Колко кърма изяждат бебета?

  • 4 800
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 011
150 гр. може да изяде като стане на 4-5 месеца,каква е тази книга  Rolling Eyes  Моята е на 2.5 месеца и яде по 100 гр. средно на 3 часа,но понякога яде по 50 гр.,друг път 70 или 120.Важното е че наддава даже по повече от килограм на месец.Не гледай грамажа,а памперса

# 16
  • Мнения: 2 908
Аз се цедях също тогава и давах на тази възраст по около 100г-150 ми се виждат ужасно много.Тя тогава и повръщаше обилно още след всяко ядене,така,че аз я ограничавах до 100.Като изядеше 120-130 и повръщаше като за световно.Затова не и давах толкова, камо ли 150 Naughty

# 17
  • Мнения: 17 407
Не знам, не съм се и опитвала да разбера.

# 18
  • Мнения: 8 917
Тя си знаеше, важното е, че наддаваше нормално Laughing

# 19
  • Мнения: 368
как 150 мл. кой е този автор той луд  ooooh! ли е това е много за бебе на 3 седмици

Не знам дали е много, а ма и моят хубостник сега е на 3 седмици и изяжда между 100 и 140 гр. Аз също се цедя, но додавам и АМ, че малкият не се научи да суче  Mr. Green В общи линии, се буди на около 3 часа, без да спазвам никакъв режим - давам, когато му се прияде, не го будя, за да му бутам храна.

# 20
  • Мнения: 183
Зарежи и лекарката и книгата.  Naughty Грамажите и режимите не важат при кърменето.  Crossing Arms

Правилното е да кърмиш "на поискване" (или храниш с изцедена кърма)- когато и колкото иска детето, дори да е през час. Не можеш да й пробуташ повече кърма, или да й спреш млякото, ако иска повече. Кърмата се усвоява много бързо - 40-50 минути, веднъж детето хапва повече, друг път - по-малко, огладнява по различно време, през различните часове на деня има различен апетит.

Прочети статиите тук: БИБЛИОТЕКА КЪРМЕНЕ И тази е по твоя въпрос: От колко изцедена кърма се нуждае бебето ми?

Peace Peace Peace
Ядат колкото искат. Правилото е: Ако пишка и ака, значи яде Wink
150 е много за бебе на 3 седмици.
Това е доза АМ за 4-5 месечно бебе.
С кърменето нещата са по-различни. Сега може  да изяде 50, после 30, след още малко - 80, после да огладнее по-рано и тн. Ако цедиш само за да виждаш колко яде, не го прави. Излишно си тровиш нервите, а нервите са важно нещо, тепърва ще ти трябват.
Бебетата имат много здрави инстинкти и това им дава възможност да оцелеят. Остави детето, то си знае колко кърма му е нужна.
Peace Peace Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз изцеждах и давах отначало по 70мл.,но малкия изяждаше по 60мл.В началото на втория месец давах 100-110мл.

# 22
  • Мнения: 354
Аз също се изцеждам и на нас педито ни беше казала, че трябва да яде по 100-110мл. 1 месец, ама той гладен и пищи и аз девам повече, а сега ядем над 200мл., стигали сме и до 280мл. сутрин като е гладен. това е кърма а ако го кърмиш ще знаеш ли колко яде не, така, че давай колкото иска.

# 23
  • Мнения: 864
Кърмим се на поискване и нямам представа колко яде.

Общи условия

Активация на акаунт