"Очакване" и други фотографски предизвикателства 18 серия

  • 18 493
  • 451
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
Веч, айде метни и това :



Дай рефреш Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 909
Super  Simple Smile
Aйде, отивам да стягам багаж, стига сте ме мотали  ooooh! Joy

# 17
  • Мнения: 948
Честита победа на Феята; много приятна снимка!!! Съжалявам, че изпуснах голяма част от предишната тема...

# 18
  • Мнения: 3 810
Mими_кир, Mими_кир, Mими_кир Mr. Green и по-креативните,

 Joy Joy Joy

ми аз....таковата....чета през ред...
Веч, ако ти се прави- идея: да присъства фотоапарат Mr. Green(егати креаативността...направо съм грипирала Tired)
Благодатя за първия пост!  bouquet  bouquet  bouquet
Това е друго нещо! Hug

# 19
  • Мнения: 1 639
Благодаря на всички ви за честитките!   bouquet
Пожелвам ви да бъдете на моето място!  Simple Smile
 
Честито на Горска фея!  Hug
По този въпрос моля да споделиш как точно си я направила.  Embarassed Как освети листото, в какъв режим си снимала...Моля, за лаици като мен... Blush

Листото е осветено със задно осветление (нощна лапма със слаба крушка), която е на около 0,5 метра от листото. Държа го аз , а с другата ръка , на режим макро снимам.  Simple Smile При топзи режим апаратът си е задал скорост 1/60 и бленда 2,8. Аз си бях настроила 80 Исо и 0 EV .  Simple Smile Изключена светкавица  Wink

geminarius, от двата на варианта на емблемата ми харесва повече оригинала. Центрираният отблясък не ми пречи, дори подсилва усещането за пропорционалност и емблемата е цяла.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 11 315
Аз помолих за мнение за едни еленски снимки, видях ви, че сте ги прегледали, ама никой нищо не каза Confused

# 21
  • Мнения: 1 117
Вечерница, виждам, че си добавила списъка на участниците, хайде да го редактираш още веднъж - добави и мен, моля,
ето линкчета:
цъкцъкцък

Добре дошла и от мен на мама Ежка!

Фрида, мислех си че си избягала пак на морето, хайде да ти минава дупката, липсваш ни!

и за да не е съвсем "запис" - ето нещо от днес - Ясмин прави балони на едни рогати биволи


явно зоо-то действа заразно Joy

# 22
  • Мнения: 1 084
Запис от мен Simple Smile) с една снимчица от днес Simple Smile


http://farm3.static.flickr.com/2345/1497584519_95fbee0f4d.jpg

# 23
  • Мнения: 155
 sage - приказно е!
Искам да споделя любимия си фотограф с вас ако слу4айно не го знаете
www.michaelkenna.net

# 24
  • София
  • Мнения: 983
Вечи, много се извинявам, ако не е прекалено нахално от моя страна  Embarassed, би ли добавила в списъка на първия пост и моята скромна особа  Praynig

цък и цък

Canon EOS 500 - лентов; Jendigital 4.1x z3

И една снимка за запис - моля за коментари :

# 25
  • Мнения: 1 630
Моби,
много ми харесва, но нещо цветовете се карат
Дали няма да е добре черно - бяла?

Садже, много ми харесва също
Можеш ли леко да просветлиш лицето?

# 26
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Sage, малката има невероятни очи, трябва да акцентираш повече на тях. Пробвай едно макро Peace

Моби, на повече от половината от снимката камъчетата са по-светли от другата половина... Нещо и цветовете горят - така ми се струва. Пробвай наистина ч/б или опитай с обработка в шопа. Харесва ми много като композиция, харесвам и цветовете... значи ч/б не е много добър вариант... знам ли. ooooh!

Лоис, харесвам балончетата как са се получили. Това в кое зоо е?

Подкрепям идеята за "етикетчетата", с които ще забучим победителя, ама аз не мога да направя подобно нещо...

Момичета, от 2-3 дни съм ужасно сдухана. Някаква депресия ме налегна и мисля, че това се дължи предимно на фотографията. Преди толкова се радвах да снимам дребния, всяка снимка почти ми харесваше, докато сега гледам за фокус, светлина и бла бла и почти нищо не остава, трия, трия и пак трия. Вече почти не мога да се зарадвам на уловения миг, защото или няма фокус или нещо друго ще е кофти. Вместо да щракам с новото апаратче и да се кефя, аз се сдухвам, защото не стават и не стават тези снимки... Имали ли сте такива моменти или само аз съм депресантката тук?

# 27
  • Мнения: 4 915
Горска Фея, благодаря!  Hug

Моби, на мен ми харесва много като идея и изпълнение, доколкото мнението ми е меродавно.  Laughing
Харесва ми, че детето е на границата на двата вида цветова "настилка".
Харесва ми, че дрехите и шапката му сякаш и те са от същата "текстура" като земния десен. Плетката на точици = камъчетата, якето и  раетата = пръчиците. Цветовете са подобни.
Може би зеленото е една идея по-ярко, може малко да се десатурира.

Лоис и Сейдж, хубави портрети.  Simple Smile

Вечи, на мен ми хареса най-много втората снимка на елените. В най-близък план. Дори бих кропнала още отгоре и отдолу, и ще оставя само главите, рогата и част от вратовете им. Дървото в краката им е разсейващо, а и в близък план ще се усеща повече напрежението на схватката. Окото на левия елен май не е фокусирано добре, може би ще се оправи с ФШ.  Дали с Ч/Б няма да се внесе повече драматизъм? Иначе цветовете са много хубави и не знам дали в този Фаунски конкурс е разрешено черно-бели снимки...Толкова от мен - колкото ми разбира главата.  Laughing

Муцуна, на това му се вика професионална деформация. Laughing Няма как. Mr. Green Не е депресия, а повишени изисквания и критерии. Познато ми е.

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 23:05 от Free Soul

# 28
  • Мнения: 155
Моби, снимката много ми харесва. Ако обаче потъмниш камъчетата от лявата страна  за да станат такива като дясната, така детенцето ще изпъкне и вниманието ни няма да бяга към левите камъчета. Иначе погледът се лута ту към детето, ту към камъчетата, а в случая детето е интересното, а камъчетата са подходящия за него фон. Само дето фона се опитва да доминира
Simple Smile Ех....ще ме запалите вие....дано!

Между другото мога да допълня библиотеката на форума с няколко книги в PDF формат, но първо трябва да имам време да се организирам и да ги изнамеря от компа.

Ето едно макро от мен



И едно по-цветничко.

 
 Незнам дали ви плаша с мойте мрачни снимки...като се замисля много от снимките ми са мрачни...А аз съм много весел човек, само дето и малко меланхоличен. Е, ще показвам и весели и мрачни стига да искате да ги видите.

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 00:02 от Мама Ежка

# 29
  • Мнения: 1 909
Феичке, отбляскът е умишлено центриран, мен повече ме притеснява изпадането на кадъра, когато е в оригинал, имам чувство, че ще падне напред, към мен. Кофтито е, че има и отражение в пустото тенеке. Ако беше чисто... ама като паркират толкова близо до сгради тия богаташи...  Twisted Evil Joy

Аз помолих за мнение за едни еленски снимки, видях ви, че сте ги прегледали, ама никой нищо не каза Confused
Ми и аз попитах за мнение, ама хората си траят  Whistling Все някой ще те прескочи, няма как.  Mr. Green
Елените стоят някак класически Simple Smile Ц1, Ц2 и Ц3 ми харесват. Ако ги имаш в голям размер, дай да ги видя, така не мога да определя коя повече ми харесва. Тендирам да избера Ц2, но искам да видя фокуса  Mr. Green
Намали им светлините и вдигни леееко конраста.

Кой пак питаше за фотографията - дали депресарското отминава. Разбира се, че всичко е временно. За да усетиш музата, ти трябва да преди това малко да изпиташ дискомфорт. Иначе как ще различиш еуфорията от нормалното състояние?  Joy  bouquet
Снимай, докато се научиш с фокуса. Ако искаш, започни с неподвижи предмети, слагай камерата на статив, да не се изморяваш и почвай да снимаш. 100-200-500 кадъра ако трябва, докато го овладееш.
Този процес си изисква време, особено когато и апаратът е нов.
Виж, Ван Гог цяло ухо си е отрязал, не ми се мисли на него колко депресарско трябва да му е било hahaha

Общи условия

Активация на акаунт