Una mamma per amica или мами в Италия 70

  • 13 483
  • 270
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 167
Hey, dobre doshla!
 az ziveja vuv Forli , mislja che sum naj-blizo do teb ot pisheshtite tuk  Laughing

иначееее.... тук е хладновато, аз вече пия чайове и аспирини, а носът порядъчно ми тече.
къщата още е в пълен хаос, мързелът ми не знае граници. но пък сглобих една торта от 2 готови крема и блатове. аз съм срам за бг-мамма, след всичките теми за торти да си сглобя купешка торта. Laughing

хубав празник на даниелка  Hug

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 12:40 от Lennie

# 241
  • Мнения: 40
Мерси за доброто посрещане !!!
И аз съм се отдала на мързелуване и форумстване   Laughing Малката съм я пратила при италианската баба ( за първи път от както сме тука я взе за една нощ ) и сега се радвам на свободното си време  Laughing
Има ли българи в Форли ? Така ми се иска да видя българин на живо в Италия... При мен е пълно с румънки ... и разбира се италианки  Laughing Laughing Laughing 
Бон апети Lennie !!!! После кажи как е  тортата    bouquet

# 242
  • Мнения: 2 617
Добре дошла, Денис  Hug Как се казваш всъщност?  Wink Aз съм Деси и съм най-далече от всички  Cry но пък българи на живо съм виждала тук  Crazy Wink
Разкажи повече за себе си, ако искаш.
приятна ви доменика и от мен   bouquet

# 243
  • Мнения: 40
Мерси много и на теб за доброто посрещане !!!!!

Казвам се Деница ( Дени ). Какво да ти разкажа.... тука съм от скоро, един месец и нещо. Свиквам бързо общо взето, и детето също. За един месец напредна много с езика. За съжаление няма никакви места по  детските градини . Мислех да пробвам и в някоя частна, но до колкото разбрах тука частните градини са само за малки деца, а и са безумно скапи  Sad Иначе живея с италианец, все още нямам приятели тука, само няколко мами от парка, но не е като в бг. И така ... Как е в Сардения? Много се радвам, че мога да си говоря и с други мами живеещи в Италия. Ако някои знае нещо повече за детските градини тука да разказва  Grinning

# 244
  • Мнения: 2 804
Дени , добре дошла и от мен със закъснение , но нещо на последък не чета много добре а през ред .
Прошка  Hug ...!
Лени , как е тортата ?
На мен ми се е дояла баклава и утре мисля да си направя , пък калориите няма да ги мисля много .
Дени , не съжалявай , че няма българи около теб !
Аз имам само една дружка българка тук и ми е добре така , а иначе бая българи има вече в града ни .

# 245
  • Мнения: 2 617
Дани, извинявай  ooooh! и аз чета нещо през ред  Sad
Поздравява те за празника! Нека Новата година ви донесе много щастие в очичките на малката бебонка!  Heart Eyes

Дени, форумът наистина е прекрасен, т.к. поддържаме връзка (макар и виртуална някои) и обменяме много полезна информация. На мен също ми беше от полза, защото и аз не съм отдавна тук (дойдох през февруари, дъщеря ни се роди в края на август).
Сардиния... какво да ти кажа... За мен не може да се превърне в дом, мъчи ме много носталгията, но се опитвам да гледам позитивно. Пък бъдещето ще покаже.
За приятели е силно да говоря, че съм намерила. Запознах се съвсем случайно с българки тук, но са единици в сравнение с другите националности.
ЗА детските градини не мога да ти помогна, чувала съм, че наистина няма места.
Чао засега. Тук е едно облачно...

# 246
  • Мнения: 2 804
Мерси момичета ! Heart Eyes
Да ви се връщат пожеланията сто пъти по толкова .
Ние сме много добре с толкова много празници караме винаги двойни Нова година и Велик ден , та як да му е гърба на мъж ми да изкарва пари за подаръци .
Много ме мързи вече и мисля да се опна след малко , че от сутринта 4 перални пуснах и чистих правих и обяд та ми дойде в повече .
Вие обаче не спирайте пишете , пишете ....!

# 247
  • Мнения: 438
Здравейтеее !!!

Даничка, Честит Празник на цялото ти семейство. Да сте живи и здрави !!! Благодарим за виртуалната почерпка.
Маттео вече всеки ден хди на люлките. Много му хареса, отразява му се дбре.. Laughing

Лени, тортата как стана. Ще взема и аз да опитам ако е вкусно. Не съм правила никога торти, страх ме е да не се оплескам и да се ядосвам накрая.

Деница, здрасти. Добре дошла. И аз не съм ти далече. И аз страдам от липса на българи. Тук няма нито един. Ужас. По напред може да се видим, при добр желание. За детските нямам инфо, но трябва да започна да търся и аз, за да не се каже, че когато дойде момента няма вече места.

Линдита, май вече си в БГ...дбро завръщане. Искам и аз в БГ, не е честно.  Confused

Айде това е от мен засега. Целувам ви, до после.

Чаоооо

# 248
  • Мнения: 40
Дани. честит празник и от мен !!! Да сте живи и здрави !!!!

Мерси на всички за доброто посрещане във форума  Simple Smile
AnGiAr някой път наистина може да се видим  Simple Smile И при мен няма ама нито един българин. Нещо тая част е слабо населена с българи  Joy

Приятна доменика на всички от мен!!!!!!!!!!!!!!!!

# 249
  • Мнения: 2 804
Момичета , за градина се записват веднъж годишно децата , но всеки град си има различна дата при нас сега е от 1-05 до 30-05 .
Ако се изпусне срока остава за следващата година да се кандидатства .
На мен за градината след това ми дойде в къщи покана да отида да потвърдя записването и да си избера една от три градини .
Детето може да се запише и под три годишна възръст ако до средата на учебната година навърши три години .
Тогава автоматично го приемат .
За яслите вече е друго ,ако е записано детето за 5 възможни градини при отказване се губи правото за друго свободно место .
Това зная  аз .
Дано се включи Моя Кукла , тя също може да допълни с информация .

# 250
  • Мнения: 40
Аз подадох документи за всички възможни градини в района септември месец, тъй като дойдохме тогава с малката. Не мога да разбера само, защо не я взимат никъде тъй като е последна година в scuola materna и до колкото разбрах е задалжително да я приемат. Другото което не разбрах е следното: Жасмина ( дъщеря ми ) е 5та в списъка на чакащите и единствена, която е родена 2001 . Всички други деца бяха от 2004, 2003  година. Защо тогава не я взимат , тука смесени ли са групите?  Не мога да схвана политиката на тия scuole materne Grinning newsm78

# 251
  • Мнения: 3 425
Benvenuta na DDenis     bouquet

Ne moga da pi6a na kirilitsa i zatova nqma da vi zatormozqvam da me 4etete  Crazy

Smack  Heart Eyes

# 252
  • Мнения: 2 804
Дени , в училището на дъщеря ми са смесени групите за да им е по удобно на учителките .
Пък и така децата се учат от по-големите на ред и те имат по малко работа .
А за това , защо не са ви я взели не зная , поискай обяснение от тия жени при които си ходила да  подаваш документите .
Кала ,  Hug .

# 253
  • Мнения: 6 167
българи има навсякъде, но не знам как се намират. затова и не познавам. живея малко изолирано, което отчитам като голяма грешка, но аз трудно правя първа стъпка към контакт, срамежлива съм ( да не повярвате).

тортата не стана хубава, но няма да я хвърлим я - ще почерпя тук-там, дамиано ще мине още 2-3 пъти покрай хладилника и ще свърши Crazy

на мен също ми липсват много хората, още не съм се съвзела от пътуването до софия, сега се чувствам доста самотна.
ще мине де, да не мрънкам.

# 254
  • Мнения: 24
 Здравейте на всички! Ние вчера ходихме до Комо, после до Швейцария, днес по магазините и минаха два дена!!
 АnGiAr, колко е голям Мatteo? С АЛберто също ходим на люлките и много се кефи, държи се хубаво с ръчуички и се пуска с едната, когато иска да помаха на някого Simple Smile
 ddenis, добре дошла, въпреки че и аз съм много скорошна Simple Smile
Чао за сега!!

Общи условия

Активация на акаунт