Кога се затвори фонтанелата на вашето бебе?Ползи и вреди на витамин Д?

  • 10 695
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и на нас фонтанелата ни се затвори рано. Първите два месеца давах Вигантола по 2 капки, а след това само по една. През първото лято вече спрях да го давам. Било е някъде към 10-му месец.

# 16
  • Мнения: 2 631
Още не е затворена на дъщеря ми.
Давала съм Деавит, според лекарското предписание. Не съм наясно с вредите.
Сега давам Саностол, но не заради фонтанелата, а заради предстояща ясла.

# 17
  • Мнения: 141
и нашата още не се е затворила през май навършихме годинка и оттогава не съм му давала Вигантол също знам че се дава до годинката но на следващата консултация ще попитам.

# 18
  • Мнения: 5 362
Към 10-я месец се затвори напълно.Давала съм Вигантол.

# 19
  • Мнения: 2 677
Фонтанелата му се затвори в деветия месец.
Витамин Д давах много несериозно.

# 20
  • Мнения: 1 243
Нашто педи каза че фонтинелата трябвало да се затвори до 1 година и половина,аз лятото не съм давала витамин Д но от скоро пак го почнах да давам сутрин по 4 капки нашта фонтинела все още не се е затворила Flutter

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Вигантола само дразни стомаха. Синът ми е лятно бебе и давах вигантол само 1 месец. Не пропускаме да сме навън и да набавя витамин Д от слънцето. Фонтанелата му се затвори на 1г 2м.

# 22
  • Мнения: 2 274
Давах по 2 капки вигантол, след като направи 40 дена, но само през зимните месеци! От началото на май спрях по моя преценка, защото все бяхме навън и малкия беше само по боди или гол!  Сега от средата на септември започнах да давам по 1 капка! Фонтанелата му е почти затворена  Peace!

# 23
  • Мнения: 192
Давах мисля до годинката,и тогава и се затвори фонтанелата.

# 24
  • Мнения: 27 524
В чужбина педиатрите не предписват вит. Д.

За съжаление или не, но не е вярно. Предписват и то яко. Моето бебе няколко часа след раждането не само, че започнаха да го тъпачт в болницата с вит.Д, но и с мултивитамини  #Crazy Аз като все още ошашавена и незнаеща позволявах, мислейки си, че е нормално. После се оказа, че такъв филм не съществува, така ме е яд сега  Close И целия този коктейл трябваше да го давам нон стоп до 2-годишна възраст  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 929
И моят син май беше на 9-10 месеца, когато му се затвори фонтанелата. И на мен ми се струваше рано, но е факт. Давах му Вигантол - по 2 капки на ден, но имаше дни, в които пропусках да го правя и стана от дъжд на вятър, докато съвсем спрях с даването му. Но ето, че фонтанелата му се затвори. Не знам, доколко има полза и колко вреди. Но съм чувала, че се дава при липса на слънце. В смисъл, ако детето не излиза достатъчно на слънчева светлина и този витамин се дава особенопрез зимните месеци, за да компинсира липсата на вит. Д.

# 26
  • Мнения: 753
Давах мисля до годинката,и тогава и се затвори фонтанелата.
Peace

# 27
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
На година и три месеца щерка ми си е с отворена фонтанела. Не съм давалавитамин D,  не се чувствам притеснена. Доколкото зная, е генетично обусловено кога ще се затвори дупката, освен ако няма някакво заболяване. Детето ми очевадно няма рахит, по цял ден и всеки ден е на слънце.

# 28
  • Мнения: 161
Още не е затворена, лятото не съм давала Вигантол

# 29
  • Мнения: 858
Давала съм вит.Д доста не сериозно само в най-мрачните зимни дни каквито почти нямаше и бяхме с бебето при всяка възможност на вън и на слънчице покаже ли се и към 6 месец лекарката ме предупреди да не  давам повече вит.Д че фонтанелата е почти затворена.На 9 месеца беше затворена.

Общи условия

Активация на акаунт