Как излекувах дъщеря си!

  • 25 653
  • 180
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 178
 newsm74  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap Дани, който иска да разбере, ще разбере. МНого е трудно, когато си живял 20 или 30 години по един начин, изведнъж да повярваш, че този начин не е най-добрия, а освен това има и друг, който отхвърля досегашните ти "принципи". Естествената първоначална реакция е отхвърляне. Всеки сам трябва да "узрее". Дай Боже да сме повече!  Hug

# 46
  • Мнения: 174
Напълно подкрепям авторката и я поздравявам за написаното.Не се ядосвай на недоброжелателите , просто никога няма да те разберат, защото просвещението изисква усилия ,а те искат конкретна и смляна, сдъвкана информация - направи това и това.Е ми не може!Всеки сам с много усилия и прогрес трябва сам да достигне до тези ръзсъждения и рецепта.Радвам се , че има таква борбени хора, които не отделят време в оплакване и мрънкане , а намират сами верния път!За тях! Това не означава , че е за всички вас! Прочети , вземи най доброто и се усмихни! Ако можеш..................

# 47
  • Мнения: 753
интересно ми е тук, ще ви следя

# 48
  • Мнения: 589
дани д, защо не постнеш тук няколко линка, които смяташ за най-сериозни - интернет бъка от страници за хомеопатия, а за новака е трудно да отсее полезното от плявата.

# 49
  • Мнения: 1 283
Мили майки, и аз като вас преди години лягах и  ставах с мисълта  къде да намеря лек за здравословните проблеми на дъщеря си – родена в седмия месец, с ретролентална фиброплазия 2-ра степен, Централно Координационно Смущение (ЦКС) 4-та степен, т.е. следващата крачка е Детска Церебрална Парализа, алергия с прогресивно развитие, клонящо към астма и още проблеми. Сега имам абсолютно здрава шестокласничка, която през последните години тренира последователно художествена гимнастика,
Имам син със същата диагноза ретролентална фиброплазия,който вече е на 19 г.Всичко,което описваш като вредно,това е любимото в нашето семейство,особено на сина ми.Много е трудно с различно дете,но той пък е толкова добро и красиво дете.Опитвала съм брашно от елда и други от този род/кафв ориз и т.н./ ми изобщо не ми е вкусно.Знам за всичко това,което описваш,че трябва сам да стигнеш до тези мисли и разсъждения,а не само да изричаш високопарни думи.Моля те, дай ми съвет от къде да почна с лечението на сина ми!Благодаря предварително smile3525

# 50
  • София
  • Мнения: 344
Ето тук има интересни неща и много полезни.
http://zashto-kak.hit.bg

# 51
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Защо да не го споделиш тук  newsm78

# 52
pepika, когато аз лекувах моето дете, тя беше на месеци. Пое я проф. Янков, който работеше в Мед. Академия. Лекуваше я с голяма за възрастта доза вит.Е. Притеснявах се,че може да се отрази на правилното й полово развитие. За щастие, нямаше лоши последствия. Не знам за вашата възраст какво трябва да е лечението. Ако ми попане информация, ще ти помогна.

# 53
carmell,най-ценната информаций за хомеопатията сам намерила в книгите. Първите, които прочетох, бяха: "НАРЪЧНИК  ПО  ХОМЕОПАТИЯ" на проф. Матиас Дорзи ;  "НАУКАТА  ХОМЕОПАТИЯ"  от  Георгюс Витулкас ;
Между другото, препоръчвам ги на всички, които искат да разберат същността на тази наука и защо тя е толкова истинска. Ще ти пратя още едно заглавие, но го нямам в момента, защото сам го дала на една жена. Като се свържа с нея, ще ти го изпратя. В тези книги много подробно са дадени принципите на лечение и всичко, което човек трисбва да знае за себе си и лечението.


-------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 16:23 от Доня Туфиня

# 54
  • Мнения: 924
Аз съм ползвала капките WALNUT/орех/, когато второто ми дете тръгваше на детска градина. Те помагат да се преодолее стреса при промяна на социалната среда. Плака - и то малко- само 3 дни , за разлика от първото ми дете, което се дереше всеки ден, докато стана  на 6 години.Аптеката е над "Красно село", ул."Съветът на Европа". Ето ти и телефон. : 9552180   Успех !   
Здравей, Дани! Знам, че въпросът, който ще задам е маловажен в сравнение с темите, които сте захванали, но исках да те попитам за въпросните капки понеже сега това е на дневен ред при нас. Не разбирам нищичко от хомеопатия (признавам запалих се да опитам ако имам нужда, до сега не ми се е налагало), а въпросът ми е дали мога да купя тези капки и да ги давам на детенцето ми, което ще тръгва на ясла скоро или е нужно да бъдат изписани и дозирани от лекар? И още, дали бих могла да ги открия във Варна?
Мерси предварително  Hug

П.С. Възхищавам се на хора като теб   bouquet

# 55
  • Мнения: 9 908
защо трябва да се помага на детето чрез лекарства/било то и хомеопатични/ да се приспособи към новата среда?

питам, просто питам, наистина ми е чудно, не се заяждам.

# 56
  • Мнения: 3 376
Защото изживява голям стрес,когато се сменя средата му.И това естествено му влияе негативно-както в душевен,така и във физически аспект.
А никой не иска детето му да е стресирано,тъжно и да се чувства изоставено,както се случва когато  попадне в детската градина например.
Аз все още си спомням колко мразех ДГ и как така и не се почувствах на място там.Все нямах търпение да дойдат мама или татко да ме приберат...

# 57
  • Мнения: 1 283
pepika, когато аз лекувах моето дете, тя беше на месеци. Пое я проф. Янков, който работеше в Мед. Академия. Лекуваше я с голяма за възрастта доза вит.Е. Притеснявах се,че може да се отрази на правилното й полово развитие. За щастие, нямаше лоши последствия. Не знам за вашата възраст какво трябва да е лечението. Ако ми попане информация, ще ти помогна.
Ще ти бъда благодарна  bouquet

# 58
  • Мнения: 3 914
И аз нещо не схванах,за което предварително се извинявам,уважавам чуждия избор Peace
Значи препоръчваш общо казано здравословен начин на живот,хомеопатия,билколечение,общо взето природни дадености.
Като цяло имам обяснение как дъщеря ти се е излекувала спонтанно,защото физиологията и е била практически здрава.
Първо се учудвам че използваш термина-ретролентална фиброплазия.На pepika синът и е на 19 и в този случай разбирам,тогава се е използвал,но иначе вече никой не го назовава така.Много интересно Thinking че говорим за дете на 6,може би има още хора, които използват този термин PeaceВъв втора степен на ретинопатия на недоносеното,спонтанната регресия е почти сигурна,това обяснява оздравяването на очите.4-та степен ЦКС/така написано,вероятно сте били в клиниката на Чавдаров,само той дава такива диагнози/,често прогнозите са неточни,детския мозък е необятна територия и спонтанното оздравяване не е рядкост.Ето виж тук поста на caireac77 и снимка от ЯМР на детето и
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225033.0
въпреки че тя не споменава някакви природни лекарства.Така че е възможно и без всичко което описваш ,физиологията на детето ти да се е справила и сама Peace

Иначе като цяло съм напълно съгласна с теб.Ако всички хора мислехме и живеехме като теб,може би сега нямаше да има толкова генетични аномалии.Фармацевтичните компании убиват човешкия ген,но понякога се налага да ползваме и традиционната медицина,за някой хора е неизбежно,жалко Tired
Поздравявам те  bouquet

# 59
carmell, 3-та книга е "ХОМЕОПАТИЯ - ПРАКТИЧЕН НАРЪЧНИК" ot Pitar Chapel

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 16:27 от Доня Туфиня

Общи условия

Активация на акаунт