ПАТИЛАНЦИ!

  • 34 585
  • 206
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 3 121
Защо тьрсим и разчитаме на хората да ни гледат децата.Аз никога не си го позволявам в които и детски центьр да отида да си оставя детето на какичките.

Въпросът е неуместен и няма връзка с обсъжданото тук. Детските центрове са създадени за удобство на родителите и в тази тема обсъждаме качеството на обслужването в един от тях, а дали да оставяме детето си на такива места или не, е въпрос на личен избор, който в случая не дискутираме.

# 166
Чета мненията Ви за това как и трябва ли да се гледат децата в джунглата . Както и преди писах аз често посещавам комплекса защото живея в Младост -3 и имам 2 деца. И да Ви кажа за тези години доста хубави се случиха. Не знам дали някой си спомня как изглеждаше мястото в началото и как е в момента.А искам  да споделя и впечатлението си от подобен тип забавления в Испания. По стечение на обстоятелствата ми се наложи да гивея със семейството си там една година и половина. Едно помещение беше разделено на 2 за по-големи деца - с боулинг и флипери и друго за по-малки. Таксата беше 3 евро за 1 час. но персонал за гледане и пазене на децата не съществувуше. Плащам си и си гледам детето. можеш даа седиш отстрани и да пиеш кафе или каквотопожелаеш. но никой не се грижи за детето ти. Имаше възможност например при рожден ден да заплатиш допълнително на човек . който да наглежда децата. Такъв тип като големите надуваеми съоръжения. които смаме и по нашите паркове също се поставят за лятото или някой празник. Но пак сам си гледам детето или то играе само. но отговорността е изцяло лична на родитилите. Не оправдавам отношението на " намусените какички". защото аз им написах. че да работиш с деца е призвание и не можеш да да имаш никакви оправдания след като си се съгласил да работиш тази работа. Но  нали всички гледаме към другите Европейски държави и мога да твърдя. а и всички. които  са живели и са посещавали други страни. че за същите детски забавления в тези страни се плаща двойно. Така че нека да уважаваме и без това малкото.което се прави за децата. Ако имаме забележки нека да са конкретни и на място направени. Защото според мене е по-добре да се оправят нещата.а не да действаме по Сталински начин с проблемите. Така поне аз смятам и ще продължавам да водя децата си и бих пожелала и на другите квартали на София да имат по един такъв център. за да имат децата къде да се забавляват. защотоако има недоволни. то и доволните не сме малко.d

# 167
  • София
  • Мнения: 15 252
че за същите детски забавления в тези страни се плаща двойно.

Въпрос на стандарт.
Там и наемите са двойни, и заплатите на персонала, и доходите на родителите, и всичко. Че и тройно.

# 168
  • Мнения: 151
Чета мненията Ви за това как и трябва ли да се гледат децата в джунглата .....
 Не знам дали някой си спомня как изглеждаше мястото в началото и как е в момента.
Моето семейство е от тези, които помнят, и не само помнят - ние имаме чудесни филмчета и огромно количество снимки от "Патиланци" от самото му създаване. Посещаваме го от 2-годишната възраст на сина ни допреди година и половина - две, защото той вече порасна. Там сме празнували и много рожденни дни - и на нашия син, и на много роднински деца, и на много приятелчета. Моите впечатления от комплекса са само добри - за тези няколко години не съм се сблъсквала с лошо отношение на персонала. Това е било единственото място, на което децата ни /моето и на моите приятелки/ са лудували донасита. Едивствено в Патиланци имаше най-голямото разнообразие от съоръжения.

Защо тьрсим и разчитаме на хората да ни гледат децата.Аз никога не си го позволявам в които и детски центьр да отида да си оставя детето на какичките.
Аз споделям мнението на alex05 - винаги лично съм следяла за безопасността на сина ми - и когато беше малък и играеше в бебешката джунгла, както и по- късно, когато играеше или се забавляваше в голямата джунгла, или на другите съоръжения. Не съм била критична и към бюфета, защото не отиваме там да се храним, а да се забавляват децата ни. Когато решим да се храним отиваме в подходящите за това места.

На "Патиланци" искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ - създадохте ни незабравими спомени.

# 169
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Смятам, че щом се предлага храна за деца, то трябва тя да е подходяща.
Ако не е, по добре да не се предлага.


А ако трябва в детската джунгла всеки родител да стои до детето си, мисля, че ще стане твърде тясно.
Освен това смисълът е точно в това да оставиш детето на грижите на обучен персонал, за да свършиш нещо друго, докато то се забавлява. Ако трябва да съм нон стоп до него, определено ще предпочета парка, а не затворено пространство.

Много държа да отбележа, че има майки, които не могат да разчитат на баби, за да им помагат при отглеждането на деца, през седмицата работят и през уикенда се нуждаят от кратка почивка, в която някой друг да забавлява децата им. Да се видят с познати, без непрекъснато някой да ги прекъсва и т.н.
Точно за такава цел използват детските клубове и затова се възмущават, че не могат да разчитат на персонала там.

# 170
  • София
  • Мнения: 1 456
Само да допълня, че центъра има толкова много потенциал, който не се използва, а още по-малко развива!
Ако вземат да инвестират в по-квалифициран персонал и го мотивират чрез заплащане и бонуси ситуацията би изглеждала доста по-различно.
Що се отнася до храната, защо да не държа на същата?! newsm78
Ми ако посещението ни съвпадне със следобна закуска бих купила лек сандвич, парченце пица  или пък нещо подобно.
Освен сокове в кутиики, минерална вода и солети последният път нямаше почти нищо друго в кафето.
Мисля, че трябва комплексно подобрение и колкото по-рано толковапо-добре!

# 171
  • Мнения: 5 877
А защо да няма вътре една нормална хубава сладкарница (като 100гр. сладки) или прилична семейна пицария? Жетонната система предполага, че наличните родители се въртят из комплекса - защо да няма нормално заведение, където да могат след това да седнат с дечурлигата? В Софияленд имаше, не съм ги виждала празни никога. Защо трябва кафенето да е като на Централна гара?

И наистина, това ми се струва недостатък на българския работодател като цяло - дай му да инвестира в съоръжения , а не в хора. Ще купи най-скъпата техника, а за заплати ще се скъпи. Ами няма да получи качествена работа, много ясно. Вместо повече съоръжения - повече и по-кадърни каки (и батковци, защо не) - като те бива с децата, можеш и от една носна кърпичка да направиш играчка за чудо и приказ.

# 172
  • Мнения: 1 225
След последния ни инцидент там - през декември, не сме ходили, но в интерес на истината има двама - трима батковци, които са много добри в това което правят и децата ги харесват.  Peace

# 173
  • София
  • Мнения: 8 939
В началото Патиланци беше чудесно място за децата, синът ми много го водех там. Но сега вече страшно западна, мръсно и нефункционално. Да не говорим, че проблем с климатизацията и вентилацията винаги са имали. Не може в едно помещение, в което играят деца и вдигат толкова прахоляк да няма елементарна вентилация. Малката още не съм я водила там и все избягваме мястото. Жалко, че затвориха София Ленд. За лятото беше добра алтернатива.

# 174
  • София
  • Мнения: 408
Откакто се отвори тук темата Патиланци много се промени, вече не така мръсно и запрашено, по-уютно и по-чисто е. Личи, че са си взели поука. Въпреки това гледането на малките деца остава лошо, ако и в детските ясли където са по две жени ги гледат така то няма да остане здраво дете. Живеем наблизо и моят син го водим всяка събота в Патиланци -първо го оставяме малко докато изпием по едно кафе и след това сме вътре с него, въпреки това станаха три инцидента. Първо в наше присъствие и пред очите на каките - се заля с тяхно кафе, което не е ясно какво прави вътре в детския кът; след това пак пред мен, но бях извън загражденията, на каката беше вътре и какво гледаше, като се случваше на 20см от нея, моя син оскуба едно момиченце, какво като аз отвън виках, идваше ми да прескоча, защото си познавам детето, разгеле че каката чу виковете ми и момиченцето се размина с малко уплаха. Но върха беше последната събота, когато си го взехме с посиняло око и никой не ни каза какво се е случило - съмнявам се че са разбрали.
Затова апелирам към работодателя - плащайте адекватни заплати, но изисквайте качествена работа, тогава всички ще бъдат доволни!

# 175
  • Мнения: 984
моя син оскуба едно момиченце, какво като аз отвън виках, идваше ми да прескоча, защото си познавам детето, разгеле че каката чу виковете ми и момиченцето се размина с малко уплаха.
е това направо ме разби, аз много се дразня, когато около нас има такова дете, като не може да общува с другите, дръжте си го в къщи. Моето дете също е изпадало в такава ситуация, но аз седя и си пазя моето от лошото възпитание на другите. Все пак това е център за забавление и въпреки, че и аз не съм особено очарована от каките, да бъдат и звероукротители ще им дойде малко множко

# 176
  • Мнения: 639
моя син оскуба едно момиченце, какво като аз отвън виках, идваше ми да прескоча, защото си познавам детето, разгеле че каката чу виковете ми и момиченцето се размина с малко уплаха.
е това направо ме разби, аз много се дразня, когато около нас има такова дете, като не може да общува с другите, дръжте си го в къщи. Моето дете също е изпадало в такава ситуация, но аз седя и си пазя моето от лошото възпитание на другите. Все пак това е център за забавление и въпреки, че и аз не съм особено очарована от каките, да бъдат и звероукротители ще им дойде малко множко
С това изказване пък ти ме разби. Как можа да направиш извод, че детето не може да общува с другите, по това, че е оскубало някого?! Между децата се случват такива неща, въпросът е да се реагира адекватно. А в случая майката е реагирала, така че не разбирам защо я нападаш така. Като се има предвид, че най-вероятно става въпрос за дете под 3 год. , изводът за "лошото възпитание" също ми се струва доста прибързан. Детето постепенно се научава кое е приемливо и кое не като поведение, като му се обяснява внимателно в различни ситуации. Да се държи в къщи изолирано, за да се пазят другите от "лошото му възпитание" е сигурен начин да се превърне в асоциално същество, неспособно да общува.

# 177
  • Мнения: 984
ще ми стане много интересно, ако 10 деца тръгнали по пътя на социализацията се намират в едно помещение, колко какички са нужни, за да ги опазят bambam bambam bambam

# 178
  • Мнения: 48 028
а колко какички гледат децата в яслата?!?! и ги хранят, приспиват, обличат, мият, забавляват?!?!?! по цял ден?!?!
и при това са  усмихнати и мили и децата ги обожват

# 179
  • Мнения: 639
ще ми стане много интересно, ако 10 деца тръгнали по пътя на социализацията се намират в едно помещение, колко какички са нужни, за да ги опазят bambam bambam bambam
1. Eдва ли едновременно ще попаднат 10 такива деца, както ти ги наричаш "тръгнали по пътя към социализацията".
2. И две какички са достатъчни, стига да си вършат работата както трябва, а да не стоят отегчени до входа на детската джунгла.
3. Символът, който си поставила накрая, не се вписва в моите представи за опазване, възпитание, отношение и т.н. към малки деца, каквито и да са техните постъпки.
4. Малко встрани от темата - забелязвам, че имаш 2 момичета, което обяснява острата ти реакция. Голямата ми дъщеря е на 12 години и беше едно мило, кротко същество. Тогава аз много се чудех майките на "неможещи да общуват" деца не говорят ли с тях, не обръщат ли внимание... Обаче сега имам син на 5 години и видях, че не е въпрос на възпитание, нито на възможност/невъзможност да общуват - просто момчетата играят по-различно, действията им/реакциите им са по-различни. И трябва 100 пъти повече внимание и усилия, за да ги научиш какво може да се прави и какво не, отколкото са нужни, за да опазиш "доброто си дете" от такива като тях.

Общи условия

Активация на акаунт