ЯНУАРЧЕТО расте в мама,по-щастлива от нея няма!

  • 12 950
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Като се загледах сега в лентичката ми и това, което пише под нея за тази седмица от бременността ми, ми стана смешно:)
Наистина, моето бебе вече чува и дава доказателства за това - като си пусна сутрин преди тръване за работа музикалния канал (и то високо), започва да денси:)))

# 241
Zdraveite na vsichki!I nie o4akvame vtoroto si detence na 15.01.2008.Veche znaem,che shte e momche,imame si i po - golqma kaka na 7 godini!S goliama radost se prisaediniavam kam ianuarskiq otbor!url=http://www.bgbaby.net][/url]

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 10:33 от densy78

# 242
  • София
  • Мнения: 6 201
Аз раждах секцио първият път, защото щерката беше седалищно. Раждането ми се оказа един малък празник. Почти не ме е боляло преди или след операцията. Лекарите и акушерките бяха мили, усмихнати и учтиви. Но и тогава се бях здраво шашнала и сега ме е шубе. Ама връщане назад няма  Whistling Не се страхувам от болката /знам че тя минава/, страхувам се от усложнения и за здравето на бебето. Но се старая да не се оставям на страха, това всъщност е страх от неизвестното. Никой не знае какво и как ще се случи, защо да се страхувам предварително. Казвам си "не го мисли от сега, ще го мислиш последната седмица", после си казвам, че ще се страхувам последният ден и така. Това е моят начин за борба със страховете  Peace

# 243
  • Мнения: 207
Здравейте момичета!

Добре дошла densy78  Hug

За раждането да ви кажа този път не го мисля много много. Предишният път май повече ме беше страх, но то това понякога е моментно състояние (страхът имам предвид). За да ви ободря ще кажа, че предния път като се събудих от упойката след шиенето казах на докторката, че то не било страшно и мога и друго бебе да имам  Wink - уморих ги от смях, целия екип. На мен лично най-кофти момент ми беше първите няколко дни след раждането, защото имах доста шевове и не можех да сядам, никак - то бебето като се развика и аз докато се размърдам до там, минали 10 мин. - гадничко беше. А по време на раждането на мен много ми помагаше идеята с дишането - аз така и не се научих да дишам правилно, но като се съсредоточиш в това и сякаш те боли по-малко и за по-кратко.  Hug

# 244
  • Мнения: 719
За раждането мамите са прави. Когато ти предстои за първи път те е страх от неизвестното, а при нас на които им предстои за втори път май се стягам още повече защото знам какво ме чака. Но физическата болката е нещо което се забравя, правилно са казали хората че иначе жените нямаше да се решават на второ, трето дете. Peace Хана е много права че важна положителната нагласа. Hug
Мене лично ме е страх повече от момента след раждането.....като знам колко трудно се прави човек от тези малки мишлета.............

# 245
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
АААААА, писах писах и се затри #Cussing out.
Добро утро. И аз като вас все повече мисля за раждането. Не мисля, че е толкова страшно. Толкова жени искат да изпитат тази болка,а не могат. А и ако беше толкова страшно хората нямаше да имат по две и три деца, нали така.

# 246
  • София
  • Мнения: 334
Имам едно питане, момичета?!
От няколко дни насам коремът от пъпа надолу ми изтръпва и се втвърдява! Дали това са подготвителни контракции, нормално ли е да се появяват сега, означават ли нещо? Вие имате ли? Блг предварително за всякаква инфо! Simple Smile

# 247
  • София
  • Мнения: 6 201
Аз не го определям точно като изтръпване, но стягане и втвърдяване - да. Ивам по 3-4-5 безболезнени контракции дневно. Вчера и аз питах моята докторка, тя каза че по толкова не е сташно, ако са безболезнени - подготвителни са. Мисля че и лекарите на други момичета бяха казали същото.

# 248
  • София
  • Мнения: 334
Блг, M I A! Simple Smile
И моите засега не са болезнени, просто усещания!

# 249
  • Мнения: 719
А да ви питам притеснително ли е ако ги няма тези подготвителни контракции? Или кога трябва да почнат да се появяват. newsm78

# 250
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета Simple Smile
Тази сутрин ходих на...рутинна консултация. Confused Качила съм до сега вече общо 3кг., кръвно 100/60. Дадох и кръв та да видим следобед резултатите. Вчера ходих с една приятелка да ме запознае с докторката, при която живот и здраве ще раждам. каза, че съм с предна плацента и това туптене ниско долу се дължи именно на това и на срастванията от предишното секцио. Сега естествено пак ще бъде секцио.
Алекс снощи го заведохме на плуване, мили голяма радост, голямо шляпане било. Simple Smile Прибра се толкова щастлив.
А за раждането....аз честно да си призная въобще не съм забравила болките и тормозът първите дни след секциото. Щастието си е щастие и болката си е болка. Много дълго време не можах да дойда на себе си от преживяното, но ето че пак съм на опашката за рязане. Grinning
Това е. Лек и приятен ден ви пожелавам. Hug

# 251
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
АААААА, писах писах и се затри #Cussing out.
Добро утро. И аз като вас все повече мисля за раждането. Не мисля, че е толкова страшно. Толкова жени искат да изпитат тази болка,а не могат. А и ако беше толкова страшно хората нямаше да имат по две и три деца, нали така.

Не знам какво си писала, но обобщението ти звучи перфектно!!!
Абсолютно те подкрепям!

 smile3521 smile3501 smile3521

# 252
  • Мнения: 374
Добро утро и от мене:)!
за подготвителните контракции - и аз усещам едно втвърдяване  и от време на време нещо като менструални болки. Бях на лекар и ми каза да пия Магнерот и да не ходя на работа,но аз пак съм в офиса. От понеделник почвам на половин работен ден - от 8. 00 до 13.00 часа, за да не седя свита на стола от сутрин до вечер.
А за страха от предстоящото раждане - не ме е страх от болката. Аз изпитвам притеснение за това, дали всичко ще е наред с бебенцето - друго не ме интересува - важно е то да е добре. Пък физическата болка сигурно се забравя в  момента, в който гушнеш детето си.
Приятен ден на всички!

# 253
  • Мнения: 1 325
Здравейте момичета!  love001  love001  love001  1stroller  newsm32 за количката твърдо съм се спряла на cam но вчера ми хареса и един модел на peg perego  1stroller Вие какви покупки сте правили до сега за бебчетата?

# 254
  • Мнения: 374
Аз все още нищо не съм купувала. Всичко ще харесам, но живот и здраве таткото и бабите ще купуват докато сме  в болницата. Предварително не искам да взимам нищо - суеверие Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт