бебо се стряска много

  • 35 004
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 739
Лекият сън и лесното стряскане, съпроводени със ситни капчици пот/изпотяване по слепоочията са признаци на рахит. Не мога да кажа при вас какъв е случая, не съм доктор. От моя опит с дъщеря ми, имаше един много кратък период на стряскане, видимо без причина. Това, което аз правех, като всяка една разтревожена мaйка, беше веднага да отида при нея и да я гушна и успокоя. Даже това съм го правила и пред педиатъра. Той ме изгледа много странно и ме попита какво правя. И аз измрънках, че ето бебето плаче, стряска се и аз я гушкам. Той ми каза да не го правя, защото по този начин научавам бебето всеки път като ревне, вместо да се научи само да се oправя, някой да идва и да го успокоява. Това не значи да се остави бебетo да реве до посиняване, но и първосигналната реакция на мaйката не бива да е веднага да вземе бебето на ръце. Изчаква се няколко минути и ако до тогава бебо не се е успокоил сам, може да му обърнеш внимание. Мен така ме учиха. Между другото, дъщеря ми е много самостоятелна. Това което описвам е, да не се откликва моменталически на всеки рев на бебето. Ако се прави, така се създава т.н. needy baby. Дано се разбра какво исках да обясня.

# 16
  • Мнения: 931
И аз четох, че стряскането е съвсем нормално за тази възраст. При нас беше особено тежко като заспи. НЕ можеше да спи повече от няколко минути самичък, защото неизменно се стряскаше, размахваше ръчички и се събуждаше от това. Помагаше ни повиването, но доколкото разбирам, при вас няма проблем като спи. При нас отмина като стана на три месеца.

# 17
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Момичета, ще се възползвам от тази темичка, за да не правя нова.
Моя син е на 8 месеца и откакто се помня се стряска от по-силен шум. Например ако мъжа ми е в другата стая и аз го извикам, бебо почва да плаче истерично. Телефона като звънне също. Онзи ден бяхме при майка ми и тя говореше по телефона, засмя се и малкия писна...Изобщо повишим ли малко повече децибелите и опищява квартала. Допреди 1 месец се стряскаше от преминаващите коли, но забелязвам, че вече не им обръща внимание. Мислех, че ще отмине като поотрасне, но вече е на 8 месеца, а се стряска все повече. Нормално ли е това? Аз се притеснявам да не би да се е стреснал от нещо или от някого и затова да е неспокоен. През нощта се буди по 1-2 пъти като първия път е винаги около 22:00-22:30ч. Коликите ни минаха преди 4 месеца, така че ги отписвам. Зъби започнаха да го мъчат преди 2 седмици, а този проблем е от 2рия месец след раждането му. Благодаря предварително за отговорите   bouquet

# 18
  • Мнения: 4 413
Катенцето, да не би да сте го свикнали да спи на много тихо и затова да се стряска от всеки шум? Пробвай да оставиш да работи телевизора докато спи да видиш как ще е. Моето дете на пълна тишина не може да спи - все нещо ще я стресне.

# 19
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Катенцето, да не би да сте го свикнали да спи на много тихо и затова да се стряска от всеки шум? Пробвай да оставиш да работи телевизора докато спи да видиш как ще е. Моето дете на пълна тишина не може да спи - все нещо ще я стресне.

Като беше по-малък телевизора работеше нон-стоп, увеличен нормално, както си гледаме. Сега го намалям, защото ако пуснат реклами или нещо по-усилено се буди. Иначе забелязвам, че само в будно състояние се стряска по-често. Освен да викаме вкъщи, та да свикне с по-високите гласовеу друго не се сещам. На 19ти сме на преглед и ще питам педиатърката. Само да добавя, че като се стресне започва да върти главичката на всички посоки и гледа уплашено, сякаш търси нещо, но не го вижда.

# 20
  • Мнения: 4 413
Най-добре питай лекарката на детето. Йоана се стряска рядко, но като се стресне гледам да я погаля по главичката, защото почва да плаче. Не съм забелязала дали си върти главата, но е най-вероятно да те търси детето дали си около него.

# 21
  • Мнения: 779
Само информативно:
http://zdrave.rozali.com/detski-bolesti-zdrave/p16424.html

"Първите симптоми на болестта се появяват обикновено към третия месец. Детето става нервно, неспокойно, лесно се стряска, мускулатурата се отпуска, започва обилно потене, късно прохождане и късно развитие на речта."

Явно наистина се смята, че стряскането е симптом на рахит, но все пак не мисля че само по  1 симптом трябва да се съди за наличието на болест. Това е като да ккажеш, че ако те заболи глава имаш тумор в мозъка (извинявам се за грубото сравнение, не се сетих за друго)

# 22
  • София
  • Мнения: 650
Качването на тегло също не е признак.
Не е признак, но е предпоставка за рахит. При бързо качващите бебета риска е по-голям.

# 23
  • Мнения: 739
sunlight_eli, съгласна съм, само по наличието на един симптом не може да се съди за наличието на рахит. Аз и за това по-горе писах, че ако има стряскане придружено с изпотяване може да се обърне внимание на педиатъра и да се пита дали има нещо притеснително.

# 24
  • Мнения: 212
За първи път чувам това да са признаци на рахит  newsm78 Звучи ми несериозно

Това, че ти чуваш този факт за първи път съвсем не означава, че е несериозен.

Към авторката - децата, които се хранят с АМ боледуват по-рядко от рахит, защото в него има задължителна добавка на калций. Дъщеря ми също се стряскаше и за да изключим тази страшничка диагноза я заведохме на специалист. Най-сигурният начин за диагностициране е изследване на нивото на калций.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 149
Писах, че на мен ми звучи несериозно. Чети по-внимателно преди да нападаш

# 26
  • София
  • Мнения: 650
Към авторката - децата, които се хранят с АМ боледуват по-рядко от рахит, защото в него има задължителна добавка на калций.
Освен това в АМ има и витамин Д, който всъщност помага да се усвои калция. Ако има недостиг, дори и да се приема калций, той не може да се усвои добре  Wink

Общи условия

Активация на акаунт