бебо се стряска много

  • 34 885
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте мами искам да споделя моето притеснение Марти се стряска ужасно много като го оставя на леглото да го преобличам или в кошарката да спи, докато е буден. Имахме такъв проблем преди време стряскаше се на сън докато спеше. Прочетох във форума и разбрах че е нормално. Но сега имам чувството че е ужасно слагам го на леглото събличам го и докато го пусна за да взема памперса или дрешката и той вдига ръчички и започва да пищи истерично  newsm45 трябва да го взема да се успокои. И това е всеки път. Вечер като го слагам да спи му давам една играчка за да я гушка и да усеща че не е сам. Но когато започне да рита с крачета се отвива и отново започва да плаче, явно чувства че нищо не го докосва. Не мога да се справя постоянно е до мен ( не се оплаквам обожавам да го гушкам и цункам) през деня. Педиатърката ми каза че това са признаци на рахит възможно ли е. Този месец наддаде 1,400 кг защото 2 седмици и половина сме на АМ (и кърмата ми спря тотално от притеснение ) Сега е на пълни 2 месеца и тежи 5,400 кг.  . Моля ви помогнете ми нормално ли е да се стряска и да е наддал толкова или това са наистина признаци за рахит smile3518. Давам му витамин Д2 по две капки всеки ден. 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 149
За първи път чувам това да са признаци на рахит  newsm78 Звучи ми несериозно
Да се стряска мисля е нормално моя също реве като го оставя в леглото абе същата картинка сме. Само дето на мене вече ми втръсна да не мога да се откача от него нито денем, нито нощем - не ме оставя за 10 мин. да не съм при него  Crazy Ужас  ooooh!
Според мен е период, който ще отмине.
за килограмите - и моя наддаде м/у 3 и 4 месец 1400. И какво? Голяма работа. Колко кг се роди твоя бебчо? Те първите месеци е нормално да наддават по кило, кило и нещо

# 2
  • Мнения: 16
бебо се роди 3,380 кг от болницата ни изписаха 3,150 кг, на първата ваксина като ни теглиха бяхме 4,050 кг тоест някъде около 700-800 гр повече от колкото се е родил а сега на втората близо 1,400кг .  Аз разбирам че е нормално да плаче когато мен ме няма на мен това не ми тежи но ме притеснява че маха истерично ръчички и пищи дори когато съм наблизо върти се наляво надясно и пищи. Някой от вас имал ли е такъв проблем и ако да как се справихте. Нашата докторка казва ами нормално но махането на ръчички и въртенето били предпоставка за рахит това каза тя.

# 3
  • София
  • Мнения: 648
Ами защо не проверите дали детето има рахит, щом педиатъра е казал че са признаци за такъв. И моето дете като беше на няколко месеца, имаше един период в който се стряскаше насън. Всеки път като ходехме на консултация, карах лекарката да я проверява за рахит. Натискаше и главата с ръце отстрани - до колко е ефективно не знам - каза че при рахит черепа бил по-мек. За щастие, според нея нямахме рахит, но метода на изследване и сга ми се струва малко несериозен  Sunglasses Но така или иначе тя спря да се стряска мессец след това.

# 4
  • Мнения: 3 932
Ако бебето ти е спокойно, когато е завито или чувства допир до тялото си, купи mу спално чувалче за бебета, така няmа опасност да го изрита, както с одеалото.
Относно наддаването, скоро писах и в една др. теmа, mнението на mоя др., кооето аз напълно споделяm е, че здраво и жизннено дете не се тегли  Peace. Естествено не отричаm контролните тегления всеки mесец, но ги приеmаm по-скоро като статистика, а не като повод за притеснение, ако бебето изглежда и се чувства добре.
За mахането с ръце като признак за рахит не бях чувала, инфорmирай се от алтернативен източник.

# 5
  • Мнения: 4 409
Пробвала ли си дали ако го сложиш на една страна и задържиш за малко ръчичката и крачето се успокоява. Когато малката е неспокойна също много рита и мята с ръце, понякога се стряска. Слагам я тогава на една страна и горните крайници ги пристискам леко към телцето. На секундата придобива блаженна физиономия и се успокоява.
За рахита една мама тук във форума ми каза как да проверя.
На голо с ъгъла на пръстта /изрязан нокът естествено/ върху корема се прави Х. Червеното от този Х трябва да се появи след 20 секунди най-малко иначе имало предпоставки за рахит. Това й го е казал педиатър. Аз лично бих търсила второ мнение от лекар  Peace

# 6
  • Мнения: 16
първо искам да ви благодаря за отговорите доста ме успокойте. Колкото до педиатъра тя го прегледа бяхме на ваксина вчера и тя го прегледа претегли го и каза че няма рахит но мятането на ръчичките и стряскането били предпоставки също и рязкото тегло което сме наддали 1,400 кг както вече казах и двете неща били предпоставки но после каза няма рахит незнам дали ме разбирате правилно "хем го преглежда и казва няма и в същото време ми казва това са предпоставки. Утре сме при друг лекар за да видим той какво ще каже това със пръста го пробвах зачерви се .  newsm17 охххх моля се всичко да е наред.
 Като го сложа на една страна отново маха с ръчички и пищи донякъде съм склонна да вярвам че е само безпокойство от ваксината защото започна да прави така след като му я биха, но все пак исках да попитам и тук има доста компетентни мами, защото все пак се притесних доста от думите на  педиатъра.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 715
За мен лично това не е признак за рахит. Но подчертавам, че не съм лекар.
Качването на тегло също не е признак.
Ако тези два фактора са признаци за рахит, то всяко второ бебе в този форум трябва да е болно.

За стряскането... може да е синдром на Моро.
Моя син разперваше ръце когато го докоснех до гърдите, даже и с един пръст, даже и когато спеше.
1вият месец качи към 1,5кг.
Няма рахит.

За пищенето... възможно е и да е следствие на ваксината. Уплаха и т.н.
Освен пищенето и махането на ръчички... свива ли се? Гърчи ли се?

# 8
  • Мнения: 4 409
Женичка, то зачервеното се появява винаги, важното е да не е веднага доколкото разбрах аз.

# 9
  • Мнения: 16
Boten Mary не се гърчи и не се свива като при коликите но наистина е така като го докосна и започва да мага с ръчички все едно търси нещо до което да се добре. Не сам запозната с този синдром на Моро можеш ли да ми дадеш линк или да ми кажеш нещо повече за него аз все пак ще попитам и "чичко" Google
     Колкото до зачервяването не обърнах внимание на времето  doh
   Ако може да попитам Вие на вашите деца винали ли сте им слагали чорапки. Марти целия става на пъпки от горещото (аз също) и затова го извеждам навън без чорапи вече втора жена ми казва че детето винаги трябва да има чорапи заради нервната система докторката не ми е казала за такова нещо. Запознати ли сте с това вече незнам какво да правя  smile3511 

# 10
  • Мнения: 4 409
Женичка, бабите ще има още много неща да ти казват: киха - студено му е, хълца - студено му е, абе като цяло студено му е  Joy Важното е да съумееш да прецениш правилния съвет.

Аз чорапи слагам като е хладно и като започнат да й стават крачетата студенички. Сега в голямата жега ги махам. След баня ги слагам и на следващото хранене /че да не събудя/ ги махам.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 715
Рефлекси на новороденото бебе
Цитат
Рефлексът „Моро” е рефлекс, при който бебето се стресва от силен звук или рязко движение. Бебето разтваря ръцете и краката си и започва да плаче, а след това отново събира ръцете и краката си. Този рефлекс продължава до 5 или 6-ия месец.

Цитат
РЕФЛЕКС НА МОРО - ПРИ РЯЗКА ПРОМЯНА В ПОЛОЖЕНИЕТО НА ТЯЛОТО ДЕТЕТО РАЗПЕРВА РЪЦЕ С ПОСЛЕДВАЩО СВИВАНЕ, КОЕТО НАПОДОБЯВА ОБХВАЩАНЕ.

Moro reflex

Сори, чак сега видях, че съм писала синдром.

# 12
  • Мнения: 16
 newsm44 аз се бях изплашила че е някакво заболяване потърсих в Гугъл но не открих синдром на Моро вече разбрах защо, няма значение важното е че не трябва да се тревожа всичко ще отмине  newsm10
     А за чорапките аз наистина правя това което мисля за добре и което "иска" бебо. Образно казано. Например не му слагам шапка защото му е неприятно и започва да плаче и да се опитва да я маха. А всезнаещи баби, свекърви и други винаги ще има. Затова попитах Вас все пак сте компетентни и скоро сте имали бебчета. Благодаря ви много за полезната информация.  newsm20

# 13
  • София
  • Мнения: 39 715
Извинявай, че те стресирах.
При моя син не помня точно кога изчезна рефлекса. Не ми се е случвало да плаче, но разперваше ръце и крака.
С времето затихват.

За чорапки е топло. Шапка през лятото единствено тънка, за предпазване от слънцето. Но ако детето стои само под гюрука на количката няма смисъл от шапка.

# 14
  • Мнения: 2 561
Всички бебета се стряскат.Просто доста месеци са били в утробата на майката на тясно и изведнъж се оказват на широко и това ги плаши...И моето бебе първите 2-3 месеца се стряскаше от всичко,както и като заспиваше се стряскаше през 10-15 секунди и переше ръчкички.И аз мислех че е признак на рахит,но не беше.Така че споко,ще премине и този период Peace

Общи условия

Активация на акаунт