Бременна неомъжена!

  • 7 010
  • 160
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 24 467
Практически проблеми няма от това положение, нито за родителите, нито за детето.
Само че аз предпочитам да отпразнувам официално най- важната връзка в живота си и се омъжих даже година преди да вземем решение да имаме дете. Не, че не сме го мислили преди това /детето/, но искахме още една година да помислим и върху точния момент на неговата поява.
Лично аз уважавам брака и харесвам сватбите. Човек празнува какви ли не глупости, та нещо толкова важно, като това- мисля че следва да се отпразнува.

При задаване на подобни въпроси и аз мисля като Кати, такива въпроси обикновено ги задават неомъжени жени, омъжените не мислят по тях. На мен, напр., не ми прави впечатление коя моя позната има деца и не е сключвала брак, не ме интересува. Уредила съм собствения си живот според собствените си разбирания и съм доволна. Не се нуждая някой да потвърждава избора ми като правилен.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 10:04 от Judy

# 91
  • Мнения: 1 243
Не съм омъжена Peace Flutter

# 92
  • Мнения: 560
Живеем без брак,но хич не ни пука.
Решили сме след 2-3 години да се бракуваме.Пък може и тогава да пропуснем.То това си е само като мечта.

# 93
  • Мнения: 77
Аз съм бременна и неомъжена, но уважавам бракът като институция. Не мога да нарека таткото "мъжът ми", за мен ние не сме сем-во, въпреки детето. Ние имаме кредит - общ, кола, и когато се разделихме в началото на бременността ми искренно ми се щеше да съм омъжена. В онзи момент не знаех дали ще припознае детето, дали ще си плаща кредита и т.н. и т. н.
Така че, хубаво е да не ви се случват такива неща, защото именно тогава осъзнах значимостта на бракът.
Не вярвам във вечната любов, а в това, че хората се променят заедно с отношенията им един към друг.

# 94
  • София
  • Мнения: 7 125
Не съм омъжена, детето ми носи името на баща си, лично според мен няма никакъв проблем.

# 95
  • Мнения: 1 080
няма нищо лошо по принцип, ама нали закона е създаден уж да защитава семейството. Детето е по - защитено и осигурено законово и материално, когато родителите му имат брак. Колкото и да не вярваме в закона все пак той е създаден за добро. Peace

# 96
  • Варна
  • Мнения: 617
няма нищо лошо по принцип, ама нали закона е създаден уж да защитава семейството. Детето е по - защитено и осигурено законово и материално, когато родителите му имат брак. Колкото и да не вярваме в закона все пак той е създаден за добро. Peace
И как по-точно е по-защитено и осигурено ако родителите имат брак  newsm78 . Ако единия от съпрузите няма мозък в главата си, подписа не може да го накара да е по-добър родител.

# 97
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
По темата: проблеми може да има единствено от юридическа гледна точка, някога, при въпроси с имоти, наследства и т.н. , а това за мен не е маловажно.
Колкото и да се обичат хората, понякога стават разни неща, които ако си направил "глупостта" да подпишеш, може да се избегнат.
Ако мъжът си е гадняр , може и при  подписан брак да те остави на улицата!Имам приятелка , която мъжът и я изкара пропаднала и други подобни (понеже  приказката за милиони няма закони си важи в БГ)!Взе и детето , остави я без средства и  покрив над главата(мина през ада , слава Богу сега е добре , но на другия край на света)!Така , че аз на това подпис -сигурност, не вярвам!Ако човек ще живее с някого добре , това ще си е така независимо дали са с брак  или не!Дали ще си омъжена или неомъжена -  въпрос на личен избор!

# 98
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Омъжена съм,но дори и да не бях не виждам какви проблеми може да има детето,бащата трябва да го припознае и толкова Wink

# 99
  • Мнения: 192
Живеем заедно, но нямаме сключен брак. Детето е припознато от баща си и носи неговите имена.
Не виждам какъв проблем може да има то.
И при нас е така! Peace

# 100
  • софия
  • Мнения: 636
Омъжена сим Hug Peace.Щом не искате - не виждам да има проблем. Въпрос на избор - много мои познати го направиха. А за детето няма никакъв проблем - то е защитето - щом носи имената на бащата. Важното е, ти да му покажеш на бебчето, че това за теб е нормално, че това е твоят избор и да се обичате с таткото. Щом се разбирате и ще отглеждате щастливо бебчо не виждам причини да се тревожиш.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Омъжих се когато бях в 6-ти  месец бременна защото ми се искаше детето ни да се появи  официално християнско семейство, а знаете че в БГ няма само църковен брак. И така стигнахме и до подписа.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 617
Реално погледнато, "официално" в християнските семейства децата ги правят след брака, а не първо бебето, а после брака...

# 103
  • Мнения: 100
Един подпис не ти гарантира щастлив семеен живот,а според мен най-важното за детето е да живее в спокойна среда.Ако с тати се обичате и дарявате бебчо с любов и спокойствие това че не сте подписали не е важно.

# 104
  • Мнения: 290
Омъжена съм,но дори и да не бях не виждам какви проблеми може да има детето,бащата трябва да го припознае и толкова Wink

Явно те притеснява това щом пускаш такава тема.

Защо не се омъжиш тогава и край на притесненията от този род.

Общи условия

Активация на акаунт