Златна есен веч дойде, СЕПТЕМВРИЙСКИ бебчета си имаме!

  • 11 621
  • 315
  •   1
Отговори
# 300
  • Sofia
  • Мнения: 21 731
Отново ви благодаря за пожеланията момичета, да ви се връщат! Hug

Моля тези които са си  взели формуляра за избора на педито да споделят от къде или иначе казано люлинските мами да ме светнат къде е 12 поликлиника ?! Тенк ю!

Нашто педи не щя пари при визитата у нас, която м/у другото беше в деня на изписването. Явно всеки си прави каквото си иска.  Wink

Пък аз ще готвя праз с месо.  chef

# 301
  • Мнения: 405
Моренка,до 12-та п-ка можеш да стигнеш с тролей 7 от вас и слизаш 3 спирки след Орион,без да броиш него.Питай някой ,всички я знаят.А може и с тролей 6.Мисля,че спира на гърба на поликлиниката пак на 3 спирки от Орион.Качваш се на 3-я етаж,носи и копие от акта за раждане на Андреа
Малеее как го обясних,но дано си ме разбрала..... Hug

# 302
  • София
  • Мнения: 245
Моренка, честита месечинка и от мен на патерици! Да е все такава послушна красавица на мама   bouquet
Инче, много благодарности  Hug
На Агопчо сега пък му се зачервиха бедрата горе от вътрешната страна, направо ме побърква неговата кожа.
Феми, Агоп също трябва задължително да се оригне, иначе не може да спи.
Кали, аз не съм много веща, но това с шишето ми се струва възможно да е причината. Или да не би да е много силна струята в началото  newsm78 При всяко кърмене ли е така? Моят Агоп често нервничи така, но това е по-скоро когато не е гладен, а му се суче гърда за залъгалка и се дразни, че тече мляко. Дано другите мами помогнат.
Ескарина, според мен бебоците трябва да ядат когато поискат, не мога да разбера защо се опитват да направят всички бебета еднакви, като те не са  Crossing Arms

# 303
  • Бургас
  • Мнения: 145
Добро утро и от мен,
нощес само два часа не сме спали.
Да питам памперсите на Памперс пропускат ли при вас, щото за 3 часа, моето мишле е много мокро. Вярно че сме момченца и е възможно да е и от това, че пениса е нагоре, но да питам все пак.
Имам и друг въпрос. В сгъвката на дясното крачето  -ингвиналната сме се обелили, не знам с какво да мажа, дайте съвет.
Благодаря, хубав ден на всички
Р.S. Честита месечинка на щерката на Моренка!

# 304
  • София
  • Мнения: 6 329
И Дани се опикава почти редовно вече - с Памперс единицата сме още. Но и той доста спи (по 3, че и 4 часа, ако го оставя). За вечерта вече слагам двойката.

# 305
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
хаиии
моренска кога имаш време да готвиш бе жена newsm78 newsm78 newsm78
аз тез дни нямам време  да пръдна дет е речено
Нали малкия е болен,та днес ще го водя на хомеопат,щот таз наща педка ще я взривя ако и звънна още един път.сега ни излезе и кашлица и затова отивам на хомеопат и ще си лекувам детето с такива лекарства.

поне таз нощ поспахме малко... Flutterкакто и Влади.че той не беше спал горкия от ония ден.очите му бяха станали на комбалки едвам гледаше и само прицъркваше

аз да кажа за памперсите че съм много доволна от хъджис.идеални са и всаичко попиват.
и един въпрос..На бебоците ви отбелязват ли ви се ластичките на крачетата им.НА Влади му се отбелязват,но като гледам не му е малък памперса разтягат се още ластиците но явно са по стегнати тези newsm78 newsm78

хич ми го няма словореда сега и главните букви че съм с малкия..та да ме прощавате Crazy Flutter

# 306
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
гледам таман сте пусна;ли за памперсите..
момичета купете си хъджис.няма да съжалявате
след цели 6 часа спане му смъкнах памперса тежеше бая и беше сух Влади..много са хубави памперсите.Аз смених 3 марки,памперс,либеро и молфикс и трите бяха буклук.
тези са супер Peace Peace Peace

# 307
  • Мнения: 295
И нащо мишле се подмокря от Памперс,е не винаги,но ако спи 4-5 часа и е мокър до уши.Но може би грешката е моя,защото съм купила 1, а не 2.Сега сме на Хъджис и съм много доволна,и Канбебе са подобни.

Кали,все едно аз съм писала поста ти.Константин особено се противи на едната гърда.Аз все още кърмя със силиконови зърна.Според мен голяма доза бебето се лигави,носа ни свири и може и от това да е и да добавим и шишето...При нас изхода е следния:таткото ми го придържа и масажира гръбчето му и така го прилъгваме.Че аз много се изнервям и почвам да му се карам на горкото,ама то като мече реве и плюе зърното и го маха с ръка и изобщо тези бебета сякаш са се наговорили.

С моя мъж напоследък все разсикваме,че малките бебета хич не са глупави newsm78,и сякаш се командват отгоре и много добе знаят какво правят,само дето на този етап не можем да комуникираме с тях.Дори имаше един такъв филм,в който беб4етата си говореха и се присмиваха на възрастните,че не ги разбират Mr. Green

Днес сме на първи преглед,но не при нашия педиатър,а в клиниката,където раждах,че да видим наддал ли е малкия newsm78

# 308
  • София
  • Мнения: 320
Аз да споделя за уригването - при нашия бебок такова изобщо няма. След като свърши да суче обикновено е толкова заспал, че както и да го вдигам и въртя, той спи и хич явно не му е до уригване. Та вече не се и мъча, просто като свърши си го оставям в леглото и това е.

Ванче, пак въпрос за твоето кремче - восъкът, който се слага в зехтина някакъв специален ли е, или от обикновена свещ например?  newsm78

# 309
  • Мнения: 1 896
liddi,
За витамин Д - според мен не е правилно да се изписва на общо основание на всички деца, поне трябва да се преценява всеки случай индивидуално според детето. Ако сега ги извеждаш повече на слънце, може да не им даваш. А за зимата е хубаво да има кадърен лекар, който да прецени след преглед дали има нужда, а не да го изписва по дефолт. Моят лекар с първото дете ми беше казал да не давам, макар че Жоро е роден през декември. За Сия още не сме говорили - тя е по-едра, но мисля, че засега и тя едва ли ще има нужда, малка е още. В кърмата също има вит. Д - ако искаш вземи си някакво хубаво рибено масло да пиеш и гледай да се излагаш на слънце. Както беше писала heureuse - проблемът е най-често при майки, които ходят забулени и не си показват лицето на слънце. Има значение и "боята" - по-светлите хора си го набавят по-лесно от слънцето този витамин, а сирно мургавите или тези от по-тъмни раси - по трудно. То си е логично, затова тези дето живеят на по-малко слънце са по-руси и обратно.
ASEN4E,
А на какви интервали горе-долу се кърмите? Ако е по-начесто, е добре да даваш само едната гърда. Ама ти хем се чудиш дали си стига задното мляко, хем добавка даваш. В противоречие си. Хем мислиш, че млякото може да е малко, хем че може да е много. Отпусни се и остави детето да си каже, така мисля аз. Дай само едната цица до дупка, ако ти огладнее след половин час, дай другата и си готова. Добавката я сипи на котката  Hug

# 310
  • Мнения: 98
Здравейте, мами!

Снощи ни навести педиатърката и изнесе цяла лекция за това как се храни и къпе бебето. Двете баби я слушаха в захлас, мъжът ми си водеше записки, а аз вече едвам издържах да не заспя. Цитира няколко смъртни случая на бебета в следствие на неправилно гледане, от което на всички ни се изправиха косите. Накрая ми видя гърдите, пипна ги и отсъди, че съвсем скоро ще ме хване мастит, ще пия антибиотици, а не било изключено и да ме режат Shocked Поясни, че от сега нататък бебето ще се води при нея, тя няма да идва. Събота и неделя я нямало в града, а телефонът й бил включен до 11 вечерта - и тя била човек все пак.

Като си отиде, аз не издържах и ревнах. Добре, че беше майка да ме успокоява и да ме налага с топли компреси. Вече помпата е естествено продължение на ръката ми. Пия и Лецитин. Слава Богу, днес се чувствам по-добре, т.е. не толкова втвърдена. Имам чувството, че кърмаческият кошмар няма да свърши никога.  Sick
Но всички сте минали през това, така че няма какво да се оплаквам.
Целувки.

# 311
  • София
  • Мнения: 6 329
emuk, не се отчайвай и не й се връзвай! Naughty Минах през това и след двете раждания + предмаститно състояние, нито антибиотици съм пила, нито пък са ме рязали!
Ако цеденето и лецитинът не помага, сложи тенджера с вода на котлона, като заври намаляш котлона и цедиш над парата. Гадно е, щото може и да ти прилошее, но мен това ме оправи първия път с Емко (че тогава още не знаех за лецитина).

# 312
# 313
  • Мнения: 173
Да питам памперсите на Памперс пропускат ли при вас, щото за 3 часа, моето мишле е много мокро. Вярно че сме момченца и е възможно да е и от това, че пениса е нагоре, но да питам все пак.

Lexy, докато си бременеех и ходех вторник и четвъртък на училището на "9 месеца" и на темата за къпане и обличане за бебенца, казаха, че пишоците на момченцата НЕ се слагат нагоре. Обясни и защо, но аз като знаех, че ще имам момиченце и изключих и не запомних.

# 314
  • Мнения: 173
Аз ви чета момичета и постоянно се чудя защо се цедите. Не разбирам.
Моето мнение е, че колкото по естествено и просто си гледаме децата, толкова по добре.
Не съм виждала котка с помпа за кърма.

В началото се изцедих само веднъж в болницата, защото гърдите ми бяха много напрегнати. Още в болницата сбях с бебенцето в леглото и като усещах напрежение, давах на малката помпичка да го изцока.

Има връзка между майката и бебенцето, то си знае колко иска да яде, и гърдите го произвеждат. Ако се цедиш стимулираш млекоотделяне, което бебенцето не може да изяде и това води до задържане на млякото в гърдите, ти цедиш, отделяш повече мляко и така в порочен кръг, който не спира докато не започнеш с добавките.

В болницата ме питаха: Изцеждаш ли се, и аз Даааааааааааа. И така си ги лъжех.

Сега се опитвам да изцедя малко мляко за един ден, че ми се ходи в ИКЕА в Румъния, да изпробваме едно диванче. Сега за пръв път ползвам помпата, за да "наточа" материал докато ме няма.

Само искам да питам Базилискче, трябва ли докато ме няма, да се скрия с помпата в тоалетната на ИКЕА, 2-3 пъти през деня, за да не ми спре кърмушката?

Общи условия

Активация на акаунт