Bharat Dil Se - 3

  • 18 342
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 184
Снеже, бързо да оздравявате с малкия юнак  Hug. Миличкото, не помогнаха ли хомеопатичните лекарства  Sad???
Иначе това кхи не е ли маслото, с което готвят. Ако е същото и в Египет все още много се използва. Аз също често готвя с гхи и много ми харесва вкуса на ястията.

Ели, папито да няма пръст в тези спирания на нета  Wink
Да ти кажа, милички, вече взех и аз да се съмнявам  Thinking. Иначе защо ще спира нета точно като наближи време той да си идва от работа  Twisted Evil  Joy.

Аз съм имала само един досег с Индиа... по скоро с един индиец, бе6е клиент на фирмата... много симпати4ен и мил 4овек, но толкова тежки мири6е6е, просто невероятно, имах 4увството, 4е 6те ми стане ло6о докато си тръгне:)
От моята инструкторка знам, че тази миризма на тялото е заради подправките, които използват в ястията си. Много вкусни стават, но заради спайситата в потта им се отделя и друга миризма, която не е много приятна. Затова и самите индийци се къпят много по-често /не че помага много де  Confused/.

# 16
  • Мнения: 1 184
Относно цвета жените носещи чисто бяло сари, без никакви орнаменти и украси са вдовици. Иначе бяло сари се носи, но то е с пищни декорации. Например в Южна Индия булката сменя няколко сарита по време на церемонията. Когато се връзва свещената връзка обикновено булката облича бяло сари
Много ми е интересно за сватбите. Бихте ли разказали малко повечко за това. Колко дни продължават, разменят ли се подаръци, ходи ли се на меден месец след това. Аз знам, че само при индийците /ако не се лъжа/ съществува това жената да дава зестра на мъжа  newsm78. Това така ли е???

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 11:13 от elip

# 17
  • Мнения: 820
бихте ли отделили и малко време да разкажете за йогата. Това изкуство ли, спорт ли да го кажа, така ми е заседнало в мозъка и сега си търся треньор.

Най-строго казано йога е път за познаване на бога чрез техники за медитация и физически упражнения. На нас ни е известна само една част от йога, която е извадена от религиозния си контекст. Има много видове йога, но тази която е позната на Запад се казва Хата йога, Ето на който му се чете Types of Yoga

# 18
  • Мнения: 820
Снеже бързо оздрвяване, много неприятно  Confused Това ястие "гхи" за сефте го чувам  Embarassed Така че разказвайте, ако не ще потърся тази книжка  Peace

Ели, папито да няма пръст в тези спирания на нета  Wink



Ани ги или Ghee е специално преработено масло, което се използва за готвене. Има много приятен вкус у аромат. Ястията готвени с него са много вкусни.

Леле момичета много въпроси, ако пропусна да отговоря на някой подсещайте ме. Чакам и подкрепление Grinning

# 19
  • Мнения: 3 461


Леле момичета много въпроси, ако пропусна да отговоря на някой подсещайте ме. Чакам и подкрепление Grinning

Да ти припомня за кърито, не разчитай, че ще се чуем по телефона. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 820
Еххх моми4ета направо сте страхотни...Simple Smile Много интересни теми и все хубаво представени...Simple Smile
Аз съм имала само един досег с Индия... по скоро с един индиец, бе6е клиент на фирмата... много симпати4ен и мил 4овек, но толкова тежки мири6е6е, просто невероятно, имах 4увството, 4е 6те ми стане ло6о докато си тръгне:) Последно 4етох във вестника за 13 жени стъпкани до смърт на една гара в Индия (не помня в кой град), за6тото хората видяли 4е идва контрола за билетите и се опитали да избягат, в талпата 13те жени били стъпкани...  За съжаление обикновено 4овек 4ува за такива не6та, а не за хубавите истории. Така 4е, пи6ете а аз 6те 4ета с удоволствие.

Ето тук се крие тайната на моята ранобудност Joy Странната миризма, която си усетила се дължи на факта, че много индийци си слагат по косата различни билкови масла (това си е една безплатна ароматерапия ха ха). Та моята половинка решил да се разкрасява и след като съм си легнала се наклепал с въпросното масло и си легнал. Е, със сигурност това ще му е за пръв и последен път. Направо ме изгони от спалнята #2gunfire

В Индия за гратисчийство освен глоба се полага и затвор, така че нищо чудно хората са хукнали да се крият. Когато посещавате Индия моля купувайте си билети Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 462
Да, Ели, Ани. "гхи" -това е масло, което се вари, обира му се пяната няколко пъти и после с т.нар пречистено масло се готви. В Йемен не си спомням как му казват.

Нои, градината е вътре, като по мое време  Wink т.е бедничка е обстановката. Учителките и директорката се опитват да направят нещо с родителски дарения, но хората не могат много да спонсорират и то за кое първо... Иначе има 32 деца в първа група с 1 учетулка и 1 леля. На кое първо да обърнат внимание ? Повечето и реват, докато им мине.  Sad Тъжна работа и за децата и за учителките. Мият пода, санитариите с белина. Това е.

Ели, хомеопатичните не помогнаха. Може би започнах късно. Thinking

Аз изчезвам, че площадката ме зове.
Чао, сладурки !

# 22
  • Мнения: 820
И в Сауди много ядат индийски ястия. Това брияни и тук го имаме. На мен обаче любимото ми е чикън тика  Twisted Evil  Mr. Green. В Дубай само това си поръчвах. Като наркотик ми е  Joy. А вие момичета готвите ли индийски ястия??? А използвате ли всички подправки като в тяхната кухня или си ги побългарявате???
А, забравих да питам, какво точно означава Bharat Dil Se  newsm78?

Аз лично готвя в къщи предимно индийска кухня, и на мен ми е вкусна. Понякога побългарявам, но в повечето случаи се придържам към оригинала (с изключение на количеството люто). Всъщност мъжа ми готви много вкусно и той ме е учил на повечето от нещата. Горкият, като се върнеше от работа и идваше в кухнята да ме учи как се готви. Какво ли не прави човек в името на любовта Mr. Green

# 23
привет, отново интересна тема, отново много инфо и отново малко време за 4етене имам
само да споделя неЩо, което ми прави впе4атление:
индийците, с които обЩувам по работа и които си живеят в Индия са много европеизирани (ако може така да се каже) т.е. особени разлики между мен и тях не виждам, освен 4е примерно някой е вегетарианец, докато индийците, които живеят тук държат много пове4е на традициите си, контактуват предимно помежду си и ми е много по_трудно да обЩувам с тях (малко ми е неприатно заЩото имам и съседи с деца и нямам ниЩо против да сме си по приЯтели а не само да се поздравЯваме у4тиво)
моля разбира4ите и психолозите за разяснение .... до после  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 11:25 от gioia

# 24
  • Мнения: 3 461
Последно 4етох във вестника за 13 жени стъпкани до смърт на една гара в Индия (не помня в кой град), за6тото хората видяли 4е идва контрола за билетите и се опитали да избягат, в талпата 13те жени били стъпкани... 

Палачинке, направо е филм на ужасите да се качиш на влак. Не съм го правила, но видях един влак, хората висяха буквално във въздуха от вън, катастрофите са ежедневие.http://travelindependent.info/images/ph-india.jpg

# 25
  • Мнения: 3 461

моля разбира4ите и психолозите за разяснение .... до после  Heart Eyes

Аз като един тънък психолог, само да докосна проблема, без да го разнищя. Mr. Green Тук е същото, и не само с индийците, а с филипинците, анличаните и др.  Живеят в така създадените от тях Little India, Little Britain и рядко си показват носа навън.

Добре поне, че този път успя да се разпишеш в началото. Laughing

# 26
  • Мнения: 1 294
gioia, това явно е характерно... съ6тото съм, 4увала и забелязвала с пакистанците тук (Пакистан и Индия до преди не много години са били една държава). Пакистанците в Пакистан, казват, 4е били много по модерни от пакистанците тук. 4увала съм, 4е един вид се капсолирали и спирали на нивото на което са до6ли преди примерно 30_40 год. Докато в Пакистан се модернизират и се отварят много пове4е.

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 11:44 от palachinka

# 27
  • Мнения: 820
Диде, много интересен минзухар, явно го има и по други места, защото тук се търси много и шафран от Иран. Ще дадете ли рецептата за пиле къри, любимото на Джон? И кое къри от всичките видове купувате, като отида в магазина ставам разногледа от избора. #Crazy

Нойче, стигнах и до теб  Mr. Green
Минзухара расте в доста страни Иран, Испания, Индия, Гърция, Мароко, Италия.
Много видове пиле къри има бе душа, аз знам едно с кокосови стърготини:
Затопля се олио (най-добре гии) в него се слага 2-3 карамфила и парче кора от канела. После се запържва ситно нарязан лук. В лука се добавя 1/4 ч.л. куркума, 2-3 супени лъжици кокосови стърготини, сол на вкус, (може да се сложи и ситно нарязан домат). Следва пилешкото - нарязано на дребни парчета, задължително се маха кожата. Пържи се известно време с лука и се прибавя вода, колкото да го покрие. Оставя се да къкре, малко преди да се махне може да се сложи 1 ч.л. смлян кориандър и се гарнира с нарязани на ситно листа от кориандър. За любителите на лютото 1-3 люти чушки се разрязват на половина по дължина и се прибавят към лука.

# 28
  • Мнения: 820
Много ми е интересно за сватбите. Бихте ли разказали малко повечко за това. Колко дни продължават, разменят ли се подаръци, ходи ли се на меден месец след това. Аз знам, че само при индийците /ако не се лъжа/ съществува това жената да дава зестра на мъжа  newsm78. Това така ли е???

За сватбите съм ви подготвила специално инфо, но ще го публикувам малко по-късно, че до уточняваме ритуалите Crazy
Колкото касти и субкасти има в Индия толкова и видове сватби, но зестрата до скоро е била едно от най-важните условия за да се омъжи едно момиче. Колкото по-образован и от по-добро семейство е жениха толкова по-висока зестра трябва да се даде. Някои семейства за да си омъжат дъщерите изпадат в дългове за цял живот. Поради това са и масовите аборти на момичета, макар и забранени. В Индия е забранено да се определя пола на детето преди раждането му.

Аз за съжаление не съм имала индийска сватба, защото сключихме брак в България

Ето и още малко инфо за саритата и значението на цветовете Understanding Saris

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 15:01 от Didka_M

# 29
  • София
  • Мнения: 1 043
Леле, вие доста сте напреднали тук  Grinning
И аз научих нови неща за Индия сега  Laughing

За кравата мъжът ми ми е казвал, че е свещена, т.к. е много полезно животно. Дава мляко, работи, кожата също се използва след естествената смърт на животното. Дори екскрементите се използват. Сушат ги и ги ползват за гориво. Май и тухли си правят. Най-странното е, че не миришели. Мъж ми така твърди, де.  Това е практичната причина, иначе религиозното обяснение е, че някакъв бог се е превъплътил на в крава.

Според мен, индийците миришат заради козметиката, която ползват (ако ползват  Grinning) Има едни масла за коса, които са ми много неприятни, може от това да е. Не ми се вярва да е заради подправките, щото не съм усетила мъжът ми да мирише по-различно.

По отношение на кухнята ме хващате неподготвена - не мога да готвя ни индийска, ни българска  Embarassed Аз съм главно консуматор. В къщи готви основно мъж ми и ако се интересувате, ще взема от него рецептите на любимите ми манджи и ще ги постна тук. Най-ми е вкусно пилето. Независимо от начина на приготвяне - тика, масала, биряни, батър, все са големи вкусотии. Най-любимо ми е butter chicken.
Бирянито, аз също знам, че е индийско ястие. Но като гледам е доста популярно в арабския свят.   

Креми, много се смея с твоите истории. Много добре си представям картинката. Докато живеех в Индия (около 7 месеца) не го бях забелязала, но тук като дойдох ми прави впечатление, че индийците са ужасно претенциозни, все нещо не им е угодно. Само критикуват и намират кусури. Поне тези, които идват да бачкат в Кремиковци. Не всички, естествено, но повечето. Доста ме изнервят понякога.   


Извинете ме, че се включвам за кратко, но дребуса ми само като ме види на компютъра и решава, че и тя има неотложна работа с клавиатурата.



Общи условия

Активация на акаунт