Клюкините от деня - 5

  • 10 497
  • 329
  •   1
Отговори
# 135
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Иса,въпроса бе поставен така;Ако се спонсорира с нещо яслата,тогава,може(но пак не е сигурно,че ще я вземат)!!!!!Важна е и принципността Иса,на какво бих научила децата си,ако сега кажа на Лзбослав;За да вземат сестра ти в яслата трябва да купим ДВД или там каквото и да било?: newsm78Та нали закона и конституцията ми гарантира всичко това за детето ми? newsm78Бясна съм от всичко това,а иначе не е до 100леве,разбира се че бих го купила,но защо трябва да се постъпва по този начин?????
Никога до сега не съм подкупвала някой за да постигна нещо,а иначе ако мога да си го позволя и аз бих я записала в частна градина като Иса.

# 136
  • Мнения: X
Иса , искреността ти ме провокира да напиша.
Аз предложих пари в нашта ясла. Значи следното. Подавам молба когато Крис е на 4 м. - за есента да почне - те ми казват взимаме от 10 м. - викам ОК - от 10 м. Става Крис на 10 м. , осъзнавам се че ще мога да остана още вкъщи... и понеже съм голяма бяла птица не се обаждам в яслата да ми пазят мястото. На януари се сещам, че мястото ще ми трябва, обаждам се - те - юли евентуално. Ходих, нищо. Мислих, чесах се  newsm78, имам 300 кинта отгоре останали - викам прежалвам ги. Отидох, обясних аз самотна майка тъй и тъй, аз подала документи още април ма после извинявайте ма много ми е трудно и съм пропуснала този момент че трябва да се обадя... и после - оп - предлагам ви спонсорство, моля разберете ме но наистина няма кой да ми гледа детето....
Ами разбра ме жената.
Че и парите не ми взе.
Още не мога да повярвам че има такива хора.
Но - факт.

# 137
  • Мнения: X
И да - дупе имам.
Прежалих и парите, прежалих и мисълта, че може доживотен спонсор да съм. Рискувах, но риска си заслужаваше. Е, слава богу мина по-лесно. Може би имах късмет.

Сиси, ми така ще е явно. Може да не е завинаги, може да съжали някой ден, но поне известен период от време ще е така. Опитай се да го приемеш. Остави решенията за по-нататък. Доста по-нататък във времето.  Hug

# 138
  • Мнения: X
Извинявам се за поредицата постинги вместо един.
Мисля по-ясно ще стане, ако са отделни.


Славе - НИКОЙ НЕ ТИ ГАРАНТИРА НИЩО.
Никой на никого нищо не обещава. След 2 деца вече би трябвало да го знаем.

# 139
  • Мнения: 2 336
Абе каквото и да съм давала в градината и яслата съм си казвала - за моето дете е. Гадно е, наистина. Но като помислим реално ако липсват тези спонсорства детските заведения щяха да са като тези, когато аз съм ги посещавала. Толкова дава държавата за тях. Не че е оправдание за ръководството, но все пак и те търсят начин.
Като чуех за родителска среща в градината, само се чудих този път колко ще искат.

# 140
  • Мнения: 420
Офффф, и тук го има този проблем, ама няма решение, ни спонсорство, ни нищо! Всеки спазва закона, инак му взимат лиценза.

Като дойдохме званих във всичките 50 (петдесет!) градини в квартала (20кв.км), няма места, не приемат нефранкофони, елате след 2-3 години....Само в една я приеха, 10 кинта на ден, плащаш като поп, няма болно-здраво, отсъства или не! На цялата ни мизерия тогава, с месечен доход 1000 кинта, 600 за наем, 200-250 за градина, останалото за храна и режиини. Като си спомня и настръхвам още, как жонглирахме с парите, как сме вървели с километри пеш, натоварени с огромните торби, да спестим от метро (1, 80 на човек за билет). Бях като римски пехотинец в краката. Crazy

Разказах това за разсейка малко, Славче, дано станат нещата, по единия или другия начин. Стискам палци!

# 141
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
За мен не стой въпроса за 100 или 300 лева(искам правилно да бъда разбрана),въпроса е в отношението.Когато записвах баткото на ясла,градина нямаше ги тези неща.Не че после не съм боядисвала плувният басейн,купувала пердета ,и какво ли още не,но защо се питам ние родителите трябва да го позволяваме това отношение???
Вярно е,че няма да го вземат за къщи и е за децата, но в градината на сина ми още са с ъс старите пердета,(новите ги купих когато тий беше в 4 група а сега е вече 5клас в училище???

# 142
  • София
  • Мнения: 6 999
Важна е и принципността Иса,на какво бих научила децата си,ако сега кажа на Лзбослав;За да вземат сестра ти в яслата трябва да купим ДВД или там каквото и да било?
.................
Никога до сега не съм подкупвала някой за да постигна нещо,а иначе ако мога да си го позволя и аз бих я записала в частна градина като Иса.

Ще го научиш на това, че държавата ни, градините ни прочие са бедни и ти им помагаш...

Това не е подкуп, щото директорката не си го слага в джоба - остава в градината. Да не мислиш, че на нея й е приятно да проси?  Naughty Друг е въпросът защо е за градина ДВД, ама айде - холан...

Прежалих и парите, прежалих и мисълта, че може доживотен спонсор да съм.

Е няма как да си доживотен спонсор - няма след 1 година да те викнат и да ти кажат: "Или ТВ или изключваме детето."  hahaha hahaha Няма такъв филм.

Не че после не съм боядисвала плувният басейн,купувала пердета ,и какво ли още не,но защо се питам ние родителите трябва да го позволяваме това отношение???

Ей това е отвратително... Изведнъж се превръщаш в обслужващ персонал на учебното заведение... Само като слушам такива разкази и благодаря на Бог за частните и за това, че мога да си ги позволя.

Славкеееееее, беж да купуваш каквото ти искат. Пести си силите за каузи, които си заслужават... Peace

# 143
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
От всички ясли ме поканиха да заповядам януари да подам молба и тогава ще говорим и за спомсорство.Е,ще спонсорирам но само и при положение ,че ще я вземат април.
Просто споделих възмощението си тук от цялото безумие в тази ситуация,но виждам,че това не е само до мен.Случило се е с други и пак ще се случва.....
Иса,благородно ти завиждам ,че може да си позволиш хубави ясли!!!! Hug

# 144
  • Мнения: 420
От известно време забелязвам проблем с очите ми. Днес вече си дадох сметка, че нещата са сериозни. Доста сам късогледа, от 10годишна сам с очила, забелязвам, че сега вече ми е трудно да фокусирам наблизо, сякаш ми се раздвоява погледа...към днешна дата здравна осигуровка нямам, та ще плащам. Как да е, ама и децата на зъболекар, и просто надвишавам разходите.

Не ми се мисли по въпроса. От дете са ме насмитали да съм 99та дупка на кавала, явно така ще карам.

А за дископатията изобщо не ми се споменава. Понякога се чудя дали сам жива или сам зомби вече. Имам много висок праг на болка и трудно се тръшвам на креват,ама всичко има граници, дори аз го осъзнавам. Колко още ще бъда герои, дорде се срутя, в количка,кьорава?

Момичета, грижете се за себе си, друг нема да потропа да ви пита как сте. А за самарянство медали не дават, пари също.
В Америка разбрах, че е първо майката, после детето.Ако майката не е добре, детето също не е добре. Ох, олях се.

# 145
  • Мнения: X
Пести си силите за каузи, които си заслужават... Peace
мдам
точно тъй

ам, кънейдиън, някак не остава време и финанси и за двете бе мам
някак дилемата е - или той по-добре или аз по-добре
на тоз етап съм за него..... мож да взема да поолабя малко щот си права - той добре ОК - ам аз кат се тръшна...

# 146
  • София
  • Мнения: 6 999
Иса,благородно ти завиждам ,че може да си позволиш хубави ясли!!!! Hug

Ами - я иди в 'нашите деца' има тема за това как в нашата градина децата много боледуват... Няма универсално добра ясла-градина...

... той добре ОК - ам аз кат се тръшна...

Да си забелязала какво казват при мерките за сигурност в самолетите? Първо слагаш маската на себе си, а след това на детето.  Naughty

# 147
  • Мнения: 6 315
canadianmom , погрижи се за себе си, най-малкото си им нужна здрава на тези деца! Да не се е увеличил диоптера или да си преуморяваш очите? Мам е с късогледство по рождение, аз също съм с цайси.

Това ме навежда на мисълта, че забравих да ида на профилактичен при зъболекар  ooooh!. Иначе всички други профилактики ги минах тази година.  Към декември пак съм на мамолог - имам си "мастен лоб" демек бучка, която през януари ми изкара акъла и сега ходя на 6м. да я следят.

Славче, не знам какво да кажа направо. Аз не съм се сблъсквала с подобни неща, а Йоан ходи в 2 ясли и без проблеми го приеха и в двете.  Сега и в градината го взеха, но с тази стачка изобщо не зная кога ще тръгне. Ако наистина си в безизходица и няма друг начин... стани спонсор. Аз бих станала, колкото и да е гадно. Пък ето при Кас как са се развили нещата - има и свестни хора.

# 148
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Марги,до януари няма да го  мисля ,след това още на първият работен ден отивам да подавам молби и тогава ще видя как ще действам newsm78 но Мария ще тръгне на ясла април Naughty.Поне сега знам какво очакват и с какво съм на път да се сблъскам. newsm78

# 149
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Опитвам се да си инсталирам принтера цял ден и някъде греша, Sadоффффффффф,не мога да разбера къде ??? newsm78- е,продължавам с опитите!!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт