Февруарското човече на мама мира не дава вече!

  • 13 211
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 703
Здравейте и от мен,момичета!
И аз нямам много време и възможност да влизам често,но ви изчетох прилежно.
Честито на всички празнували по някакъв повод,на всички разбрали пола на бебчето,на рожденничката Зузулина и особено на Благун!  Да е жив и здрав бъдещият батко,да слуша много и да има късмет в живота!
 
И аз си имах рожденник!В понеделник,на осми, моят син направи две годинки.Празникът мина страхотно!Децата се повеселиха,пяха,танцуваха,играха,а по-късно се почерпихме  с близки и роднини.Макар и със закъснение-черпя виртуално,но няма да прилагам снимки,да не дразня апетита!Всеки каквото му душа иска да си хапне и пийне!

Иначе аз съм добре.Нараствам,килограмите при мен също са доста- +8,на последният преглед отново прогнозираха момиченце,но аз изчаквам ФМ при Мазнейкова,за да потвърдя цвета на моето щъркелче.
Някой беше питал за 4D-то.Разликата му с 3D е четвъртото измерение-времето,тоест,при него освен всичко друго,изображението е в реално време,а не с малко закъснение,както е при другите.
При нас добрата новина е,че ремонтът ни почти приключи,останаха само довършителни неща и корекции,но като цяло -всичко е вече окей,което много ме радва!Писна ми от неуредица и мръсотия,сега с такъв кеф си седя вкъщи,а и за навън имам вече повече време,но нещо времето не е в час с мен,само вали и не можем като хората да се разходим с Тони.
За мазането-аз и преди бях писала-мажете се,макар да е индивидуално образуването на стрии!Препоръчвам хидратиращи лосиони,дори да не са предназначени точно срещу стрии,както и масажни масла от аптеките.Това на Икаров не мирише кой знае колко хубаво,но пък е много добро,иначе може да си вземете бадемово-то е много приятно на мирис и УЖАСНО полезно за кожата.И домашните мазила от мас с невен не са никак лоши,мазала съм се и с такова.От моят опит с предишната ми бременност,нямам стрии и съм много доволна.А качените килограми не бяха никак,ама никак малко и имах огроооооомен корем!
За виното-аз много обичам вино,но не си позволаявам повече от няколко глътки за наздравици.Преценила съм си,че въздържанието нито ми пречи,а е и нужно!Знам за какви ли не случаи,знам и че чаша вино или бира не са толкова опасни,но според мен-по-добре да съм се пазила,отколкото да сбъркам нещо!Ще изтърпя няколко месеца,разбира се!
За срещата-този път съм на линия,само уточнете кога и къде ще бъде!
Желая ви ползотворен и спокоен ден, и се пазете!Погалете коремчетата от мен!

# 256
  • Мнения: 60
алина си - аз съм в центъра на работа и в редута живея в момента. така че явно тази с бъкстон няма да я бъде. но благодаря, все пак.

за виното - аз пийвам по една чаша от време на време. доколкото съм чела, а и са ми казвали приятелки - няма проблем. важното е да не се пие твръд алкохол.

# 257
  • Мнения: 781
Извинявам се не знам защо се е получило така  Blush
http://images21.snimka.bg/004209684.jpg

# 258
  • Мнения: 53
Моля да ми препоръчате крем за лице!?
Напоследък го бях пренебрегнала, но времето застудя и ще ми е нужен!
 Hug

# 259
  • Мнения: 60
des - не знам какъв ти е типа кожа и какво е най-подходящо за теб. моята е нормална към суха и от години ползвам 2 крема, които редувам - единият е Garnier Lift - действа ми много добре на кожата и не е скъп. другият е Messager (не съм сигурна, че така точно се пише) на Galenic - той е 50 лева, но е един от най-хубавите кремове, коиот съм ползвала и мисля, че го има в разновидности за различните типове кожи.

# 260
  • Мнения: 67
Здравейте момичета,

аз снощи бях на ФМ или по-точно на фетална кардиография при д-р Л. Спасов. Доволна съм, беше много внимателен. Всичко е наред с малката ми бебка. Учуди ме нещо което е написала Illinka - как така си в 23 седмица, а бебчо тежи 340 гр.? - питам защото моята бебка върви дребна т.е. с една седмица ислиза по-малка, в 22 седмица съм, а тя тежи вече 625гр?
Моето кръвно също е сравнително ниско - 90/60 и понякога ходя замаяна Rolling Eyes
Мажа се с Галеник и съм много доволна, и първия път го ползвах и нямам стрий.
Сигурно съм имала мнения и по-другите въпроси, но толкова бързо пишете и напредвате в темата, че докато ви изчета и забравям какво съм искала да кажа  Embarassed
Лек ден

# 261
  • Мнения: 8 997
И мен ме учуди Illinka,  нашето бебе като го мериха в 19та седмица беше 340 гр .  Simple Smile

 Hug Hug Hug

# 262
  • Варна
  • Мнения: 245
И моето бебче в началото на 23 г.с беше 390 гр. Всичко е до това как са хванати размерите на бебо, на къде се завъртял, защото грамажа го изчисляват от размерите на глава, краченца, корем или нещо такова. Много фрапиращи случаи съм чувала с тези грамажи. Примерно ако е  с по голяма главичка и решават, че е ще е и по -тежко. Ако не се лъжа при evelinar беше случая дето и казват че ще се роди голямо бебе, а то Simple Smile Пък и може във Варна да ни изчисляват  по други схеми  Joy
Моето кръвно е също много ниско средно 70/110 уж  през бременността се вдигало кръвно, че викам може и да го нормализирам моето  Smile
жаси   от кой магазин си си вземал дрехите, заинтригува ме Simple Smile
Варненки, айде другата седмица на среща, какво ще кажете Wink Pile_5 къде се загуби  Thinking
De3demonka подготвяш ли новата тема Wink Ако трябва помощ свиркай, докато съм на работа имам малко време, после няма да мога от вкъщи....

# 263
  • Мнения: 419
Здарвейте и от мен. Днес чакаме Зузу да се разпише с ФМ при д-р Марков,дано да е останала доволна.
Честита Втора годинка на Тони на Злато.
Illinka, браво на момата ти,тия размери на ги гледайте много-много момичета. Като се роди бебето тогава ще бъдат реални.
 Hug

# 264
  • Мнения: 668
Честито на Злато със закъснение, и много здраве и щастие на малкия.
Аз пък въобще не се вманиачавам на темата "тегло" на нероденото им бебче, искам само да ми казва доктора добре ли е, или не.
А колкото до кръвното - моето по принцип си е нисичко, ама вчера след работа беше 100/55, и ми се виеше свят. Явно няма оправия с тези неща.

Целувки на всички.  Simple Smile

# 265
  • Мнения: 53
Fiforina много ти благодаря за препоръката сигурна ще се насоча към Гарниер Лифт, аз ако не греша съм ползвала Фреш на Гарниер и останах с много добри впечатления.
Да ви се похваля - купихси джинси и джинсова туника за бременни и съм много доволна. Вече няма всеки ден да се измъчвам с въпроса какво ще си облека и да си наставям ластици на старите панталони  Grinning
На фирма Рени са джинсите са на цена 39 лв. а туниката, която е спрезрамки и отдолу можеш да си облечеш каквато и да е блуза е 28 лв. Ухххх камък ми падна от сърцето  Laughing

# 266
  • Мнения: 552
Сладуранкииии  Hug Отново ви благодаря за поздравите за рожденния ми ден...много сте мили   bouquet
Снощи откарахме до 3 и половина   Party Направо щях да откача по едно време  Crazy Ама поне си прекарахме хубаво.

Здарвейте и от мен. Днес чакаме Зузу да се разпише с ФМ при д-р Марков,дано да е останала доволна.
Честита Втора годинка на Тони на Злато.
Illinka, браво на момата ти,тия размери на ги гледайте много-много момичета. Като се роди бебето тогава ще бъдат реални.
 Hug

Ами добре мина...каза че всичко е наред и бебчо само дето закъснява с няколко дена ама да не се притеснявам  Peace Много мил доктора - обясняваше ми всичко.И нали това ми е втора ФМ - определено съм по-доволна от при Мазнейкова.Записа ми и диск  Grinning
А за теглото - бебчо е 480 грама в 23 седмица...но определено съм съгласна с Галадриел ,че това ще се види накрая  Peace
Само да са живи и здрави малките душици!  Praynig

# 267
  • Мнения: 5
Относно теглото, лекарката първо каза, че бебка тежи 420 гр, после като изкара някаква таблица на монитора каза, че била 340 гр. Така и не знам със сигурност колко беше. Само твърденито, че отговаря на 23-та седмица беше категорично, така ми каза и д-р Давидков и доц. Балев също. Аз в края на този месец съм отново на ФМ при д-р Давидков, и той със сигурност ще ми даде по-подробно инфо. Важното е, че бебка е добре, жизнена и активна (постоянно ме подритва  Flutter) и според лекарите всичко е наред. Дай Боже на всички ни!!!
За среща на варненки, аз съм ЗА! Хайде, че много стана вече, имаме да си говорим, да обсъждаме и покупки вече! Хайде! Аз ви предлагам другия петък - 19.10.2007, 19.00 часа в БМ отново или в някоя Годзила? Дайте предложение!
Цункам ви по тумбачетата! Hug

# 268
  • Мнения: 336
         Здравейте мили мами,
      Благодаря на всички за отговорите във връзка с кръвното. Днес ми излязоха резултатите от последните изследвания и вече съм тотално отчаяна. То не беше кървене в началото на бременността с опасност от аборт, не беше киста 4см., не беше високо кръвно, гъбички, а сега и белтък в урината и песъчинки. Абе думи нямам  Close. Както се шегува приятеля ми взел си е дефектна жена. Ааа и освен всичко останало хемоглобина ми се е понижил с близо 20 единици от миналия месец - от 131 на 104  Sad. Е ще се лежи в болница няма как, само се моля всичко с бебо да е наред  Praynig  и да се роди живо и здраво.

     Целувки от мен и ме извинете за мрачния пост  Sad.

# 269
  • Мнения: 5
jjoy, кървенето и кистата не са ли овладяни вече, щом са били в началото?
За урината, и аз бях така, дори получих бъбречна криза, отказах да вляза в болница, но с лекарства и лежане у дома се оправих. Гъбичките, май почти всички си ги отглеждаме.
А това с болницата заради кръвното ли е? Опитвам се да те поуспокоя и да ти вдъхна кураж. Не се отчайвай, посъветвай се и с друг лекар и сподели с нас. Стискам палци и се моля всичко да се оправи по най-бързия начин!

Общи условия

Активация на акаунт