ПРОБЛЕМА ЛЕНИВИ ЧЕРВА

  • 29 871
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 598
За шкембето разбрах,ама сега ако напишете и за бедра и паласки,ша ви черпя.... newsm47
А сериозно-не може да се разчита на лекарство,колкото и безвредно да е то,а на промяна в диетата и спортуване!

# 16
  • Мнения: 64
Вече три седмици от както не съм писала, чувствам се  в страхотна форма .Не знам доколко се следи темата ,но все пак обещах да пиша.Все още съм фенка на Лактулозата,нямам никакви оплаквания спрямо нея,не се привиква към активната съставка, мъчеха ме 2кг. не знам причината,но ги свалих без да разбера кога.Радвам се на хубава фигура и нови тоалети....

# 17
  • DE
  • Мнения: 967
И на мен ми звучи като реклама!

# 18
  • Мнения: 4 593
звучи , ама не вярвам да е целенасочена реклама това
странно ми изглежда да се препоръчва лактулоза за плосък корем според мен по скоро подува корема и образува газове

# 19
  • Мнения: 64
Ай стига....Аз се надявах някой,който е ползвал продукта да се включи и да даде мнение,страх ме е че върви прекалено добре,за сега.Моля някой ако по някакъв повод е ползвал Лактулоза МИП-да сподели.Пиша името на продукта,тъй като само лактулоза е активна съставка и всеки които е учил поне малко (органична) химия знае какво означава .Всеки производител влага активна съставка и помощни вещества,които правят продукта подходящ за едно или друго начинание.Мен ме интересува този продукт с тази формулация.Моля вещите по въпроса да се включат

# 20
  • Мнения: 1 495
Аз не мога се изкажа по въпроса за продукта само ще споделя ,че и аз имам проблем с  ходенето по голяма нужда. Имам запек много често и искам да попитам някой чувствал ли е силна краткотрайна болка в областта на дебелото черво в лявата част на корема? Защото напоследък особено след като се нахраня и повървя малко и веднага ме заболява. След това ми минава бързо като седна. Свързвам тази болка с факта, че по принцип си имам проблем с ходенето до  тоалетна ама взе да ме безпокои това вече. Болката е много странна , не е като колика , не ме свива корема , а ме боли точно на едно място и то силно , след което веднага отминава като постоя.

# 21
  • Мнения: 95
Тичай на преглед.Такива странни болки не бива да се отминават ,защото бързо заглъхват.Може да се дължат на разширение на червото,на куп други неща,но по-бързо си изясни нещата.
 А за препарата не съм чувала и нямам мнение.Аз също имам често запек  и съм правила най-различни неща,като например клизми,промиване на червата със солена вода/разбирай -пие се по схема солена вода,правят се упражнения да премине директно от стомаха в тънките черва а не в бъбреците/,диети с повече плодове и зеленчуци,упражнения.Изисква се много труд и воля за промениш режима на организма си да изхвърля ненужното навреме.Лекарствата помагат но в определена степен.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз мога да споделя,че я давах на дъщеря ми 12 дни ,но без ефект.В началото ходеше на 3 дни,а като направи 5 се наложи да сложа свещичка и направо я спрях.

# 23
  • Мнения: 250
Интересноооо...

# 24
Дами, ето малко основна информация и тема за размисъл. Проблема е наистина сериозен и трябва да му се отдава необходимото внимание. Най популярните продукти ЛАКтулоза, ДуфаЛАК, ЛАКцит са все на основа ЛАКТОза ( млечназахар или производни) ,а ето и още нещо....
Пребиотици
Пребиотиците се дефинират като несмилаеми хранителни съставки, които повлияват метаболизма ни, като избирателно стимулират растежа и (или) активността на определени видове бактерии в дебелото черво (колона) и по този начин укрепват здравето. За да бъдат ефективни, пребиотиците трябва да достигат дебелото черво без да са усвоени в по-горната част на храносмилателната система, а след като го достигнат, те трябва да могат да бъдат оползотворени от специализирани групи микроорганизми, които имат ясно изразени и подобряващи здравословното състояние възможности. Хранителните вещества, отговарящи на тези критерии са няколко основни групи олигозахариди, като част от тях се срещат в кромида, цикорията и чесъна, други - в боба и граха, трети - в прясното мляко и т.н. Изброени по-долу, тези вещества стимулират главно растежа на бифидобактериите, заради което се наричат и бифидогенни фактори:
1.Фруктоолигозахариди (FOS)
Те се отнасят към късоверижните олигозахариди, изградени от фруктоза и глюкоза, съдържат от 3 до 5 монозахаридни остатъка и имат енергийна стойност от 6 KJ/g. FOS не са токсични, карциногенни или предизвикващи токсикологични дефекти и са устойчиви на смилане в горната част на гастроинтестиналния тракт. Трябва да се има предвид, че FOS действат като разслабително средство със средно изразен ефект, въпреки, че при високи дози има оплаквания от натрупване на газове (метеоризъм). При изследване чрез прилагане на контролирана диета с доброволци-хора се оказва, че FOS, приемани в доза 15 г/ден увеличават броя на бифидобактериите до 10 пъти, като едновременно с това редуцират нивото на общо 7 различни патогенни бактерии в дебелото черво, докато приемането на соеви зърна (10 г/ден) води до същия ефект, но той е по-слабо изразен.
2.Инулини
Инулините се отнасят към групата на природните фруктозосъдържащи олигозахариди. Те се получават от корените на цикорията и артишока. Инулините, които се предлагат като хранителна добавка, са съставени от 10-12 фруктозни единици и типично имат глюкоза в края на веригата. Иинулините стимулират растежа на видове Bifidobacterium в дебелото черво.
3.Изомалтоолигозахариди
Те представляват смес от глюкозни олигомери, включващи изомалтоза, паноза, изомалтопентоза, нигероза, изопаноза, и други олигозахариди. Изомалтоолигозахаридите се получават в резултат на много ензимни процеси. Те стимулират растежа на видове Bifidobacterium и Lactobacillus в дебелото черво. Изомалтоолигозахаридите се продават в Япония и САЩ като диетична добавка.
4.Лактулоза
Тя е полусинтетичен дизахарид, който се разргражда от ограничен брой бактерии в дебелото черво.
5.Лактилол
Лактилолът е дизахарид, аналогичен на лактулозата. Основното му приложение е при лечение на запек, но в Япония се използва и като пребиотик. Не се усвоява в горната част на храносмилателния тракт и се ферментира от ограничен брой колониални бактерии. Като резултат от увеличава количеството на бифидобактерии и лактобацили в дебелото черво. В Европа лактитола се използва като подсладител.
6.Лактозахароза
Тя е тризахарид изграден от галактоза, фруктоза и глюкоза. Лактозахарозата се получава по ензимен път и не се усвоява в стомаха и тънките черва, но се усвоява от чревни видове бифидобактерии и като резултат се увеличава техния брой в дебелото черво.
7.Пиродекстрини
Те представляват смес от глюкозосъдържащи олигозахариди, които се получават при хидролиза на скорбялата. Не се смилат в горната част на храносмилателния тракт. Те стимулират размножаването на на бифидобактериите в дебелото черво. Използват се като хранителна добавка.
8.Соеви олигозахариди
Откриват се в соеви зърна, а също така в боб и грах. Двата най-известни са тризахарида рафиноза и тетразахарида стахиоза. Соевите олигозахариди стимулират растежа на бифидобактериите в дебелото черво. Продават се като диетични добавки и функционална храна.
9.Трансгалактоолигозахариди
Те са смес от олигозахариди, съдържащи глюкоза и галактоза. Не се смилат в горната част на храносмилателния тракт и стимулират растежа на бифидобактериите. Продават се като диетични добавки.
10.Ксилоолигозахариди
Получават се чрез ензимна хидролиза на полизахарида ксилан и са изградени от олигозахариди, съдържащи от 2 до 4 свързани ксилозни остатъци.
11.Галактоолигозахариди
Те присъстват главно в човешкото и краве мляко и се получават от млечната захар лактоза. Не всички несмилаеми олигозахариди обаче притежават пребиотични свойства. Най-много публикувани данни има за инулина, фруктоолигозахаридите и в по-малка степен за галактоологозахаридите.

Няколко причини да консумираме пребиотици :
Пребиотиците може би имат антиканцерогенна, антимикробна активност и влияят върху нивото на глюкозата в кръвта. Те увеличават абсорбцията на минерали, подобряват техния баланс и може би имат анти-остеопорозен ефект. Антиканцирогенната активност на пребиотиците все още не е много добре проучена, но се предполага, че може би се дължи на мастната киселина бутират. Бутирата заедно с други късоверижни мастни киселини се получава като продукт на жизнената дейност на бактерии в дебелото черво, които се хранят с различни пребиотични. Пребиотиците стимулират растежа на бифидобактериите и лактобацилите, а тези бактерии от своя страна могат да свързват и инактивират някои вещества, предизвикващи рак, и да спрат растежа на някои тумори. Някои проучвания показват намаляване на риска от рак на дебелото черво след консумация на ферментирани млечни продукти и кисело мляко. Все още обаче не съществуват неоспорими доказателства, че при хората пробиотиците и пребиотиците предпазват от рак на дебелото черво.

Как можете да си набавите пребиотици?
Тъй като на българския пазар е изключително трудно да си набавите хранителни добавки с включени пребиотици в състава им, Ви препоръчваме да си ги набавяте от естествените им източници.

Дано не съм ви досадил с тези излияния но май са полезни.  newsm78

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Напротив.На мен всичко това ми е много полезно.Сега ако ни напишете и естествените източници на пребиотици Hug

# 26
  • Мнения: 2 259
цена?  bouquet

# 27
  • Мнения: 146
Това састояние се лекува добре с акупунктура, защото има няколко причини за ленивите черва, а лекарства и самоназначени билки могат и да не паснат на вашия синдром.

# 28
Elizabeth аз имам същата болка в ляво, в областта на дебелото черво. Много силна, даже се будя нощем от това. Ходих по лекари и нищо. Искат да ми правят някакви специални прегледи ( колоскопия???,) или нещо подобно, но било доста болезнено. Моля те да споделиш ти на какви прегледи си ходила и какво си установила.

# 29
  • Мнения: 1 495
Dess75 , ами да си призная не съм ходила по лекари , майка ми е медицинско лице  и бях й споделила, каза ми ,че е дебелото черво, от запека. По принцип на мен рядко ми се появява, особено , когато не се храня здравословно.Значи в този случай е много важно как се храниш. И задължително закусвай макар и плод само преди кафето. Аз откакто закусвам всяка сутрин било мляко или плод не ми се обажда болката. До колкото знам тази болка е свързана с т.нар. "синдром на дразнимото дебело черво". Появяват се болки от тоя род и са адски неприятни. Всичко отшумява с диета. Аз много се стреснах един ден  на работа като ме заболя. Не можех да се движа чак Cry.Ако имаш повече въпроси питай, изчела съм много по този случай.

Общи условия

Активация на акаунт