относно общите финанси

  • 2 123
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Damond, iзглежда, че е избухнал, след като дълго е насъбирал… Или просто е имал кофти ден. Съветвам те да изчакаш известно време, ако няма втора такава изцепка можем да приемем, че е било неволно, или по-точно някакво избухване случайно просто. Ако се повтори обаче се замисли готова ли се да си потрети. Що се отнася до твоето пояснение…мисля, че на всяка от нас се е случвало да сглупи в предзаплатен ден. Права си, че е могло да мине само със забележка…

--cat

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Хайде, стига. За 3 списания ще се сърди. Едва ли е останал без пукната пара. Утре и за дамските превръзки ще се нацупи, защото ги употребява в предзаплатен ден.

# 17
  • Мнения: 984
Доста гадна ситуация. Имай предвид, че нещата се изострят, когато започнат и разходите около дете, а и ти предполагам ще предпочетеш да си с детето, те. няма да работиш известно време. Имам приятелка в същата ситуация, но са женени. Не че е голяма разликата, но все пак - ако имаш възможност - разберете се, ако не - съжителството не си заслужава.

# 18
  • София
  • Мнения: 210
Поведението му ми става още по-странно, след като казваш, че ви предстои заедно да заминавате.   Явно ви предстои сериозен разговор за това кой как вижда съвместното ви съжителство оттук нататък. Аз лично не смятам, че подобни неща е добре да се премълчават или да чакаш дали няма да се повтори избухването му. Най-малкото, защото в чужбина ще трябва изцяло да разчитате един на друг и за всеки от вас ще е безкрайно нужна безрезервна подкрепа за това, което е решил да гради като кариера. Ако гледате и в посока семейство и деца (но не само той, а и ти), тогава предварителното изговаряне на притесненията и резервите, които всеки има би могло да ви спести изключително неприятни ситуации впоследствие.   

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а отделните каси рядко водят до добри семейни отношения - така съм възпитавана поне.

много грешно възпитание си получила. Поне с децата си не го допускай.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
а отделните каси рядко водят до добри семейни отношения - така съм възпитавана поне.

много грешно възпитание си получила. Поне с децата си не го допускай.

Защо?

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
'щото не е вярно Wink

Потърси назад в мненията ми. Не еднократно съм го казвала, разисквала и обяснявала.

# 22
  • София
  • Мнения: 971
от това, което чета разбирам, че от началото финансите ви са били "общи". е добре, ама ти си се занимавала с учене, а не с работа. т.е ти реално не си допринасяла в това "общи". разбрах, че си имала стипендия, но тя била ли е сериозно или по някакъв начин развностойно в понятието "общи" пари? защото забелязвам в този форум тенденцията като "общи финанси" да се окачествяват "аз не изкарвам, неговите са общи". ако обичат четящите да забележат, че не казвам, че това важи за ВСИЧКИ, майинството си е майчинство итн итн - без засегнати. не знам от каква точно реплика е бил провокиран тоя гневен  изблик на партньора ти, но все пак възможно ли е според теб да се е получило той да се чувства, все едно е използван като касичка или нещо такова newsm78? помисли в посоката да не би да се чувства, все едно му висят на врата. ако искаш, сподели с нас корена на всичко това - въпросната реплика и контекста, в който я е чул. Hug

напълно подкрепям  smile3501

# 23
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ами ние още от самото начало, без никакви уговорки, сме с "обща касичка". Имаше периоди, в които аз бях безработна, както и такива, в които той беше безработен. Никога не сме имали кавги, спорове или дори намеци за това защо единят работи, а другият не. То е ясно, че ако има възможност и двамата ще работим. Вижда се, че безработният си търси работа - все пак пари никога не стигат, ако има някъде място, естествено че ще се работи. Просто сядаме, обсъждаме най-належащите и важни разходи, сметките и т.н. и преценяваме за какво и колко да харчим. Така поне го смятаме за редно. Щом сме заедно, трябва с всичко да се справяме заедно. Нали това означава "семейство"?

# 24
  • Мнения: 2 908
От началото сме с отделни каси,и никога не съм мислила да сме с обща.Всеки с дебитната си карта-тегли когато има нужда и ако единият има нужда -другият помага-това е.Чисто и просто. Crossing ArmsИ съм на мнението на Шани.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
И как решавате въпросите с общата собственост? Не ми се вярва хладилникът да е на единия, а пералнята на другия. А спалнята?
Отделните сметки ми се струват странни и има опасност всеки да е на stand by да си вдигне багажа, когато не му изнася.

# 26
  • Мнения: 2 908
Защо се заяждаш?Теб питам ли те как е у вас?Хладилника е общ,телевизора е общ и всичко е общо-няма стенд бай позиции,защото така или иначе развод ще има ,ако някой стане и си вземе багажа-сметките ни в банките са различни и никой не може да ни ги вземе.Нито аз бърникам в неговата-нито той в моята-както на теб ти е странно това,на мен ми е още по-странно общата сметка-да ме нападаш-няма да се разберем.И съвсем едно е сметката в банката,съвсем друго е телевизора чий е-аз така разбирам нещата.
Кое е по-добре-да си държа парите в картата или да ги изтегля и да ги съберем заедно под дюшека?Или в гардероба?Звучи ми глупаво.Който има нужда-другият му помага и това е.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Не се заяждам. Сериозно го питам.
Странно ми е, необичайно. Поне за мен това са странни семейни отношения.

Не съм написала нищо, с което да те обидя. Какво толкова те засегна?

# 28
  • Мнения: 2 908
Ами и вашите са ми странни-всеки разбира живота по различен начин. Confused

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Твоя воля.

Общи условия

Активация на акаунт