Ако не е запек, какво е?! Спешно...

  • 3 280
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 423
Първо и най-важното е добър педиатричен преглед. Ако не сте доволни, извикайте друг лекар.
Ако не се намери нещо обезпокояващо, оставете детето- обикновено се изхождат сами на около 3-4 ден.
Следете теглото -то ще покаже дали кърмата е достатъчна.

Не давайте на детето лекарства по този повод, не правете "клизми", термометри, мушкато и т.н. (за които съм чел тук, че ползват).

Въпрос-щом педиатъра ни е преписал дуфалак, е той не би ли трябвало да знае тези неща и да ни каже да оставим детенце само да се изходи?И възможно ли е наистина да е от капките за колики?

# 16
  • Мнения: 8 585
Първо и най-важното е добър педиатричен преглед. Ако не сте доволни, извикайте друг лекар.
Ако не се намери нещо обезпокояващо, оставете детето- обикновено се изхождат сами на около 3-4 ден.
Следете теглото -то ще покаже дали кърмата е достатъчна.

Не давайте на детето лекарства по този повод, не правете "клизми", термометри, мушкато и т.н. (за които съм чел тук, че ползват).

Въпрос-щом педиатъра ни е преписал дуфалак, е той не би ли трябвало да знае тези неща и да ни каже да оставим детенце само да се изходи?И възможно ли е наистина да е от капките за колики?
Не е практика, и е крайно нежелателно да се изписват "разхлабителни" на бебета.
Особено на изключително кърмени.
Защото или няма запек, или е лесно преодолим с други средства (увеличаване на храненето).

# 17
ние се родихме 3,200. след 20 дена свали 20 грама т.е първият месец не наддаде нищо. после хапваше нормално. имах проблеми с акането, но МУШКАТОТО ОПРАВИ ВСИЧКО И ДО ДНЕС Е ТАКА

# 18
  • Мнения: 941
ние се родихме 3,200. след 20 дена свали 20 грама т.е първият месец не наддаде нищо. после хапваше нормално. имах проблеми с акането, но МУШКАТОТО ОПРАВИ ВСИЧКО И ДО ДНЕС Е ТАКА
   колко ти е голямо детенцето?Не ми казвай,че мушкаш мушкато всеки ден Shocked

# 19
  • Мнения: 289
При нас продължи до захранването т.е. до 6м..Синът ми акаше на около 7дни,но се е случвало и 10 дни да не ака.Педиатъра го нарече "фалшив запек" и ми обясни че кърмата се абсорбира мн. добре от организма и просто няма какво да изака.Когато напълнеше памперса акото беше кашесто което според мен означава че не е запечен.При запека все пак акото е твърдо и е на "барабонки"Дано съм ти била полезна.
Напъваше ли се през цялото време до зачервяване на лицето и накрая плач?

# 20
  • Мнения: 289
Miss pretencia,какво стана,изака ли се детенце?
Да, до сега - един път днес след като вчера и онзи ден му дадохме Дуфалак. Не е акал от понеделник сутрин.
Днес не сме му давали Дуфалак.

# 21
  • Мнения: 1 174
Не се притеснявай и не му давай дуфалак,както ти е обяснил Бърди,а и една друга мама,за кърмачетата е нормално да не акат3-5 дни.Моите деца бяха на АМ и се е случвало да не акат по 7 дни.Никога не съм им правила клизма или да им давам лекарства.Моята педиатърка също  ми обясни,че усвояват добре храната и аз  не се притеснявах.Като ги захраних започнаха да акат всеки ден.С тези термометри и мушкати може само да стане по-лошо,като свикне така и после съвсем не няма да се напъва да ака.
Бъди спокойна и си гледай бебко! Hug

Общи условия

Активация на акаунт