"Очакване" и други фотографски предизвикателства 18 серия

  • 18 503
  • 451
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 639
Виж, Ван Гог цяло ухо си е отрязал, не ми се мисли на него колко депресарско трябва да му е било hahaha

Или пък неконтролируема еуфория.  Laughing

Мама Ежка , харесват ми снимките ти . Личи си,  мислени са и си търсила да интерпретираш дадена идея!  Очаквам с интерес следващите ти снимки.  Simple Smile

Днес имах ползотворен снимачен ден.  Simple Smile  Кога ще обработя и ще пусна - нИзнам , обаче.... Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 084
Raly. опитах се да изсветля лицето, но това май е максималното , което усоях да постигна Sad( Детайлите започват да се губят Sad(
Муцуна, и аз съм в депресия (фотографска) - не си харесвам снимките и това си е Wink))  Да не говорим, че вкъщи всички ме мразят, защото по цял ден не се отделям от камерата Simple Smile) и не им обръщам внимание, освен ако не са обект на фото сесия Simple Smile)))
Ето още две снимки от вчера Simple Smile))


http://farm3.static.flickr.com/2299/1498508989_156c5e8345.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2412/1501994471_62e7e13fd3.jpg

# 32
  • Мнения: 1 639
sage , как пробва да изсветлиш лицето ?
Пробвай с мека четка и инструмента dodge tool , с около 25%  прозрачност . така леко ще обереш сениките.

# 33
  • Мнения: 1 258
Мамо Ежке,много ми харесват снимките ти.Ти  в ммента имаш ли фотоапарат?

Моби,Рали е права.Цветовете нещо не са като хората иначе идейно е супер.

Sage,хубава е.Въпреки сянката на лицето.Моделът ти е прекрасен.

Аз много отдавна съм в някакъв вид криза.То си личи де.

# 34
  • Мнения: 11 322
Лоис, метнах те, обаче дай данни за апарат?
Моби, уредена си. Да ти кажа за снимката - бият се текстурите на камъните и плетеницата на шапката, освен прегорелите места по камъните като цвят. Ако е ч/б може да изглежда по-добре. Пробвай и покажи.
Искам да помоля Ванда и Мама Ежка да ми напишат (ако е възможно до 18 ч) с какви апарати снимат и линкове за техни снимки, за да ви сложа в списъка.
Сейдж, есенната ограда е много нежна.
Ето ви нещо от вчерашното пускане на хвърчила.

Снимката е оригинал - само ресайз има по нея. За да хвана картинката бях минала много назад в едно поле, а то беше под наклон, затова и хоризонта е крив. Реших да не го изправям, заради динамиката на снимката.
Харесва ли ви?

# 35
  • Мнения: 2 863
Веч, мен нещо не ме грабва... прегоряло ми стои небето отзад, в дъното,  разпилява  ми се погледа....
Джем, за мен второто.
Аз отдавна си оформих следното виждане, тука сме доста хора, ако една снимка е наистина хубава, знам,че все някой ще каже нещо за нея, ако просто я подминете- знам,че не е лоша, но това  е всичко, което може да се каже за нея, така че като не получа грам отзив знам, че е  по тези причини..... Аз самата много пъти не коментирам някой снимка, щото просто няма  какво да кажа за нея- примерно има си фокус, има си всичко, композицията е ОК, ама нищо не ми донася..... и я премълчавам.

Мама Ежка,  добре дошла и от мен, интересни са ти нещата, но нещо го няма фокуса( на макрото с орехите и на последната котка)

Сейдж, на мен предния портет на А-М ми харесва, оградата също:)
моби- съгласна съм с всичко изписано за товята снимка преди мен.. пробвай Ч/Б и покажи:))

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 13:37 от Jaly

# 36
  • Мнения: 11 322
Момичета, от 2-3 дни съм ужасно сдухана. Някаква депресия ме налегна и мисля, че това се дължи предимно на фотографията. Преди толкова се радвах да снимам дребния, всяка снимка почти ми харесваше, докато сега гледам за фокус, светлина и бла бла и почти нищо не остава, трия, трия и пак трия. Вече почти не мога да се зарадвам на уловения миг, защото или няма фокус или нещо друго ще е кофти. Вместо да щракам с новото апаратче и да се кефя, аз се сдухвам, защото не стават и не стават тези снимки... Имали ли сте такива моменти или само аз съм депресантката тук?
Аз бях така преди 2 месеца. Първите ми снимки с никона бяха повече от ужасни. Добре, че момичетата тук са безкрайно търпеливи, та ми изтраяха размитите, разфокусирани и какви не други безобразия, които предлагах за снимки hahaha
Ти дори не смееш да покажеш, пък аз бях нагла до козирката и ги тормозих до дупка. То не, че сега не ги тормозя Laughing, ама май съм почнала мааааалко по-добре да снимам.
Веч, мен нещо не ме грабва... прегоряло ми стои небето отзад, в дъното,  разпилява  ми се погледа....
Съгласна съм с прегорялата небе, но поне настроението не се ли улавя? Чудя се как ли да го оправя.
Другите от сесията са тук, за който не ги е видял.

Имам една питанка към Лулу - за какво ползваш такумара и юпитера? Сподели мнение, моля!
Аз днес разглеждах обективи и си набелязах с какво ще сменя китовия, обаче ще пада голямо пестене, а и съм в чуденка кой точно да избера - 24-70 или 28-70.
Последна питанка имам - какви обективи ползвате за макро? Знам, че Рали снима с 50 мм с лещи, за другите обаче нищо не знам.

Последно питане - в списъка в началото има момичета, които не са писали мнооооого отдавна, да ги оставя ли или да ги махна?

# 37
  • Мнения: 3 810
Мнения, препоръки, критики и похвали?

# 38
  • Мнения: 11 322
Миме, няма ли начин да вкараш кадрото на Феята в лентичката?

# 39
  • Мнения: 2 958
Последно питане - в списъка в началото има момичета, които не са писали мнооооого отдавна, да ги оставя ли или да ги махна?

Май по-добре ги махни.Някои от тях ми се струва,че вече дори не следят темата.Ако пак се появят ще ги добавим.

# 40
  • Мнения: 3 810
Миме, няма ли начин да вкараш кадрото на Феята в лентичката?

 newsm78 aз си мислех да е едно и също и занапред- универсално, както да става и за второ и трето място(с разлика в цветовете) ако решите....

# 41
  • Мнения: 11 322
Миме, няма ли начин да вкараш кадрото на Феята в лентичката?

 newsm78 aз си мислех да е едно и също и занапред- универсално, както да става и за второ и трето място ако решите....
Универсално, но в различни цветове за второ и трето място. Ще ми се по-нежен шрифт, обаче.
Последно питане - в списъка в началото има момичета, които не са писали мнооооого отдавна, да ги оставя ли или да ги махна?

Май по-добре ги махни.Някои от тях ми се струва,че вече дори не следят темата.Ако пак се появят ще ги добавим.
Добре. Peace

# 42
  • Мнения: 3 810
ок, това беше първия шрифт. Дано има други....
И да побързам, че феичка да се нагизди Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 983
Най-накрая успявам да седна и аз да пиша  Confused Благодаря за милите думи - детенце вече е по-добре (да не чуе дявола  Praynig)
Много благодаря на всички, които си направиха труда да изкажат мнения за снимката. Имах притеснения и съмнения относно нея, но посмъртно не можех да ги формулирам  Rolling Eyes Благодарение на трезвите ви преценки, вече съм наясно с недостатъците й. Направих си и два генерални извода :
1. Неподходящото облекло може да прецака и най-интересния кадър  Mr. Green
2. Никога не гласувай доверие на мъжа ти да облича децата, освен ако изрично не си посочила предварително кои да са дрехите  hahaha Joy
Ще дебна сгоден момент да снимам наново. Кофтито е, че на това място почти непрекъснато е паркиран автомобил  Rolling Eyes Ето го и черно-белия вариант:



При него обаче се губи интересния колорит на камъните и листата. Освен да направя вариант с цветна настилка и черно-бяло дете  Joy

Ежке, снимките които показваш (харесват ми  Grinning) със Зенит ли са правени всичките и от негатив ли са сканирани или от снимка?
Сейдж, първата снимка, която пусна много ми харесва, само да не беше резната ръчичката  Confused От другите две тази с листата е готина, но пак е резнато долното листенце  Mr. Green
Вечи, нещо й куца на снимката с хвърчилото, но (освен прегорялото) - убий ме, не мога да кажа какво. Ей, яко съм зациклила, ще знаете (сигурно от хремата  Mr. Green). Дали не е прекалено статичната поза на бащата, или все пак изпадащия хоризонт  newsm78 Съжалявам, не мога да съм ти много полезна  Embarassed По същия начин и нищо не измислих за снимките с елените, та затова и не писах за тях  Rolling Eyes
Мимиту, добре е, като изключим, че шрифта не ми допада, а и по-принцип рядко харесвам текстово оформление с италик. И аз съм ЗА идеята - три различни цвята за 1, 2 и 3 място  Peace

# 44
  • Мнения: 2 958
Аз преди няколко дни правих това:

http://amberka.multiply.com/photos/hi-res/28/10?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F28%2F10

Няколко пъти вече го гледам и не мога да преценя как е.Като по погледна в първия момент ми харесва много,но като се загледам-хич  Confused Какво мислите?

И един въпрос.Как да направя ъгълчетата на снимките заоблени?

Общи условия

Активация на акаунт