ЯНУАРЧЕТО расте в мама,по-щастлива от нея няма!

  • 12 975
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 68
ханна- ама ти толкова много искаше моми4енце, 4е просто няма на4ин:) сигурно си много 6тастлива
Филипа- напълно съм съгласна с теб за нагласата за раждането. Извинете моля, 1 час гадни мъки все 6те ги изтраем, останалото не е толкова болезнено, само последният един 4ас, така, че този един 4ас няма какво да го коментираме.
Мен ли4но пове4е ме е страх от месеците, които тепърва ни предстоят, за6тото те са си тежички откъдето и да ги погледнем:)
Дано пък да са ни леки на нас:) Все пак Коледа идва:)
И набързо да вметна, 4е си купих колан за бременни "pregnancy support". Определено намирам разлика с и без него. С него ми е по- комфортно определено. Купих го от драг марта, оба4е от онези специалните драг марти Home Health Care. Има и в  babies R us съ6то, на еднаква цена са излиза 52 с таксите.
х х хх

# 226
  • Мнения: 37
Zdraveite momicheta!
Izvinete me za latinicata, no pisha ot drug kompiutar i tuk niama kirilica. Moiat za sajalenie okonchatelno izdade bagaja tazi vecher i moiai skup saprug e reshil da mi podari nov za godishninata ot svatbata, taka che v skoro vreme shte se oredia s nov i mnogo hubav komp.
Kokonka, az takmo misleh da te pitam za tozi kolan, kade si go gledala, zashtoto i az se zamislih dali da ne si vzema edin. Kato stoia prava i hodia nasam natam po cial den, mai shte mi e dosta neobhodim dokato sam na rabota, osobeno kato mi porasne oshte korema. Az sashto imam goliam roblem s pritiskane na nerva i ednam stoia ot bolka. kato se ima previd che na rabota sam po 5-8 chasa prava i v dvijenie. A pribira li ti korema ili se slaga pod nego?
Pak za kolichkite, moiata, koiato imam v momenta e Peg Perego P3 i moga da vi kaja che sam strashno dovolna ot neia, mnogo e udobna i manevrena, no deteto veche ne ia priznava, samo prava se vozi v neia. Sigurno kato se poiavi bebeto shte iska togava da siada na negovo miasto. Tia e sas stapalce za po-goliamo dete, ta kato ia kopuvah i tova gledah, zahtoto iskah vtoroto de ne e s goliama razlika. Neznam obache kolko zdrava shte se okaje takava kolichka v Bg, zashtoto sa si malko luksozni i nejni. Imah Graco predi tova i za men tova e zdrava kolichka, ne mradna dori sled 2 meseca po Tarnovskite kaldarami minalata godina, no mi ia zagubiha po samoleta navrashtane.
haide niama da vi macha poveche s tai latinica, izviniavam se oshte vednaj za koeto.  bouquet

# 227
ПРИВЕТ ОТ МЕН
АЗ ХОДИХ НА ПРЕГЛЕД И МЕ ПОСТРЕСНАХА ЧЕ ПЛАЦЕНТАТА МИ Е МНОГО НИСКО И НЕ ТРЯБВА ВЪОБЩЕ ДА СЕ НАТОВАРВАМ ДОРИ С РАЗХОДКИТЕ ДА ВНИМАВАМ.А НИЕ ДНЕС ПАТУВАМЕ ЗА ТРЯВНА ДА СЕ ВИДИМ С ЕДНИ ПРИЯТЕЛИ А И МАЛКО ДА СЕ ОТКАСНЕМ ОТ СУМАТОХАТА В СОФИЯ ПРЕДИ БЕБА ДА СЕ ПОЯВИ.ТОВА Е ОТ МЕН.ХУБАВ УИКЕНД НА ВСИЧКИ.

# 228
  • Мнения: 48
Майчета,мислех да не Ви занимавам с моите проблеми,но тъй като сме в едно положение се реших.Доста често ме наляга един панически страх от раждането,даже си плача понякога (доста често).Чудех се дали и при Вас е така?!
Благодаря Ви предварително за разбирането Hug
Добро утро Лалка, първо да ти пожелая един хубав ден! И аз от скоро започнах да изпитвам панически страх от раждането и дори някои нощи не мога да спя и само се вартя в леглото. не знам как ще го преодолея, а времето си напредва Sick. може би трябва вече раждалите мами да споделят те как са се справили с тожа усещане.

# 229
  • Мнения: 48
ПРИВЕТ ОТ МЕН
АЗ ХОДИХ НА ПРЕГЛЕД И МЕ ПОСТРЕСНАХА ЧЕ ПЛАЦЕНТАТА МИ Е МНОГО НИСКО И НЕ ТРЯБВА ВЪОБЩЕ ДА СЕ НАТОВАРВАМ ДОРИ С РАЗХОДКИТЕ ДА ВНИМАВАМ.А НИЕ ДНЕС ПАТУВАМЕ ЗА ТРЯВНА ДА СЕ ВИДИМ С ЕДНИ ПРИЯТЕЛИ А И МАЛКО ДА СЕ ОТКАСНЕМ ОТ СУМАТОХАТА В СОФИЯ ПРЕДИ БЕБА ДА СЕ ПОЯВИ.ТОВА Е ОТ МЕН.ХУБАВ УИКЕНД НА ВСИЧКИ.
Здравей Ади и моята плацента е много ниско и аз много се притеснявам, казаха ми че може би ще раждам секцио. а на теб какво ти казаха лекарите?

# 230
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Добро утро!

За раждането трябва положителна вътрешна нагласа. Не се поддавайте на страха от неизвестното или известното  Peace Когато дойде момента е важна вътрешната мобилизация и активното отношение на майката към раждането. Ханна, чудесно го е казала !
Да ти честитя и новината за момиченце!

Аз количка ще си избера, такава, която ми харесва на външен вид.

Снощи бях на преглед, но нашия бебок не иска да си покаже какъв е туй - то. Явно ще ни е изненада.


# 231
АМИ ЗА СЕГА СЕ НАДЯВАМ НА НОРМАЛНО РАЖДАНЕ ПОНЕ ДОКТОРКАТА МИ НЕ Е СВЪРЗВАЛА НИСКАТА ПЛАЦЕНТА СЪС СЕКЦИОТО.САМО МИ ЗАБРАНИ ФИЗИЧЕСКО НАТОВАРВАНЕ.

# 232
  • София
  • Мнения: 408
Добро утро  bouquet
Още веднъж ви благодаря за разбирането Hug Hug Hug
Желая Ви много позитивни моменти днес

# 233
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Да се похваля, намерих си невероятен нов гинеколог, посъветва ме как да процедирам с бившата лекарка и как да си искам документите и ми каза, че ако не ми ги даде, да си искам само талончето с кръвната група а всичко останало той щял да ми направи безплатно!
Аничката, при теб какво налага да си сменяш лекарката? Питам те, защото на следващата ми ЖК на мен ще се наложи същото - да си взема картона и всичките изследвания, защото в средата на ноември ще напусна София и съответно лекаря.
Ако можеш да споделиш нещо повече, ще съм ти благодарна Hug

# 234
  • София
  • Мнения: 334
Добро утро! Simple Smile

И при мен така ще стане - средата на ноември или като ми издаде 45-дневния болничен, ще искам от лекарката ми всичките докс и обменната карта, но за да отида в Сф и там да запиша друг лекар за оставащото ми време до раждането!

# 235
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892

е, това пък винаги съм се чудела какво е? newsm78
никога не съм виждала такава при месечните ми прегледи newsm78

# 236
  • Мнения: 76
Момичета, колкото и трудно и дълго да е раждането се забравя много бързо. Аз си спомням, че ме е боляло, но не помня самата болка. Спомням си само колко бях щастлива като ми показаха бебето, а таткото обикаляше около нас направо нестъпквайки по земята. Спомням си и как ми миришеше бебето на бисквити...Предполагам, че ви е страх от болката при самото раждане. Ами няма какво да се лъжем боли си. Но това е просто момент в живота, през който всички жени преминаваме (или поне щастливките от нас).

Ако питате мен по-страшничкото или по-скоро странното е като се приберете вкъщи и установите, че за това малко същество сте отговорни само вие - таткото и майката и то изцяло разчита на вас. Ето това е по-страшничкият момент!
Както един приятел казваше: "Прибрахме се от болницата и първата вечер бебето реве. .., реве...А аз си мисля на акъла - къде са му родителите на това дете да дойдат да си го вземат  Mr. Green "

# 237
  • Мнения: 802

е, това пък винаги съм се чудела какво е? newsm78
никога не съм виждала такава при месечните ми прегледи newsm78

И аз не знам какво е това ?!  newsm78

А относно страха - да, и мен ме е страх .
Но мислете си, че това е нещо, което трябва да се случи, не можем да го избегнем .
Но също така си мислете, че каквото й да е то ще отмине и все пак ще ни доведе до срещата с бебка .
А все пак това е  нашата цел, нали ?!

# 238
  • София
  • Мнения: 334
Дега, казаха ми, че като ти дадат 45 дневния болничен ти дават обменна карта - нещо като твой личен медицински картон, в който пише всичко за твоята бременост - какви изследвания са ти правени и резултатите им, мерки и др. И вече трябва да се седят в теб, з-то...може да родиш мн скоро! Simple Smile Като отидеш да раждаш - тези документи, трябва да са с теб, за да ги види израждащият те лекар и да знае какво ти е положението! Или поне така си мисля! Simple Smile

Мен повече ме е страх кавко ще става след раждането - дали ще знам какво да правя! Всички казват, че ти идвало от вътре! Предполагам при първо бебе е на принципа ''опит-грешка''. Пък и най-вероятно ще ни е писнало от съвети какво и как да правиме!
А за раждането - то като тръгне да излиза, няма връщане назад вече! Simple Smile

# 239
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дега, казаха ми, че като ти дадат 45 дневния болничен ти дават обменна карта - нещо като твой личен медицински картон, в който пише всичко за твоята бременост - какви изследвания са ти правени и резултатите им, мерки и др.
Ааааа, аз на това му казвам "картон"Simple Smile
Разбрах сега  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт