Клюкините от деня - 5

  • 10 466
  • 329
  •   1
Отговори
# 120
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
От понеделник вечер нямах Нет и сега го оправиха.Липсвяахте ми ,ей.
 HugДнес съм повече от  Twisted EvilТа, Мария е на 9 месец а аз искам да се върна на работа като мине зимата(април месец),ходих днес до 3-те ясли в Слатина и им казвам :;искам да подам молба за ясла сега,и ако е възможно да тръгне пролетта; .Те моля ви ме гледат като чели искам :да ми купят кола!!!!!!! NaughtyТрябвало да подам документи януари и да тръгне тя севптември(ама и тогава не било сигурно Thinkingако купя нещичко (двд,монитор,комп)можели и да измислят нещо....... Crossing Arms
Обяснявам,че сама си гледам децата и те пак ме гледат. TiredТолкова съм бясна ,че ако се наложи при кмета на общината ще отида(да го изберат първо де),после и при кмета на София бих стигнала. Naughty
Та нали конституцията ми гарантира грижа за детето ми(ясла,градина,училище)????
Как може да отказват  и да ти искат уж доброволно спонсорство????? newsm78

# 121
  • София
  • Мнения: 737
Славе, това май е жестоката реалност, поне доколкото знам от майките от квартала - "спонсорираш", търсиш връзки или и двете... В момента децата, отглеждани само от единия родител, нямат абсолютно никакви привилегии, по-зле са, защото нормално съответният родител много рядко има достатъчно материални възможности. Дано пък проявят някаква човещина, въпреки че това не е на мода напоследък.

# 122
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Трябва да помислим да се наптави нещо,специялно аз след нова година не мисля да оставя нещата така,и да ми откажат да вземат Мария.Дажв мисля още утре да потърся информация към кого да отнса въпроса към общината. Няма да се примиря и с това!!!!!
Тоня,при теб как са нещата или още не си проверила????

# 123
  • Мнения: X
Директорката на нашата ясла прояви човещина.
Явно съм изглеждала много изстрадала.
Хехе - явно всъщност ми личи колко съм изстрадала....  Laughing
Опс - не казах, че не ми в квартала - час и половина ми е пътя до работа и обратно включая яслата.
Ма няма да се оплаквам де.  Wink Има ясла, има нон-стоп болно дете, благинки колкото иска човек....

# 124
  • София
  • Мнения: 737
Славе, още не съм проверявала, Борко е роден преждевременно, имаше много проблеми в началото и по съвет на лекарите ще се наложи да пропусне яслата, каквото и да ми коства това
Каси, на мен не ми изглеждаше чак толкова изстрадала, явно бързо се възстановяваш  Wink

# 125
  • Мнения: X
ами - временно положение беше
аз пред хора давам вид  Laughing
ми - мерси все пак

# 126
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Ами Каси,днес ходих и в трите ясли в Слатина.В едната(тя е в Гео Милев)е ходил баткото.Тогава го взеха без проблем,макар че не е в квартала.Сега неможело,а аз немога повече от това(до април)да си позволя да си седя в къщи,просто трябва да работя.Незнам как ще стане,само знам ,че Мария ще е на ясла април месец.Ще се боря за правата на детето си както и на моето (да работя,за да си гледам децата).Найстина съм способна да стигна и до кмета на София ,но ...... Crossing Arms
Нито аз ,нито децата ми са по-долни от децата с двама родители,готови да спонсорират ясли и градини.Мълчим и затова ни посрещат така. Naughty
Ще изчакам януари и после почвам да действам !!!!! Peace

# 127
  • София
  • Мнения: 737
Славе, а мислила ли си да използваш програмата за детегледачките? Има подробности в подфорума  Сдружение "Настоящи и бъдещи майки", ако имаш въпроси, ще се опитам и аз да ти помогна - моята детегледачка е точно по тази програма.

# 128
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Тоня,не съм много наясно с тази програма ,само съм чувала за нея.Пиши ми моляте на лични-кой плаща,как става(знам ,че е от социялните),изобщо каквито подробности знаеш?И на колко трябва да е детето?
Благодаря ти предварително!!!! Hug

# 129
  • София
  • Мнения: 4 493
Славе, когато моята девойка беше в детската градина имаше един член от наредбата на СОС за детските градини и училищата, където пишеше че дете на самотен родител се взима с предимство в детската и плаща 1/2 такса - потърси помощ за наредбата от адвокатите във форума /аз не успях да я намеря  Sad/. Вземи наредбата и с нея се върни в яслата - знаеш ли колко бързо ще намерят място за детето ти  Hug

# 130
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Диони,много ти благодаря,сега ще попитам мой познати -адвокати ако ли не ще пиша на момичетата тук.Сега Мария е будна и е в мен ,не мога да пиша ,по-късно ще се включа Hug

# 131
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Доини, а би ли могла да ми кажеш този закон къде точно да го търся?или някой от мамите юриски да ми помогнат???? Hug newsm78

# 132
  • Мнения: 9 990
Славка, сега виждам какво си писала.Понеже минах току-що по пътя/ моята е на почти 7 месеца обаче/-да ти разкажа.И така-аз например съм все още в болничен.Тъй като търсех детегледачка спешно и ножа беше опрял до кокал се поинтересувах и от тази програма.Като цяло е добре замислена.Отиваш с набора си документи/ от социалната ви служба една молба, копие от акта за раждане на детето/ до Ами Буе-та е централата и подаваш.От там ти предлагат жени.Проблем е, че те имат 8-часов работен ден тези жено-т.е.-какво трябва да е пък твоето работно време, че да се вместиш и ти в него.Естествено има го момента с доплащане и лични уговорки вече, то така или иначе никой няма да се навие да ти гледа детето за 180 лв.Друг вариант е да имаш позната, регистрирана в бюрото по труда-имаш право да си я избереш, ако и тя иска.Та-поема ти тя детето/ това може и да е  роднина/, поемат и осигуровките, превеждат и по 180 лв и ти си доплащаш, според ваша уговорка.Веднъж месечно минАват на проверка социалните.Това е.Ако имаш познат на борсата е идеален вариант/ и ако познатия е навит да гледа деца/
После-за яслите.И от там минах.Принципно взимат след годинка/ и мен не ме устройваше/ а още по-принципно-като проходят.Една едиснвена частна ясла иам за София, която взима бебета-това е Цветенце и до скоро беше на Бъкстон, сега се местят в Симеоново.Таксата за бебе е около 400 лв, ако и те не вдигнат.Имат май 4 бебета сега, бяха ми казали, че ще направят компромис за моята/ въпреки, че в обявата им пише, че приемат деца от 6 месеца/Отделно-предимство имаш, ако си самотен родител, ама наистина самотен.Орязаха много миналата година привилегиите и в таксите за самотните, заради псевдо-самотните-съжителстващите без брак, но в двойка родители.Та там с това да цака-шняма да стане.
Аз реших проблема си все пак с детегледачка-не по програмата.Цяло чудо беше, че намерих такава в квартала.Става въпрос за една година така, защото другият септември малката ще е в яслата при кака си.Там поне сме с връзки дет се вика, а и второ дете е с предимство.
Успех, питай нещо ако не ти стана ясно , или ако мога с нещо да съм полезна...

# 133
  • Мнения: 2 336
Ех, момичета, никога не съм предполагала, че може да има толкова проблеми пред една самотна мама. Надявам се, Славе да успееш с яслата.
Аз пък дасе оплача пак с моите терзания, които на фона на вашите са просто нищо. БНД пак излъга детето. Отново не дойде да го види. Познайте Ицко как се чувства. Ето заради това го ненавиждам най - много.

# 134
  • София
  • Мнения: 6 999
slavka gergova, я се замисли малко... Naughty

Значи: 1-во Онзи ден точно гледах за ДВД-та за вкъщи - цената им е 100 лева на марковите. 2-ро Сега колко време ще загубиш да ходиш надолу-нагоре, па адвокати, па жалби, па молби... 3-то Колко ще е разликата м/у майчинството и старата ти заплата? - Повече от 100 лева нали?

Изводът: Връщаш се утре при директорката й казваш - На 1-ви Април ви водя Мария + 1 брой ДВД.

Не ме разбирайте грешно - мразя да подкупвам. Но прекалената принципност иска и 'дупе'. Поради нежеланието ми да давам подкупи, да купувам салфетки, щори и килими...записах детето си в частна градина. Това ми беше една от основните 3 причини.

Но ако нямах тази възможност не бих се посвенила да купя каквото там ми поискат...Все пак няма да го вземе директорката - остава за въпросното заведение...

А и Славка - гледай да има и градина, за да не купуваш още 1 ДВД след 2 години Wink
 

Общи условия

Активация на акаунт