Хора, аз идиот ли съм???

  • 17 249
  • 452
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 427
Ами да идиоти сме.И ти и аз и всички.Докато търпим и цъкаме и си пишем глупости по форумите вместо да отидем всички и да ги пометем,така ще е,няма как друго

Как точно го виждаш това? Развий план на действие, интересно ми е просто. И понеже смяташ, че с гласуването си им "служим", приведи ми доказателства, че с НЕ-гласуването си не им "служим" в пъти по успешно.

Развивам веднага:Представи си следното:хората спират да ходят на работа.Отказват бе!Точка.Като учителите,присъствие по училищата без занятия.Може да стане ,нали?!Не е невъзможно!!!
Това трябва да стане.Не може майка ми да ми казва снощи по телефона,"Просто не издържам вече,с тези пари съм на ръба на нервната криза" а когато се заговорихме за това защо болниците не стачкуват да ми отговаря че не било по конституцията.Синдикатите трябвало да организират нещата.Да ама на синдикатите хич,ама хич не им дреме за теб бе мила мамоооо,след като нищо не правят значи така е много по изгодно.Явно някой им снася.Няма две истини.Ама аз това което не мога да разбера,е:защо след като на закона не му дреме за теб,ти толкова си се замислил за него.Стачкувай,противоконституално(уф,не мога да го кажа това).Не могат да уволнят дисциплинарно целия персонал по болниците в България,нали?Защо за едни държавата е създала закони,а за други не.Кой ги създава тези закони-онзи на когото са му изгодни?Избраните от народа.Народните представители(еххх,как звучи,от лични по-лични,каймака на обществото демек)Но след като си ги сложил там,на тази вишка с картечницата да пишат закони ЗА ТЕБ,пък те нагъват кюфтета в стола по 20-с стинки бройката защо просто не отидеш в удобната им зала,не ги хванеш за реверите и да ги изхвърлиш от там.Като не ти вършат работа?За ко ги раниш?!
Всички си спомняме какво стана по време на Демокрацията(то пък една демокрация,анархия трябва да се каже,за да се придържаме към смисъла).Хората влязаха и ги изкараха навън като мръсни котета.Защо и сега да не може да стане така.Точно!Тъкмо влязохме в Европа,а тези неща се забелязват от другите членкииии,нали.Като стане патакламата нещата ще се обърнат.Щото вече не сме сами,а сме парче от цялата торта,наречена Европа.

# 61
  • Мнения: 3 216
И, да, учителите са много съществена част от българските домакинства  Peace

РАзбира се,че са много сьществена част,та все пак говорим за Дьржавния бюджет.

# 62
  • Мнения: 2 563
Това са глупости. Настройват хората срещу учителите. Точно както настройваха хората и срещу инвалидите миналата есен. Тогава Орешарски плашеше как ако даде на инвалидите добавки, няма да си платим вноската за ЕС.  #2gunfire

# 63
  • Мнения: 3 405
Мен не са ме настроили срещу никого. И не гледам в чуждата паничка. Но смятам, че е крайно време да се реши въпроса по някакъв начин, за да започне учебната година.

# 64
  • Мнения: 2 427
Ми да го решат бе Aнджи,да го решат!Да им уважат исканията хората веднага ще се върнат по работните места.Ама чакайте малко,защо сте готови да изкарвате учителите виновни за това че децата ви не учат.Защо не обърнете гнева си към тези ,които за 5 минути биха решили проблема със занятията.Изпълняват им исканията и всичко тръгва по старому.Значи не учителите,а някой друг не иска тези деца да почнат занятията.

# 65
  • Мнения: 3 405
Ми да го решат бе Aнджи,да го решат!

И аз това викам, ама не чувам да има развитие по въпроса.
Относно родителите, нормално е да има за и против.
Аз подкрепям учителите, но две седмици вече без учебни занятия стават много, негативите ще са и за децата и родителите, и за учителите.

# 66
  • Мнения: 2 891

Всички си спомняме какво стана по време на Демокрацията(то пък една демокрация,анархия трябва да се каже,за да се придържаме към смисъла).Хората влязаха и ги изкараха навън като мръсни котета.

Хаха, там сега са същите Laughing Ракови образования с разсейки  Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 2 759
Ми да го решат бе Aнджи,да го решат!
И аз това викам, ама не чувам да има развитие по въпроса.
                  Една прогнозирана инфлация би натоварила доста пенсионери, безработни, майки (особено самотни).. Освен всички останали... Аз поне това разбрах от обясненията по-горе.

# 68
  • Мнения: 3 405
Ох, а за самотните майки направо съм им бясна на тези в социалното министерство.
Имам приятелка, самотна майка с едно дете. Няма право на детски надбавки, защото доходът и бруто е малко повече от 400 лв.  и не попада в графата на правоимащите. На квартира е, детето е ученик.

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Кой държи сметка как се разпределят бюджетните пари ? Къде мога да прочета колко пари има в бюджета ? И какъв е плана за разпределение ? Кой следи, дали парите отиват по предназначение ?

Това в началото на годината в Парламента ли се гласуваше ?

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Да де, но на тебе колко време ще ти отнеме да увеличиш производствените мощности, за да посрещнеш новото търсене на сиренето? Можеш ли за един месец да произведеш 2 пъти повече? Увеличаване на доходите води до увеличаване на търсенето. Това може да има две последствия - увеличаване на предлагането или увеличаване на цените. В идеалният модел, в краткосрочен план се вдигат цените, но повече производители са привлечени към този пазар, което увеличава и предлагането, което води до спад на цените и така в един средносрочен или дългосрочен план, отново се достига някакво равновесие. Но това е идеалният модел. А не реалния. Въпросът е какво е по-изгодно за един производител? Да увеличи производството и да печели от оборот или просто в отговор на новото търсене да вдигне цените си, като при този вариант, за същите разходи има по-висока печалба? В краткосрочен план, инфлацията е съвсем реална.
Със същата сила важи и обратното. Ако сега пазарът бъде залят със сирене, това до какво ще доведе? Ще купуваме повече сирене, от колкото ни трябва или просто ще падне цената на сиренето? Естествено второто.
Твоята логика е правилна. Ако хората печелят повече от труда си, това не би довело до инфлация. Но в случая не става дума за общ ръст на доходите, а за увеличение на заплатите в една единствена сфера и то сфера, която не произвежда стоки. Така че, става дума само за увеличаване на парите в обръщение, без реабни предпоставки за увеличаване на производството на стоки. Това е имал предвид Георги Ганев.
Просто ти няма да имаш повече пари, за да си увеличиш производствените мощности и да произвеждаш повече сирене. Обаче аз ще имам повече пари на разположение, за да си купувам това сирене. Това е предпоставка или за дефицит на въпросното сирене или за повишаване на цената му.

Браво, колежке Simple Smile Едно към едно с теорията  smile3501

# 71
# 72
  • Мнения: 2 891
Ох, а за самотните майки направо съм им бясна на тези в социалното министерство.
Имам приятелка, самотна майка с едно дете. Няма право на детски надбавки, защото доходът и бруто е малко повече от 400 лв.  и не попада в графата на правоимащите. На квартира е, детето е ученик.


Знаеш ли колко двойки живеят без брак и колко от майките в тях се водят за самотни. Калкулирай колко помощи отиват на вятъра, 1/2 такси в детските заведения и т.н.

# 73
  • Мнения: 2 427
Кой държи сметка как се разпределят бюджетните пари ? Къде мога да прочета колко пари има в бюджета ? И какъв е плана за разпределение ? Кой следи, дали парите отиват по предназначение ?

Това в началото на годината в Парламента ли се гласуваше ?
Ми да го решат бе Aнджи,да го решат!

И аз това викам, ама не чувам да има развитие по въпроса.
Относно родителите, нормално е да има за и против.
Аз подкрепям учителите, но две седмици вече без учебни занятия стават много, негативите ще са и за децата и родителите, и за учителите.

Ама викаш викаш,но тези работи изискват жертви бе човек!Как така българина все е склонен да омаловажава гакта че е докаран на това дередже и оправдава положението с думите,че видиш ли трябва търпение щото прехода бил труден,пък едни учители не може да оправдае,че стачкуват.Какво толкова ще загубят децата ви ако стоят в къщи две седмици.Толкова ли ще дръпнат назад в мат'риала.Толкова ли ще бъде непоправима щетата.Кое е по-лошо да стоиш една седмица у вас да цъкаш плей стейшъна и да караш колело по парковете,или Да живэш в държава която ти предоставя подобни възможности за "живот"в големи кавички.
Все викат,едно време при Комунизма имало страх.Сега няма ли.Всеки го е страх,ни смей да гъкне.Ааа,ма как ще стачкувам аз ...как няма да ходя на работа,ми нали после ще ми се случи случка.Да,ако си сам,най вероятно ща линчуват за да вземат страха на другите.Но ако сте заедно всички,кого ще уплашат с уволнение?!
И какво толкова има да не се представиш на работа в уреченото време на уречения час.Ба стой си в къщи,изпери,изглади,заведи децата до парка!Ми ты де,не е честно един да лапа пък друг да му бачка.Като не плааща-почивкааа.

# 74
  • Мнения: 4 586


Инфлация ще има, ако се напечатат нови пари, за да се дадат на учителите.
На учителите не се дава, а нови пари се печатат.
Изводи: 1.Защо да увеличават заплатите на учителите, след като и без това има инфлация.
              2.Нищо не разбирам от икономика, не е достатъчно точна наука, ако изобщо е наука.
           

Общи условия

Активация на акаунт