къде се намирам и защо съм в това състояние, но пък ми беше зверски добре... Летях някъде над всичко и всички...

# 189
  • Варна
  • Мнения: 1 795
извинявай, но серотонина е невромедиатор.
....който? Освен, че пренася нервните импулси, какво действие има?

що се отнася до хероина, морфина, кокаина - били са напълно легални дроги, преди да ги забранят.
Естествено, някой е решил да ни ощети, като ги запази само за себе си.

кокаинът е бил широко използван в мините а андите - потребителите бачкат здраво, щастливи са и не ядат.
Това според теб нормално ли е?

да припомним ли кой е шерлок холмс? най-известния морфиноман.
Кой е Шерлок, наистина? Литературен герой?
Алиса така и не можах да я харесам, защо ли?

когато едно същество е достигнало до идеята , че иска да 'опита' никой не може да го спре.
Тук съм съгласна. Не могат да го спрат нито забрани, нито разрешения.

разбира се, каквото и да опитват, децата  трябва да се знаят едно нещо - хероина е смърт.
И да го знаят и да не го знаят, все тая ако са започнали и не могат да се откачат. Според мен изобщо не трябва да се стига до там.




Не само художници, но и всякакви други артисти са използвали наркотици, за да получат творческо вдъхновение. Не знам някой от тях да е свършил добре. Медицинското приложение на морфина няма да го коментирам. Не говорим за обезболяване, а за самоцелно доставяне на някакви, не знам и аз какви удоволствия.




# 190
  • Мнения: 332
 Пушила съм тревица...епа...яко си е  Laughing Особено,ако се напушиш и после да правиш секс-кекс  #Crazy  Crazy Направо подивяваш от кеф  Laughing smile3521

# 191
  • Мнения: 6 167
Саня, не се оптивам да споря с теб , защото няма смисъл.
Разбира се, че най-добре е човек да е убеден и никога да не пробва дроги. Идеалният вариант.


Бъдещето не е в хероина, кокаина, това са остаряващи дроги, децата все по-малко прибягват до хероин, освен, ако не са много прости или много принудени. Производството и трафика на тези наркотици е голям риск и скъп. Постепенно тези дроги ще отпаднат и ще дадат място на нови и нови синтетични наркотици - стотици пъти по-мощни, местно производство. Е тогава вече няма да е ясно кой -какво-кога-как. Като в Русия. Имат хиляди дроги, които са непознати на света, това е нация от потомствени токсикомани. Бъркат всичко. Извинявам се за офф-а.

Има смисъл да си говорим за това как да предпазим децата от това, а не кой какво е опитвал.

# 192
  • Мнения: 2 113
Постепенно тези дроги ще отпаднат и ще дадат място на нови и нови синтетични наркотици - стотици пъти по-мощни, местно производство. Е тогава вече няма да е ясно кой -какво-кога-как. Като в Русия. Имат хиляди дроги, които са непознати на света, това е нация от потомствени токсикомани.

Това ме заинтригува, развии още малко темата.Предполагам,че и за други ще е интересно.

# 193
  • Мнения: 6 167
ами какво да я развивам - има баланс на планетата - южното полукълбо продава дрога на северното, което продава оръжие на южното. така парите винаги са в севера, който е щастлив и богат. много общо , разбира се.
да, обаче синтетичните наркотици са малко по-друга бира - нямат нужда от плантации по чукарите, нямат нужда от мрежи за трансконтинентален трафик, не създават и толкова сателитни проблеми ( криминалитет, трафик на хора, проституция и прочее гадости) - на практика ти е необходимо да имаш умен химик, фармаколог , кухня и малко познания и можеш да си произведеш в кухненски условия нови и нови врати към рая. новите синтетични дроги имат и друго 'предимство' - докато станат нелегални, собственика вече  милиардер - първо, докато се разбере с какво точно се друса потребителя, второ да се установи коя е забранената съставка, трето да се види дали тя влиза в съответните списъци и се забрани със законови промени и виновния да се подгони - шефа вече е произвел следващия синтетик и упражнението започва отначало. затова на запад имат вече работещи 'системи за ранно предупреждаване за нови синтетични наркотици'., което уж се прави или ще се прави и в бг, като част от ес. в това време, паралелния бизнес с хероин/кокаин си върви все още, но хероина определено бележи спад, защото нали ги подгониха там като терористи ( афганистан) и след падането на комунистическите режими нещо се разсъхна трафика и май не е каквото е било.
българия винаги е оставала встрани от трафик, защото нали не си мислим, че м/ународния трафик не е междуправителствен такъв. говори се, че бай тошо е пускал дрогата гратис с условие да не влиза в страната, което обяснява и ниската употреба,  докато сега принципа е друг, трафика се заплаща в натура, т.е тази дрога, която преминава се плаща в дрога, не в пари.  и тн. една част от това са тероии на конспирацията, разбира се.

# 194
  • Мнения: 877
Само да кажа, че художниците не им е била нужна дрога за да имат творческо вдъхновение. Друго за художниците, малко са били добре (говорим за век два назад, сега са си добре и в далечно минало също са си били добре) и Саня не е заради дрогата. Стига се против дрогата, че вече ми ставаш подозрителна. Това е нещо, което съществува и така. Има доста по-страшни неща и са в човешката природа, ние дрогата. Дрогата поваля тези, които имат други проблеми, не им е виновна тя.

Общи условия

Активация на акаунт