Възходяща кариера или любовта на живота...?

  • 21 440
  • 330
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 757
Никога не съм си мислила, че ще ми се наложи да избирам между точно тези 2 неща...
На върха на кариерата с съм, висока  позиция с много привилегии, пътувам постоянно, и посещавам най уникални места, работата ми е удоволствие, заплащането- перфектно. До тук добре, но преди малко повече от месец срещнах мъжа за който се пише в книгите...перфектния. Той се влюби първи, после и аз, и сега за да сме заедно аз трябва да си зарежа всичко, казах му че ще го направя, след което той стана още по уникален към мен, и въпреки че сме на над 10 000км разстояние любовта цъфти все повече и повече със всеки изминал ден.

Обаче, не съм сигурна дали постъпвам правилно...Толкова съм раздвоена.
Кое бихте избрали вие? Знам, че всеки си е индивидуален, но наистина имам нужда от малко съвет.

# 1
  • Мнения: X
Ситуацията е представена много общо, без конкретика, за да може да се дадат полезни съвети.

# 2
  • Мнения: 9 664
Защо винаги жените се чудят дали да зарежат кариерата си в името на мъж?
Никога не съм чула за обратния вариант...  Laughing

Нямаш ли възможност да съчетаваш нещата? А да работиш същото, но на 10 000км разстояние?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Срещнала си го преди малко повече от месец и искаш да захвърлиш нещо градено с години?  Shocked

Звучи ми абсурдно.

# 4
  • Мнения: 25 757


Нямаш ли възможност да съчетаваш нещата? А да работиш същото, но на 10 000км разстояние?
Работим на различни компании, в смисъл на път, той не може да дойде на моята компания, защото заема по висока позиция, а и е мъж, предполага се че той ще издържа семейството, а аз след година или 2 макс ще съм в къщи с бебе...Мога да отида при него, евентуално, но ще съм 2 позиции по надолу...и пак ще е за кратко защото планът е да създадем семейство и аз да съм майка. Всичко това е прекрасно, но за еманципиран човек като мен, звучи странно...работата ми е всичко за мен, борих се 15 години за да бъда където съм днес.

Срещнала си го преди малко повече от месец и искаш да захвърлиш нещо градено с години?  Shocked

Звучи ми абсурдно.


Приятели сме във социалните мрежи от 7 години, познавам го.

# 5
  • Мнения: 4 841
За да си задаваш този въпрос, значи нещо не е съвсем така, и има някаква предупредителна лампичка, която те спира.
Познавам много хора (и жени и мъже), които са зарязвали не само кариера, но и други неща, за да последват любовта на живота си, но повечето нито за миг не са имали съмнения и притеснения дали постъпват правилно. Имам и съвсем малък личен опит (разбира се не толкова краен като твоя - напълно отказване от работата, и преместване на 10 000 км), но също не съм имала никакви колебания.

Помисли откъде идват колебанията ти и какво точно те спира.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 17 967

Срещнала си го преди малко повече от месец и искаш да захвърлиш нещо градено с години?  Shocked

Звучи ми абсурдно.


Приятели сме във социалните мрежи от 7 години, познавам го.

Леле! Не искам да звуча иронично и да се надсмивам, но  имам колеги, които са ми приятели в социалните мрежи, та ги познавам и от двете места. Мога смело да заявя, че двата им образа имат малко общо.

Може би съм и предубедена от многобройните истории за измамници, завързващи връзки през. соц мрежи.
Не твърдя, че случаят е такъв, но ти гарантирам - НЕ го познаваш достатъчно добре.
Аз не бих рискувала, преди да го опозная повече, лично.

# 7
  • Мнения: 25 757
Помисли откъде идват колебанията ти и какво точно те спира.
Колебанията ми са от това, че ще изляза от зоната си на комфорт, и ще изгубя кариера градена с години. Работата до сега е била нещотото което ми дава огромно лично удовлетворение, финансова стабилност и други неща.
В него не се съмнявам, знам че ще направи всичко възможно да не ми липсва нищо.

# 8
  • Мнения: 12 669
защото планът е да създадем семейство и аз да съм майка.


А ти май не си ок с този план?

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Борила си се 15 години за позиция, която практически изключва мъж и семейство? Защо си се борила, ако имаш намерение да имаш семейство?

# 10
  • Мнения: 2 290
Преди години направих този наистина труден избор в полза на мъжа.За себе си към днешна дата не съжалявам.Имаме две слънчица и сме щастливи.
Но всичко е много индивидуално.А щом като си убедена, че той е Мъжът, ами тогава работете за дете, излизаш в майчинство от твоята си компания,  а пък след години нищо не се знае.
Това е един от вариантите.

# 11
  • Мнения: 25 757
Работила си се 15 години за позиция, която практически изключва мъж и семейство? Защо си се борила, ако имаш намерение да имаш семейство?
Ох, Лили...мъж винаги съм имала, и план за дете и семейство-също , просто не ставаше и така кариерата надделя. Разделих се с мъжа по други причини.
Винаги съм знаела, че тази кариера е до време.
И на втория въпрос: борих се, защото съм такъв тип човек, борещ се за най доброто, винаги и във всичко.


защото планът е да създадем семейство и аз да съм майка.
А ти май не си ок с този план?
Ок, съм...просто многото въпросителни ме глождят.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Значи не си много ОК само с кариера, ако и да е най-добрата. Аз бих избрала и двете, като кариерата може да потръгне и след това но с други темпове, заради мъжа и семейството, но не и мъжът да е с такава кариера, която ще го отдалечава от семейството, затова бих настоявала и той да направи лек компромис, ако ще му се налага и на него често да е далеч и за дълго.

# 13
  • Мнения: 25 757
Значи не си много ОК само с кариера, ако и да е най-добрата. Аз бих избрала и двете, като кариерата може да потръгне и след това но с други темпове, заради мъжа и семейството, но не и мъжът да е с такава кариера, която ще го отдалечава от семейството, затова бих настоявала и той да направи лек компромис, ако ще му се налага и на него често да е далеч и за дълго.
Говорихме за това, защото е другия чувствителен момент...и той знае, че не съм Ок, той да е далеч, макар и на за много дълго.
Кариерата ми, в сегашния и вид ще приключи в момента в който имам дете, от този или друг...не бих си оставила детето и да замина за месеци.

# 14
  • Мнения: 5 359
Не споменаваш нищо за възрастта, в която си. Каза че градиш кариера от 15 години, да речем сега си във възраст 30+, съвсем подходяща възраст да родиш дете, пък кариерното развите да продължи и след това.
Ако това е твоят човек, сърцето ще ти покаже само верният път. Иначе предполагам как се чувстваш, но има неща в живота, които трябва да свършим на време, пък работа ще има и след нас.
Късмет.

Общи условия

Активация на акаунт