Микроцефалия

  • 97 687
  • 526
  •   1
Отговори
# 465
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Как ви измерват вътреочното налягане?При нас 1-то оче е по -голямо от другото и се съмняват и за глаукома,но не могат да го упоят за да не предизвикат нови гърчове.Има ли вариян за измерване без поставяне на упойка?
 Hug

# 466
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не се прави с упойка. Слагат се едни капчици и очен лекар преглежда детето. Бързо и безболезнено става не се притеснявай.

# 467
  • гр. София
  • Мнения: 44
Как ви измерват вътреочното налягане?

Здравейте. В Св.Наум има такъв специален апарат, правят изследването, без упойка, през очите. Лекарката, която прави изледването беше изключително любезна, и обесняваше какво се виждаме на монитора. Имам телефона на шефката на отделението, много е любезна, за разлика от някой от нейните подчинени, обясни и как сте и попитайте за изледването, там всички изледвания ни ги направиха по касата.  Доц. Божинова - 0889 80 22 82. Пиши дали сте успяли. Това е за сега.

# 468
  • Мнения: 75
Как ви измерват вътреочното налягане?

Здравейте. В Св.Наум има такъв специален апарат, правят изследването, без упойка, през очите. Лекарката, която прави изледването беше изключително любезна, и обесняваше какво се виждаме на монитора. Имам телефона на шефката на отделението, много е любезна, за разлика от някой от нейните подчинени, обясни и как сте и попитайте за изледването, там всички изледвания ни ги направиха по касата.  Доц. Божинова - 0889 80 22 82. Пиши дали сте успяли. Това е за сега.
това е ирис диагностика,нали или бъркам?

# 469
  • гр. София
  • Мнения: 44
това е ирис диагностика,нали или бъркам?[/quote]

Не!!! На ирисовата диагностика ти светят в окото с "фенерче", това е специален апарат, не съм сигурна, но мисля че го има само там, прави се без упойка и разширяване на зениците, и аз бях изумена, но се чака...доста, докато ти дойде реда. Кабинета е един и за деца и за възрастни. Ще се радвам, ако съм била полезна. Поздрави.

# 470
  • Мнения: 779
Петя,взехте ли беба от болницата вече?Пиши как сте.. Heart Eyes

# 471
  • Мнения: 9
Здравейте!Злати вчера е взехме не сме много добре в понеделник е важен ден за нас.Запазихме си час в София за детски гастроентеролог че проблема с черния дроб нещо не може да се изясни.Иначе снощи вдигна много висока температураи само Панадол може да и се дава,както и да е оправихме я но тази сутрин същата работа и преди малко се върнахме от Пловдив и сега ако вдигне пак ще я връщаме в Окъжна до понеделник.Много се притеснявам само се моля да идва понеделник и да е водим да се направят нужните иследвания и да се даде съответното личение.Казаха ни че 80% ще ни оставят там,само при мисълта и се хвърлям в паника.Няма какво да се прави ще се моля каквото и да е само да е по леко.Това е от нас за сега ще пиша пак Hug

# 472
  • Мнения: 779
Ще ви стискаме палци и ще се надяваме да започнат нещата да се преобръщат в положителна посока.Все пак черния дроб е един от органите ,който се възтановява най-бързо според мен и това ме кара да си мисля,че при правилното назначено лечение ще започне да се оправя.Дай-боже! HugХайде ,дръж ни в течение и не падай духом!С вас сме!

# 473
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Ох,отдавна не съм писала.Не сме ходили при божинова,но сега се борим с нови гърчове и ни увеличиха лекарствата.Целувки на всички!

# 474
  • Мнения: 779
Кураж  liduna Hug Hug Hug,знам за какво говориш-дано успеете да ги преборите скоро.
Надявам се силно!! fingerscrossed fingerscrossed

# 475
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Да си призная честно,много съм притеснена,дали изобщо ще можем да се преборим с тях.....а знам че и вие минавате по този път,тъй че няма да се жалвам Wink

# 476
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Искам да ви попитам нещо ,но незнам точно в коя тема да пиша.Значи малкия е с ДЦП,Синдром на Уест,Микроцефалия и нещо с което не можем да се преборим(то може би е нормално от заболяванията ),но не може да си държи главата -"виси му"и тва е .И по коремче да го слагам,вдига дупето ,но не и главата.Когато той си иска я държи ,но като цяло неможе.При вашите деца така ли е?Другото което искам  да попитам е  следното-сега задължават за столчета в колата.Ние до сега пътувахме все на ръце до София,но сега трябва д аимаме в колата.Вашите деца в какви столчета пътуват и удобно ли им е?Имат ли легнало положение?Ох много странни въпроси ви задавам ама знам че ще получа коректни отговори.Благодаря ви  за подкрепата! Hug

# 477
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Лидуна, това че не може да държи главата си е част от диагнозата ДЦП.
  Нашия син вече я държи ,но много по-късно почна от другите деца, всичко зависи от тежестта на заболяванията, при вас са се струпали няколко. Реално това е първия етап ,който трябва да преодолее - да се научи да държи главата.
 При вас и рехабилитациите са ограничени, затова се забавят нещата, но няма да се отчайваш ,все ще спрат пристъпите. Hug
 За столчето е задължително,както и за всички деца, и за самото дете е много по-удобно. Нашето столче е от 9-15кг има позиция, която се накланя назад но не е равна ,ами като цяло се накланя и става да се вози детето, дори да не може седнало да стои. Обаче не го помня каква марка е.

# 478
  • Мнения: 314
Лидуна аз ще си позволя да ти дам един съвет за столчето.Купи си хубаво столче.Марка не мога да ти кажа но да не е от 60-70лв
каквито ги продават в метро.Иди от детски магазин и си избери столче което да е поне над 120лв.Те са хубави.Нашето беше 160 ако не се лъжа но е добре подплатено отдолу с дунапрен и подлепващо и е много удобно.Има степени назад и напред.има си колани и подплънки за главата и на коланите за да не убиват на шията на детето.Всички столчета изпотяват гърба но това няма как да се избегне.Важното е че аз това столче го ползвам и в къщи и е страшно удобно.и крачетата стоят както трябва и можеш да закопчееш детето и да си свършиш някоя работа.Между другото рехабилитатор ми препоръча да държа детето в такова столче като по-евтин вариант от специалните столове за позициониране.Важно е детето да не седи внеудобни пози.Бях взела на едни приятели столчето за да не свалям това от колата но то беше от евтините и цялото столче се килваше назад.Дунапрена който имаше вече ставаше на прах.Просто остарял и този прах се диша а при пране -няма да ти кажа.А как изръбва гърба абе изобщо не стана с него.
Пак моето си свалям и го оставям спокойно в него защото е комфортно.А за главата всичко е индивидуално.Желая ви успех.
Между другото може да потърсиш и втора употреба.

# 479
  • Ямбол
  • Мнения: 248
Писах по магазините за детски стоки и ми препоръчаха едно столче ,което наистина е хубаво и удобно но е 760лв.Много парички ми се струва за столче,незнам,вече решихме че  ще ходим или до Сливен ,Стара Загора Или като ходим на контролен в София,та на място да сложим детето и да решим кое ще му е най -добре.Иначе няма начин.Благдаря ви за отзивчивостта. Hug

Общи условия

Активация на акаунт