Златна есен веч дойде, СЕПТЕМВРИЙСКИ бебчета си имаме!

  • 11 620
  • 315
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 145
Привет,
Ние нощес ревахме цяла нощ - 7 часа
Направо ми се реве. Не знам как ще я караме. И моето бебе не спи между храненията. Ама не му се тревожа вече.
Хайде приятна вечер

# 286
  • Мнения: 1 896
За очите бях пуснала търсачката преди няколко дни и казват, че при кърмени бебенцета не се знае цвета докато се кърми, а при тези с АМ до третия месец са пИрфектни.

Ама малко ми се струва съмнително.

Хи-хи! А който кърми до две години и отгоре? Не е истина тва с очите, повервай.  Mr. Green Не мога да се сетя точно кога станаха тъмно кафеви, ама някъде след 6 месеца вече почна да е недвусмислено, преди това постепенно-постепенно ставаше ясно.

# 287
  • Мнения: 38
Здравейте момичета Wink
Аз отдавна не съм ви навестявала, вижда, че базилиск вече е родила, надявам се - нормално   bouquet Честита ти мома, да ти е жива и здрава!  Grinning Честито и на всички други мами, които също са се сдобили с прекрасни бебчета!  Hug
Ние днес бяхме на конултация. За 15 дена сме наддали 480 г. Похвалиха ни. Биха ни и първата ваксина - втора хепатитна. Относно храненето - ние пак почнахме с дохранването. Аз получих възпаление на едната гърда Sad Бях вдигнала над 40 градуса температура и се наложи да пия течен аналгин. Таз заради него един цял ден само се изцеждах и го хвърлях... и давах АМ. На следващия на бебка вече не й стигаше моята кърма и започнах да давам допълнително. Не на всяко ядене, но на повечето. Така сме вече почти седмица. Но друго озадачващо нещо ми казаха на консултацията - да спрем нощното хранене. Ми аз казвам и без това никога не сме се хранели в 3 през ноща, а докторката вика - ми 12 няма да я храните - от 9 вечерта, чак сутринта към 5-6. На вас така ли казаха? Тя бебка и без това в 12 почти внаги спи и се налага да я събуждам. Но не знам дали няма да се обади в 2-3 през ноща гладна... Много съм в чуденка какво да правя  newsm78
А пък сега в 6 не можах да я събудя да яде. За сефте ми се случва. Просто не иска да се събуди. Отваря леко оченце поглежда, примляксва протяга ръчички и се унася пак. След 20 минути опити се отказах и я оставих да спи, а аз се цедих (само 55 г  Sad )

# 288
  • София
  • Мнения: 1 433
Луканка, моята щерка си се роди с определено тъмно кафяви очи. Немаше никакъв шанс да се променят, нищо че ми дрдореха че на бебетата очите се променяли. Нейните хич не се промениха Sick
Просто си наследи моите очи, а не на баща си както ми се искаше - неговите са пъстри - зелени.
Сега Калоян е с по-светлокафяви, но не знам дали ще изсветлеят newsm78 newsm78
Виждала съм да се променя цвета на очите когато е сиви синкав, но когато е определено кафяв, като нв нашия случай неме промяна Sick Sick

# 289
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Ето го и нащо момче http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=4216213
Поразрових се и разбрах как става това със снимките.

# 290
  • София
  • Мнения: 771
Привет и добре дошли на новозавърналите се мами.

Моренка, честит ви мини рожден ден   bouquet

Сега дойде ред и на мен да се включа с проблем с кърменето. За съжаление не знам от къде идва проблема и за сега не мога да направя нищо. От около седмица бебето нервничи изключително много, когато го слагам на гърда. Започва да суче и на втората минута започва едно бясно дърпане, опъване, мрънкане и разбира се кърменето отива по дяволите. Имам няколко съмнения, но нито едно до сега не се доказва.

- Първо мислех, че са колики, но въпреки, че оригвам много на често, ефект няма.  
- Второ, помислих да не ми е намаляла кърмата и да не му достига, но докато захапва направо шурти и му се излива в устата една малка струйка, освен това понякога изцеждам преди кърмене и давам с шише и количеството ми се струва ОК.
- Това с шишето ми е другото предположение. Да не би да го предпочита пред гърдата, защото от 1-2 седмици ми се налага да излизам през деня и се случва 1-2 хранения на ден, но не всеки ден, да са от шише.
- Следващият вариант е запушено носле. Утре ще изследваме секрета и ще стане ясно, но сега въпреки, че промивам преди кърмене, не усещам разлика.

Направо съм в шах, даже ми минават мисли за стафилококи и други видове коки, защото като ме захапе все едно му давам отрова, а иначе от шише или с лъжичка си изпива питието без проблеми. Давайте акъл, защото почвам да се притеснявам колко още ще изкараме така.

# 291
  • Мнения: 1 896
Escarina,
Раждането не можа да стане нормално за жалост, но иначе сме добре.
Ами аз да ти кажа как храня - изобщо не гледам часовника, когато се събуди, педлагам да суче. Тя си показва много недвусмислено кога е гладна.
Няма 9 часа, няма 12, няма да не ми се събуди гладна. Тя си ми се буди гладна нощем, това е съвсем нормално. Снощи спахме тримата - аз по средата, бебка от едната страна, батето от другата. Цяла нощ сме се гушкали - кърмих я два или три пъти и накрая спахме до 9.30, но без аз да стана нито веднъж до тоз момент. Единствено ме е страх ако стана до тоалетна нощем да не се сритат двамата, че баткото малко буйно спи, а пък тя ми е малка още.
Тва с часовете на твое място бих си го пуснала край ушите. Не виждам кое кърмаче ще издържи от 9 до 6 да не суче, това и на количеството кърма няма как да не ти се отрази, а и ще те тормози ревящо бебе  през нощта - защо да се мъчите всички? А и защо в 9 и после в 6, а не примерно в 12 и после в 9 сутринта или нещо такова? Тва са измишльотини пълни, които освен да ви осуетят кърменето и да ви тормозят бебетата, до нищо друго не водят.

# 292
  • Мнения: 415
pebs не се шашкай, виждам че мъжът ти държи фронта, по този повод реших да ти споделя една "крилата фраза" на синът на едни наши познати с която обикновено приключват споровете, та като се карат нещо той им казва - тук съм се родил, значи имам дял от това жилище.

Морена честит един месец! Simple Smile

Кокошчица за храненето на 3 часа нашият не го хареса още в болницата - понякога проспиваше 1 хранене, друг път озверяваше от глад по-рано, а и другото бебе правеше така, накрая една педиатърка му намали дозата, за да го стимулира да мине на кърма.
Освен това накрая видях и какво е да реве другото бебе 2 часа защото мина на кърма ама на майка му й казали да спазва режим и тя не смееше да му даде, въпреки че имаше много, и реших че мойто няма да го мъча така.

кали нашто вчера беше точно така, днес си яде освен сега вечерта от едната и като му я смених се оправи работата. Вчера беше заради носа, ама днес де да знам защо  newsm78

# 293
  • Мнения: 405
Здравейте мамчета!
Днес бяхме на консултация и доста сме пораснали.За сега сме на кърма и АМ.Нощем похапват сладко-сладко само кърма и това време ми е любимо,колкото и странно да звучи.Чувствам се най-пълноценна и не ми пука,че се буди ту единия,ту другия.Понякога се хранят едновременно,но в повечето случаи единия спи и не го будя.Гледам да поспивам през деня и както се очертава ще спя в другия живот Joy Joy Joy
Моренски,честит първи месец на чаровницата! Страхотна е!Да е жива и здрава за радост на мама,тате,всички...  bouquet
Педиатърката ни предписа Вит.Д и то не по една ,а по 2 капки дневно,защото много са наддали.Не са ли много?Май се злоупотребява с тях в Бг.Моля за мнение?! Базилиск имаш ли инфо?
Спокойна нощ на всички и горе главата.Важното е да са здрави малките сладури,пък неспането ще си наваксаме и те и ние

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 21:20 от liddi

# 294
  • Мнения: 434
Здравейте мами,

Водихме днес Ади на първата консултация..  Качили сме 530 грама за 20 дена и 3 см. Бебка е добре иначе.. има малки пъпчици на интимните части и аз се бях притеснила, но педито каза, че е от памперса и да мажа с пенатен и ще се оправи... Също забелязах, че ни е беличко отвътре като разтворя да почистя срамните устни.. отчасти е от крема, но доки каза че и това е нормално.. та се поуспокоих.. само да изчезнат по-бързо тези пъпчици, че и мен тази снимка на млечницата ме стресна.. Sad

Това е засега..

# 295
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Честита месечина на чаровната ни снахичка! Laughing Страшно е сладка! Hug

# 296
  • Мнения: 83
моренка, честит ви първи месец  Wink голяма сладурка е Андреа
анири, с радост ще се разходя с теб, подай сигнал само  Wink имаш ми гсм-а, тъй че звънкай, ние сме си тук. Аз днес не я изведох, че много духаше при нас, нали сме до реката  Confused и сега малко съжалявам, ти като каза, че е било хубаво. Само се чудя с какво да я обличам, че ние нямаме зимен кош на количката, пък ми се струва раничко да я слагам от сега в чувала вече, не знам и аз  newsm78 сподели как излизате с Алек, че мен т'ва време съвсем ме обърка вече
трекс, някои бебета имат алергия към някои марки памперси, нашата мома се беше обринала от пампите на болницата, не знам какви бяха, но щом си дойдохме вкъщи си минахме на памперс и всичко е на 6 от тогава, нямаме проблеми.

# 297
  • Мнения: 434
mackomacko,

доколкото помня си раждала там където раждах и аз:), а там памперсите бяха на памперс.. Simple Smile Ние сме на Памперс откакто се е родила и скоро купих Либеро, но мисля че се обрина преди да почна да ги слагам... Дано да няма алергия от тях, защото ми харесват повече как попиват и са ми по-удобни от тези на Памперс.. а и съм се заредила с 90 броя

Ние също имахме пъпчици като се върнахме от болницата, но бяха основно по дупето.. и според мен просто е седяла по-дълго време с аки в болницата.. понеже там няма как да ги чуят като се наакат и не са я сменили навреме.. а и незнам с какво им мажат дупетата.. като си я взех да си я преобувам аз и изчезна.. ще видим сега дали и този ще мине..

# 298
  • Мнения: 36
Здравйте,
имам едно кърмаческо въпросче. Досега давах и от двете гърди, че не и достигаше на бебка и след като изяде всичко/което най- вероятно не е много/ добавка по лекарско предписание. Изяжда от добавката колкото сама прецени. Има сл. в които изяжда цялада добавка и др. цл. в които изобщо не иска. Чудя се дали правя правилно като давам и  двете цици, дали изяжда така задното мляко. Да сменя ли начина на кърмене да започна ли само от едната? newsm78

trex на нас ни казаха изобщо да не се разтварят срамните устнички, за да се почистват, те сами се почиствали. А пъпчици и ние имахме като ни изписаха. Като се прибрахме всичко изчезна.
4аооо на всички отивам да лягам, че цяла нощ бях на пост.......и вече #Crazy

# 299
  • Мнения: 104
Ей, Lucanka, Mackomacko  Mr. Green Hug
Мойто чудо ако не се оригне света ше свърши  Embarassed
Снощи се разбуди и викам да й дам малко глюкза уж докато е легнала... че винаги си я кърмя в полулег, че ако има да се оригва преди аз да я изправя да го направи... и така давам й глюкоза докато е легнала и викам да съм в готовност на нисък старт да я вдигна ако се задави ... не се задави, а и викам: айде няма да я вдигам да се оригва сега ... и тъкмо се дръпвам от легълцето и се чу едно звучно... ( гледали сте рекламата за Спрайт  Mr. Green )
После се хранихме, но задължително е оригването докато се храним и след това ... та затова ви питах  Embarassed Наща мома явно няма много задръжки в този случай  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Момичета, точно това ми обясни моето педи, а именно, че бебчетата още не са записани на личен лекар като ги изписват, понеже още нямат ЕГН и не са им подадени документите за запис при Личен лекар  Whistling Затова първият преглед се плаща ...

Айде да ставам да навия едни сърми, че не знам дали ше имам възможност като се събуди чудото  Shocked Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

цАлувкиииии  Hug

Общи условия

Активация на акаунт