"На който каквото му е писано " или "Който каквото си напише" ???

  • 6 245
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Едното не изключва другото.

# 16
  • Мнения: 4 965
Едното не изключва другото.

 Peace

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
50:50

# 18
  • Мнения: 3 929
"Който каквото си напише" е вярната сентенция за мен. Според мен човек сам предначертава съдбата си - преди да се роди или с действията и постъпките си СЕГА определя БЪДЕЩЕТО СИ. За да се обоснова, трябва да напиша книга, затова ще се въздържа.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
И според мен едното не изключва другото. Съдба има и нея не можеш да промениш, но самата съдба е базирана на собствения ни избор. Гледай Матрицата Wink Като изключим боевете и фантастичния елемент, много житейски истини има в този филм.

# 20
  • Мнения: 3 146
"Който каквото си напише"

Аз вярвам в Провидението, но и в свободната воля на човека, а двете не си противоречат. Дори и да има Провидение, аз не зная каквото знае Бог, така че действам винаги, както смятам за добре.
В противен случай не би имало смисъл от понятията "съвест", "отговорност", "избор", "грях".

# 21
  • Мнения: 127
И двете са верни .Аз мисля 4е на всеки му е написано там нещо , но и 4овек може много неща да промени или предотврати.

# 22
  • Мнения: 3 034
и аз мисля, че и двете са верни  Peace вече се убедих, че много неща ние си пишем, но някак са по-ежедневните такива, най-важните неща са ми се случвали буквално ни в клин, ни в ръкав, много често и въпреки това, което аз съм правела, тоест има и неща, които са написани и каквото и да съм правела, някои съм забавяла, но пак са се случвали  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 428
От двете по малко. "Направи каквото трябва, пък да става каквото ще!"

# 24
  • Мнения: 2 336
Ние сме същества с разум и би трябвало сами да определяме това, което се случва с нас.
Но съдбата някой пък изиграва роля. Така че и аз съм на мнение, че е много относително коя сентенция е по - вярна.

# 25
  • Мнения: 738
Напоследък чета доста за т.нар. Закон на привличането. Тоест- положителните мисли привличат положителни случки, отрицателните мисли-отрицателни случки. И дори да мислиш за нещо, че не искаш да се случи, ако се съсредоточаваш прекалено върху него, то се случва. Сега се старая да се концентрирам само върху положителни неща, колкото и трудно да ми е...  А иначе по темата мисля, че и в двете има нещо вярно Peace

# 26
  • NL
  • Мнения: 520
Според мен ако обединим двете сентенции се получава именно това от което аз се ръководя.А именно "Направи всичко по силите си ,пък да става каквото ще".В повечето случаи наистина се получават нещата,просто човек трябва да действа.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
Разбира се, че и двете са верни. Отчасти Mr. Green Има неща в живота, които могат да се обяснят единствено с "Така е било писано." Това, обаче не бива да е оправдание за недостатъчно вложени усилия, разбира се.

# 28
  • Мнения: 473
Според мен истината е някъде по средата. Има неща, които не зависят от нас, колкото и да ни се иска да се случат те просто не се случват. Но в голяма степен съдбата човек може да промени със здрав разум и много положително мислене. Най-важното е човек да е зареден с позитивна енергия и вяра, че нещата, които е започнал ще завършат с хепи енд.

# 29
  • Мнения: 950
И аз мисля че положителната настройка и положителните мисли играят голяма роля , а иначе ми се иска да се случват нещата кой както си ги напише ........

Общи условия

Активация на акаунт