Крива главичка :(

  • 1 868
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Цитат на: Sim
Той като спи по гръб главичката му не е ли настрани? И моята дъщеря спи по гръб, но главичката й винаги е настрани.

Не.Не е.Точно главичката е ''по гръб''

# 16
  • Мнения: 5 228
Ами тогава незнам. Ако можеш пробвай да го слагаш с главичката настравни, защото освен че няма пробелми от гледна точка на изкривяване и т.н., така е и по-безопасно.

# 17
  • Мнения: 456
Ами и аз да се присъединя и да успокоя притеснените мами че има достатъчно време да се оправят бебчетата ви. До към годинка, а понякога и по-късно главичката се оформя и "изправя" така да се каже..  sleepuu Така че спокойно, сменяйте по-често позицията при лягане и резултатът няма да закъснее.  newsm10

# 18
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: daffy
Много ви благодаря, мами! Малко се поуспокоих. Моя позната ми каза, че до 18 мес. има щанс да се оправи. Дано да е вярно. Възглавницата, за която говоря не се слага под главата, а отпред на коремчето и отзад на гръбчето по едно цилиндърче,

И аз имах v предvид тази жьзглаvни4ка..

# 19
  • Мнения: 350
Всичко ще е наред!!!
Ще се оправи!
И при нас имаше времено такава ситуация, но се оправи когато бебо поотрасна и започна сам да се върти настрани!

# 20
  • Мнения: 980
3драсти,Гергана. аz както 3наеШ сам в друг форум, но те видях тука. това zа главичката минава. Party аz съм имала съЩия "проблем"като бебее,сега ме zнаеШ няма ниЩо Laughing

# 21
  • България-София
  • Мнения: 573
И аз да успокоя мамите.
Единият ми син се роди със страшно деформирана глава отстрани /брат му доста го е натискал/ и аз също доста се уплаших. Даже лекарите казаха,че наистина главата се доуформя през годините, но при нас ако искам да стане идеална, трябва да му сложа "каска". Иде реч за специално приспособление, което трябва да носи на главата мисля беше до 2 години. Казах не. Какво да го мъча детето. Нещата станаха още по - страшни, когато започна да спи по гръб и главата се сплеска и отзад.Ужас!
Е, вече сме на 2 годинки и всичко е наред. Нито съм го обръщала докато спи, нито съм го тормозила с други "превантивни мерки". Това ви съветвам и вие да направите. Да го обръщате по време на сън - полза никаква - то пак ще се обърне, пък и му смущавате съня...Колкото до възглавниците и на нас ни бяхя казали - след 2 годинки.
Спокойно и търпение

# 22
  • Мнения: 148
А някой пробвал ли е тези възглавнички с дупка? Моята бебка има сплескана от двете страни главичка и педито казва да я слагам да спи на тила си, но тя си се върти. Как ще я подпра в едно положение? Тя е голяма вече. Почти 7 месеца.

# 23
  • Мнения: 431
Няма да я подпираш Grinning детето се намества както му е удобно. Като почне да се върти и да спи по коремче, а през деня повече време да прекарва седнала, лека полека ще се оправи! На бебка се беше сплескала главичката от едната страна, сега е почти добре ( на 9 месеца е). Мисля, че докъм две годинки (така ми бяха казали потърпевши мами) ще им се оправят главичките Grinning

# 24
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
хей, не се притеснявай! Grinning
Моята дъщеря се роди с абсолютно правилна главичка, но после отзад стана плоска, защото не искаше да спи на дясно или ляво. Но до 8 месец главичката и се оправи сама и то без да съм й слагала специална възглавница. Така, че не се притеснявай за това. Важното е бебчето да в здраво Peace

Общи условия

Активация на акаунт