Как преодолявате страха отностно децата ви?

  • 1 935
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Колкото повече расте детето, толкова повече стават опасностите. Такива хреми и пъпчици - направо стават смешни. Радвай се на детето и не обръщай много внимание.

# 16
  • Мнения: 303
Ох и аз съм от групата на страхуващите се и представящи си какви ли не ужасии.. Моите вече са големички, но още не съм преодоляла този страх. Опитвам се да не мисля лоши неща, но не става. Добре, че мъжа ми като ме види, че пак нещо съм "психясала" ми се кара и аз се опитвам да мисля за друго.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 576
Както са ти казали момичетата винаги ще се страхуващ за детето си, ако ще и на 100 години е. Просто недей да се вдълбочаваш и се радвай на прекрасните ви моменти. Laughing

# 18
  • Мнения: 505
Няма лек за тая робота!!Много е гадно. Вместо да му се радваме , ние само се шашкаме и си мислим .Ами ако това , Ами ако онова. Направо да ти побелеят косите. Май това е най - трудното при това да си родител. Такива черни мисли ми минават понякога, че ме заболя ръката да 'чукам на дърво'. Но това е да обичаш и да си загрижен. Само дано не стана от ония майки дето не дават нищо на децата си от страх да не стане нещо Thinking

# 19
  • Мнения: 4 621
Няма рецепта....и по- лошо ще става! Whistling
Има една приказка:
"Дано не ти се случва това, което собствената ти майка си мисли!" Wink
Peace

# 20
  • Мнения: 5 362
Не го преодолявам и не мисля,че някога ще го преодолея.
Трябва да си абсолютен непукист,за да го преодолееш.Няма майка,която да не се притеснява за децата си.
Мамите са прави-колкото по-големи стават децата,толкова страховете ни са по-големи Peace

# 21
  • Мнения: 1 216
Нали точно заради страховете си майките и бабите ни са досадни.
И ние с годините май натам вървим, неизбежно... от любов

# 22
  • Мнения: 858
Сигурно няма човек който да не се тревожи за онзи когото обича.Сега разбираме и майките си още по-добре.Аз лично се тревожа когато има конкретна причина за това.Не си фантазирам,не си развивам сценарии ,не се вглеждам до лудост в нещо което го няма и се радвам на всеки един страхотен ден откакто имам това съкровище.

# 23
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Прави са мамите. Колкото е по-голямо детето толкова по- големи са тревогите . Моята дъщеря е на 13г и все ми се смее ,че се тревожа за нея. За мен е още малко дете. Може би се вманиачавам ,но такава съм си.

# 24
  • Мнения: 2 677
Хората са го казали: "Малки деца - малки грижи, големи деца - големи грижи". Тъй че едва ли ще се отърсиш от това чувство.
Мисля, че това е генетично заложено у всяка една майка.

# 25
  • Мнения: 3 929
Няма рецепта....и по- лошо ще става! Whistling
Има една приказка:
"Дано не ти се случва това, което собствената ти майка си мисли!" Wink

# 26
  • Мнения: 8 917
Вече сме на годинка, а аз продължавам да изпитвам страх, да не би да и се случи нещо, знам че всъщност винаги ще се притеснявам , но понякога ме обзема паника и си мисля дали изобщо съм добра майка и гледам ли си правилно дететото.например от тези алергии,постоянно се вглеждам дали не  се е обринала , подула, и т.н. .
още за куп неща и постоянно чета и питам , но някак ,пак не съм напълно сигурна дали всичко е както трябва.Някой успял ли е да се успокои и изобщо имали рецепта за това? smile3506

Ами не го преодолявам. Притъпявам го, доколкото мога.

# 27
  • Мнения: 1 317
Няма преодоляване! С всеки изминал ден фантазията ми става все по-голяма и по-голяма, чак аз се плаша от себе си и не смея да споделя с никой какви неща са ми в главата!

# 28
  • Мнения: 148
От тази тема някак си ми "олекна". Тъй като и моето съзнание развива какви ли не ужасяващи сценарии, от които дори на Хичкок биха му настръхнали косите, сега, когато знам, че и много други мами са като мен, се чувствам по-добре.

# 29
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Няма рецепта....и по- лошо ще става! Whistling
Има една приказка:
"Дано не ти се случва това, което собствената ти майка си мисли!" Wink

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт