Бременна неомъжена!

  • 6 979
  • 160
  •   1
Отговори
 Колко от вас са омъжени за партниорите си с които имат или чакат дете?!
Живеем заедно чакаме детето заедно но дефакто не сме семеиство според закона.
Смятате ли че може някой ден да е проблем за детето?! Rolling Eyes

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Омъжена съм!

# 2
# 3
  • Мнения: 200
 Hug  Не се притеснявай, има много такива случаи, ако сте щастливи и детенце ще го разбере... аз съм я цанила наща за шаферка... (когато тръгнем да се женим) ама не се знае кога Joy и случая когато родителите са разведени, не е по-добър  newsm78 само се обичайте много ... и всичко ще Ок    bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 942
И аз не съм омъжена. Голяма работа. Само таткото е добре да ти е по ръка, за да запишете бебето Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Аз не съм омъжена.
Не виждам проблем, нито пък разлика.

# 6
  • Мнения: 814
 Аз съм омъжена Peace. Едва ли ще има някакъв проблем за детето ако не сте сключили брак. Много хора вече са така

# 7
  • Мнения: 11 016
Живеем заедно, но нямаме сключен брак. Детето е припознато от баща си и носи неговите имена.
Не виждам какъв проблем може да има то.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Няма абсолютно никакъв проблем, стига за вас двамата това да не е проблем.

# 9
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 559
не съм омъжена и въпреки това съм най-щастливата жена с моя мъж.Най-лесното нещо е да подпишете.Относно признаването ние го направихме в 8-мия месец докато бях бременна.  bouquet

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 615
Живеем заедно, но нямаме сключен брак. Детето е припознато от баща си и носи неговите имена.
Не виждам какъв проблем може да има то.
Peace Освен това чувам, че се подготвят промени в СК, с които статутът ни се узаконява, така да се каже.
За мен бракът е "институция" без смисъл.

# 11
  • Мнения: 674
Какво те тревожи че не сте женени с таткото?Аз лично съм омъжена,но всичките ми приятелки си живеят с мъжете без брак,гледат си децата и са много щастливи.Когато той припознае детето,го записват на неговите имена и готово.Това става и в родилните домове веднага след раждането.Вече толкова много двойки са така.Не се тревожи за това.
Желая ти леко раждане и хубаво,здраво бебенце   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 4 590
Ние с таткото се оженихме  4 месеца и половина след раждането на сина ни. Нямаше никакъв проблем преди това. Той го припозна, носи неговоте имена. Heart Eyes

# 13
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И ние живеем заедно от гофини, иамем си орекрасна дъщеря, но за брак още не сме мислили. Няма никакъв проблем за детето стига да расте с любов и разбирателство

# 14
  • Мнения: 1 233
Омъжена съм, но и аз като повечето майки ще ти кажа, че това няма никакво значение. Едно дете обвързва достатъчно според мен.  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
Няма никакво значение.  Peace И ние не сме женени. Решихме да чакаме докато си направим един отбор от шаферчета.... hahaha Joy hahaha

# 16
  • Сливен
  • Мнения: 197
Аз съм омъжена, но познавам хора,които имат деца но нямат брак.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 423
 Аз съм омъжена, но едва ли ще има някакъв проблем за детето ако нямате брак.  Peace

# 18
  • Мнения: 3 069
И аз съм омъжена.
А дали това, че вие не сте женени с таткото ще се отрази по някакъв негативен начин на детето зависи само от теб.Ако ти го приемаш за нормално, детето ще го разбере.
Не мисля, че е проблем.

# 19
  • Мнения: 7 474
Омъжена съм, но  ако за теб не е проблем това,
 няма за какво да се притесняваш,детето ще носи имената на бащата  Peace
Сватба, ако решите и по-натам можете да си направите,стига желание да има Laughing

# 20
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Стига таткото да го припознае - няма никакво значение дали сте женени или не.
Всъщност самият брак има някаква тежест единствено, когато единият от семейството почине, другият безпроблемно да го онаследи.
Децата, когато са припознати от бащата, са с пълни права на наследници. Peace

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 238
Не съм омъжена,но това няма абсолютно никакво значение щом двама души се обичат.Планувам да се омъжа,но просто по по-нетрадиционен начин и ще стане след като родя.А за детето е важно да има родители които се обичат,един подпис няма да ви направи по отговорни родители,нито ще промени живота ви.

# 22
  • София
  • Мнения: 408
Здравей,аз също не съм омъжена и мисля,че няма никакъв проблем за детето Peace

# 23
  • Мнения: 402
Ние с тати също нямаме брак, но пък си имаме най-хубавите деца и когато подавам доходи за детски не ми искат неговите, което много ме улеснява.

# 24
  • Мнения: 564
И ние нямаме брак и досега не съм срещала проблеми.. Може би някой ден, за удоволствие на децата (  дай Боже да си имаме още Simple Smile ) може и да спретнем някоя сватбичка  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 307
Омъжена съм,но не мисля че е проблем за детето ако родителите не са подписали в гражданското,най-важното е да се разбират и обичат.  Peace

# 26
  • Мнения: 5 254
И ние нямаме брак, но си имаме едно прекрасно момченце. Още като се роди баща му го припозна и до ден днешен не сме имали никакви проблеми. Дори бил казала, че донякъде това си има своите положителни страни  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 251
Не сме женени с таткото, пък не сме и искали да правим сватба. То ако един подпис прави взаимоотношенията по-добри или по-лоши-значи сме я закъсали много. Пък и за бебо е ясно кой му е баща. Даже ако си омъжена и се разведете след време -пак същата работа, ама доста по-усложнена от документи.

# 28
  • Мнения: 871
Ние се оженихме когато голямата ни дъщеря беше на 1г и половина Grinning Дори и да не бяхме нямаше да е проблем, щом мама и тати са заедно и се обичат Peace

# 29
  • Мнения: 34
омъжена съм, но само защото съпругът ми настояваше за сватба. аз не исках да се женя, а бях бременна. не виждам какъв проблем би могло да има за детето. лека и безпроблемна бременност ти желая, радвай се на хубавите мигове  bouquet

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не съм омъжена.Живеем си така вече 13 години.Не ми се вярва децата ни/дай боже още/ да имат проблеми.

# 31
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Не съм омъжена, нямам и намерение да бъда Peace. Живеем си с таткото, обичаме се, разбираме се, гледаме си дребния и всичко ни е ОК Peace. Не разбирам защо трябва да има проблем за детето?! Че някой ще го сочи с пръст в училище и ще му вика "ама твоята мама и татко не са женени" ...?! Единственото затруднение е за мен, защото говорейки за него (бащата на сина ми) не мога да го нарека "мъжът ми", някиак си отвътре не ми идва... Приетлки ми се смеят, че го наричам приятелят ми или бащата на Александър, ама това е положението, не ми е мъж - законен и не го наричам така, не мога да си пречупя езика...

# 32
  • Мнения: 438
Ние също нямаме брак,но не мисля че ще повлияе на детето, въпреки че имаме такива намерения. Важни са отношенията  Peace

# 33
  • Мнения: 73
И аз не съм омъжена и не ми се вярва това да стане някой ден  LaughingИ аз и и уж мъжа ми испитваме остра алергия към брака. Не мисля, че  ще е пробелм за детето ми. Пък и печеля от цялата работа...нямам свекърва  Joy

# 34
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
омъжена съм и то доста преди да помислим за бебеправене. Но не мисля че е проблем да не се омъжиш и да имаш дете. Важното е да се обичате!!!!!!!!!!!!!!

# 35
  • Мнения: 4 496
Важното е родителите да се обичат и да са щастливи заедно.Със или без брак-за детето няма никакво значение.Даже може би съжителството без брак си има и някои предимства.А пък  когато решите-пак може да сключите брак. Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 981
Не съм омъжена,нито пък имам намерение засега.Живеем си заедно,казваме си "мъжът ми" и жена ми".Може би като се заженят децата може и ние сватба да вдигнем - ще е веселба  Laughing

# 37
  • Мнения: 8 999
Имам две деца без брак. Това не променя нищо, ако бащата е човекът, за когото принципно би искала да се омъжиш. Децата изобщо не се интересуват дали сме подписали или не. Това е въпрос на вътрешни убеждения. Ако таткото е твоят човек, няма значение дали сте женени или не. Сватбата/подписването в гражданското е само една формалност.

# 38
  • Мнения: 124
Ние също сключихме брак когато каката ни беше на 1 годинка.Ипреди и след брака си живеем бобре т.е няма разлика в нашите отношения

# 39
  • Варна
  • Мнения: 617
И ние нямаме брак. До сега имам само ползи! Нямаме и намерение да се бракуваме

# 40
# 41
  • Мнения: 220
И аз съм неомъжена. Смятам , че не е проблем за детето. Като се заженим малката ще е шаферка.  Joy

# 42
  • Мнения: 2 197
Не съм омъжена. Детето е припознато от баща си и  носи неговите имена, живеем заедно. Пред закона то има всички права, както и децата, отглеждани в "законен" брак. Не виждам какъв проблем може да има за детето освен някой злобен коментар от страна на познатите ви (предполагам, че няма да се размине без това).

# 43
  • Мнения: 2 019
И аз съм омъжена.
А дали това, че вие не сте женени с таткото ще се отрази по някакъв негативен начин на детето зависи само от теб.Ако ти го приемаш за нормално, детето ще го разбере.
Не мисля, че е проблем.
Peace

# 44
  • Мнения: 4 451
Омъжена съм.
Няма никакъв проблем за детето ви.

# 45
  • Мнения: 421
И аз съм все още неомъжена...но пък смятам да запишем детето с презимето на таткото и с моята фамилия  ... пък,ако някой ден решим да се сключим брак ще станем всички с една. А иначе,за детето невиждам проблем - дали щее имате или не...отдавна вече никой не обърща внимание на тия неща ,май

# 46
  • Мнения: 139
аз съм омъжена, но не смятам, че бракът е правилната формула за щастие и любов.
тях или ги има или ги няма.
обичайте се и бъдете щастливи, не мисли за глупости.
въпреки, че съм омъжена продължавам да твърдя, че бракът е отживелица.
леко и безпроблемно раждане, когато му дойде времето.

усмивки

# 47
  • Мнения: 5 362
Не съм омъжена.
Живеем без брак,и това не е проблем за никой от трима ни Wink Peace

# 48
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Омъжена съм.Но не мисля, че ако не бях, щеше да е проблем за детето. Peace

# 49
  • Мнения: 1 632
И аз съм омъжена,но имам приятелка която е с мъжа си 12 години и имат 2 деца,но нямат брак.Много хубаво с-во са!Не е задължителен брака,за да бъдете с-во.

# 50
  • Мнения: 486
Заедно сме от 10 години, имаме дъщеричка на 6 месеца и нямаме брак.Това е нашият избор ..обичаме се , а това е най-важно за дребосъчето ни, не това дали сме женени.

# 51
  • Мнения: 377
Не съм омъжена. Смятам го за излишно (поне засега). Винаги можете да подпишете ако решите. Гледаме си детенцето, което носи неговите имена, така че .... Е, ще бъде проблем ако се разделим, щото ако тръгна с детето в чужбина ще трябва подписа на бащата, след като детето е припознато.

# 52
  • Мнения: 207
Неомъжена съм!

# 53
  • Мнения: 3 020
не съм омъжена и въпреки това съм най-щастливата жена с моя мъж.Най-лесното нещо е да подпишете.Относно признаването ние го направихме в 8-мия месец докато бях бременна.  bouquet
Извинявай, ако ми е глупав въпроса, но как може да се признае детето преди да се роди? newsm78

# 54
  • Мнения: 521
И аз не съм омъжена и мисля че това няма значение , нали детето е препознато от бащата и носи неговите имена  Hug

# 55
  • Мнения: 250
И ние нямаме брак,но за мен е по-важно всички да сме здрави,да се разбираме и обичаме по между си. Hug

# 56
  • Мнения: 230
Здравей,
Сложен въпрос задаваш.
За мен сключването на брак не е просто "един подпис". Не съм наясно как точно е дошла идеята за бракосъчетаването, каква символика има то от древността насам, но така аз заявявам на целия свят, че това е човекът, с когото се обвързвам и го правя защото той е, и ще бъде Единствения.
Как ще се отрази липсата на подпис на децата? Според мъжа ми бракът е "котва", която дава устойчивост на едно дете, особено много на един тинейджър. Зависи от обществото - ако все повече двойки живеят без брак и това стане нормално (всмисъл общоприето), то тогава няма да влияе особено на децата.
Помисли ти как се чувстваш и какво искаш. Това което ти решиш, това ще е правилното.

# 57
  • Мнения: 2 908
Омъжих се като бях във втори месец бременна.Но така или иначе го планирахме много по-рано от когато разбрах за бременноста.Бях решена,че първо ще ми е сватбата и после бебето-аз така мисля.Не че има проблем да не сте женени-няма никакъв-просто аз така разсъждавам     33uu.както е казала Mini_-и аз така мисля по този въпрос.

# 58
  • Мнения: 4 406
няма проблем за бебето, щом таткото е готов да го признае и да му даде името си. има законови разлики за вас като двойка и това е всичко.

# 59
  • Мнения: 492
Не съм омъжена. Не мисля, че е от голямо значение за детето. Все пак мама и тати са налице, а дали са сключили брак.......... Simple Smile

# 60
  • Мнения: 5 103
За мене брака е важен, омъжена съм от преди да забременея.
Не бих родила без брак, такива са разбиранията ми. Peace

# 61
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
За да сте заедно , за да имате дете , за да сте щастливи  не мисля , че брака е най -важното !Въпрос на личен избор-с брак или без !За детето няма да имаш проблеми !

# 62
  • Мнения: 8 505
Аз не съм омъжена.
Не виждам проблем, нито пък разлика.

Разлика наистина няма.Оженихме се когато дъщеря ни беше на 7м.

# 63
  • Мнения: 1 216
Неомъжена с 2 хлапета! Живеем заедно от 7 години.

# 64
  • Мнения: 205
Омъжена съм

# 65
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Омъжена съм с дъщеря на 3.6г Peace.Но няма никакво значение дали си сключила брак или не ,познавам много хора които са много щастливи и без да са се подписали в съвета и други които са се развели  на първата година Wink.Въпроса е в това каква искате вие и как вие се чувствате добре! Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 2 217
Много са неприятни изказвания от рода на това, че бракът е безмислен - ние, омъжените, сме направили нещо безмислено излиза....Както и да е....
По темата: проблеми може да има единствено от юридическа гледна точка, някога, при въпроси с имоти, наследства и т.н. , а това за мен не е маловажно.
Колкото и да се обичат хората, понякога стават разни неща, които ако си направил "глупостта" да подпишеш, може да се избегнат.
Това си е мое мнение обаче  bouquet
И що пък да не подпишат хората, щом толкова се обичат....не разбирам.... newsm78

# 67
  • Мнения: 20
Неомъжена съм и в общи линии не се радвам от факта че таткото припозна детето. Хубаво си повисли можеш ли да разчиташ и за напред на човека до теб, за бебо няма никакъв проблем, вече можеш да го запишеш и на твое име или на името на баща ти с негово съгласие. Дано мъжа до теб е свестен, за да не ти създава ядове след това.

Леко раждане и здраво бебче

# 68
  • Мнения: 1 715
Аз съм омъжена Peace. Едва ли ще има някакъв проблем за детето ако не сте сключили брак. Много хора вече са така
Peace

# 69
  • Мнения: 200
Аз съм неомъжена и не мисля че имам някакъв проблем. Напротив. Много от моите наборки се омъжиха веднага след завършване на училище и сега половината са с разводи и дечурлига. Всичко е относително и има значение връзката ви и човека с които сте. Свадба се вдига лесно!

# 70
  • Мнения: 2 336
Живот и здраве ще родя второт си дете омъжена. Но зарязана от таткото. Така че ползата от брака в тоя случай е нулева.
Пожелавам ти да родиш здраво бебе и да си го гледате двамата с любов. Това е най - важното.

# 71
  • Мнения: 406
Колко от вас са омъжени за партниорите си с които имат или чакат дете?!
Живеем заедно чакаме детето заедно но дефакто не сме семеиство според закона.
Смятате ли че може някой ден да е проблем за детето?! Rolling Eyes
Да, с две деца сме и вдругиден на 17.10.2007 ще станем семейство според закона.  bouquet

# 72
  • Русе
  • Мнения: 22
Ние с таткото се оженихме  4 месеца и половина след раждането на сина ни. Нямаше никакъв проблем преди това. Той го припозна, носи неговоте имена. Heart Eyes

и ние ще сме така. Ако всичко е наред бебето ще се роди през февруари, а сватбата ще е през юни. Просто така си решихме. Таткото ще припознае детето и готово. А сватбата после! Какво толкова. Резултатът е един и същ.

# 73
  • Мнения: 122
И аз -омъжена.
За да сте заедно , за да имате дете , за да сте щастливи  не мисля , че брака е най -важното !Въпрос на личен избор-с брак или без !За детето няма да имаш проблеми !
.Успех и леко бременеене Hug

# 74
  • Мнения: 1 701
И ние не сме женени, няма проблем за сега.  Peace

# 75
  • Варна
  • Мнения: 1 553
На въпроса : омъжена съм и родих две години след като се омъжих. Много ми е странно , че неомъжените  все намират повод да се изкажат колко им е добре така неомъжени или , че брака е безсмислен. Явно искат да си повярват , че това е така . Само че май твърде много искат да са омъжени , но не са !

# 76
  • Мнения: 160
Аз съм омъжена и за мен това е нещо в реда на нещата.

Нямам нищо против двойките, които живеят без брак но скоро се случи нещо на моя приятелка която живее без брак с дете - приятелят й я изгони от дома си и когато се опита да се оплаче в полицията й казаха, че не могат да го принудят да ги прибере защото нямат брак.

Та според мен българските мъжe и по-точно бг обществото не е готово за такъв вид съжителство. В САЩ и Канада такива двойки имат статут и закона пази и двамата. След определени години живот заедно всичко се дели поравно ако има раздяла.

Закона в БГ не пази жената без брак. Вярно е и,че един брак се разтрогва бързо но тогава можеш да предявиш искания а не да се чудиш къде да отидеш примерно.

Пожелавам никой да не стига да това. Много щастие и любов на всички   bouquet

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 21:30 от hand

# 77
  • Мнения: 257
Аз съм неомъжена, имаме 2 деца и чакаме малко да пораснт. Тогава ще се оженим, те ще са ни шаферчета и ще бъде много, много весело!  Peace

# 78
  • Мнения: 421
На въпроса : омъжена съм и родих две години след като се омъжих. Много ми е странно , че неомъжените  все намират повод да се изкажат колко им е добре така неомъжени или , че брака е безсмислен. Явно искат да си повярват , че това е така . Само че май твърде много искат да са омъжени , но не са !
   

                   E*ах ти злобното изказване! Всеки има своите преоритети в живота!

# 79
  • Мнения: 73
На мен пък ми е странно повечето омъжени като разберът, че съм неомъжена, а ще имам дете подкачат като ужилени "Ама как може, това е просто ужасно". И защо ще е ужасно??? С моята професия съм се нагледала на такива ужасии и простотии при един евентуален развод, че доста се разочаровах както от хората така и от самата брачна институция. Сега пред очите ми се разиграва поредната бракоразводна драма, само че вече за мои много близки хора и съвсем ми се изпри дори и малкото желание, евентуално някой ден и да се заженя.

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 23:28 от Asmoday

# 80
  • Мнения: 10
Изобщо да не те притеснява това!!!Когато двама души се обичат подписа изобщо няма значение,а когато тази любов е подкрепена и от дете -какво по-хубаво от това.Важното е детето да бъде обичано и отгледано в среда ,която ще му даде щастие и любов.

# 81
  • Мнения: 2 309
Какво общо има щастието с това,дали си омъжена или не си омъжена!?!?!? newsm78
Или пък бременността ти!?
Едно е да се водиш гадже,приятелка...друго е съпруга!!!

# 82
  • Мнения: X
С моята професия съм се нагледaла на такива ужасии и простотии при един евентуален развод, че...

Не съм омъжена, не живея с бащата и никога не съм имала подобни намерения.
Синът ми е на 6 месеца, припознат е, вижда баща си и роднините си ежедневно.
Причините за "положението" ми са много, но сред тях не е нежеланието на бащата да ме "вземе".

# 83
  • София
  • Мнения: 17 592
Щом питаш, значи те притеснява. Теб, не обществото - на него му е все тая, щом се грижите / ще/ за мъника. Ти обаче явно се чувстваш неконфортно... Може би трябва да поговориш с половинката?

# 84
  • Мнения: 864
Омъжих се когато бях бременна с второто детенце  Laughing

# 85
Чакам второ дете (първото е на 5 годинки) със съпруга ми нямаме брак.Мисля,че има хиляди по-важни неща от това!Например отношенията,чуствата и любовта и не виждам с какво се различаваме ние от другите носещи титлата СЕМЕЙСТВО.
Е,това не значи разбира се,че ако ми предложи ще му откажа  Joy

# 86
  • Мнения: 1 193
И аз съм в отбора на неомъжените, с две деца от любимия мъж и съм твърдо против брака  Grinning Според мен има по-важни неща в живота. Важното е да се стремиш към тях без да ти пука от разни изявления на околните  #2gunfire

# 87
  • Мнения: 27 524
Смятате ли че може някой ден да е проблем за детето?! Rolling Eyes

Разбира се, че не, 21-ви век сме все пак  Wink
Иначе аз съм романтичка и обичам брак и сватби  Flutter Heart Eyes

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 614
Нямаме сключен брак,но ние сме семейство.

# 89
  • Мнения: 4 621
Не подписа прави семейството. За детето няма никаква разлика Peace

# 90
  • Мнения: 24 467
Практически проблеми няма от това положение, нито за родителите, нито за детето.
Само че аз предпочитам да отпразнувам официално най- важната връзка в живота си и се омъжих даже година преди да вземем решение да имаме дете. Не, че не сме го мислили преди това /детето/, но искахме още една година да помислим и върху точния момент на неговата поява.
Лично аз уважавам брака и харесвам сватбите. Човек празнува какви ли не глупости, та нещо толкова важно, като това- мисля че следва да се отпразнува.

При задаване на подобни въпроси и аз мисля като Кати, такива въпроси обикновено ги задават неомъжени жени, омъжените не мислят по тях. На мен, напр., не ми прави впечатление коя моя позната има деца и не е сключвала брак, не ме интересува. Уредила съм собствения си живот според собствените си разбирания и съм доволна. Не се нуждая някой да потвърждава избора ми като правилен.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 10:04 от Judy

# 91
  • Мнения: 1 243
Не съм омъжена Peace Flutter

# 92
  • Мнения: 560
Живеем без брак,но хич не ни пука.
Решили сме след 2-3 години да се бракуваме.Пък може и тогава да пропуснем.То това си е само като мечта.

# 93
  • Мнения: 77
Аз съм бременна и неомъжена, но уважавам бракът като институция. Не мога да нарека таткото "мъжът ми", за мен ние не сме сем-во, въпреки детето. Ние имаме кредит - общ, кола, и когато се разделихме в началото на бременността ми искренно ми се щеше да съм омъжена. В онзи момент не знаех дали ще припознае детето, дали ще си плаща кредита и т.н. и т. н.
Така че, хубаво е да не ви се случват такива неща, защото именно тогава осъзнах значимостта на бракът.
Не вярвам във вечната любов, а в това, че хората се променят заедно с отношенията им един към друг.

# 94
  • София
  • Мнения: 7 071
Не съм омъжена, детето ми носи името на баща си, лично според мен няма никакъв проблем.

# 95
  • Мнения: 1 080
няма нищо лошо по принцип, ама нали закона е създаден уж да защитава семейството. Детето е по - защитено и осигурено законово и материално, когато родителите му имат брак. Колкото и да не вярваме в закона все пак той е създаден за добро. Peace

# 96
  • Варна
  • Мнения: 617
няма нищо лошо по принцип, ама нали закона е създаден уж да защитава семейството. Детето е по - защитено и осигурено законово и материално, когато родителите му имат брак. Колкото и да не вярваме в закона все пак той е създаден за добро. Peace
И как по-точно е по-защитено и осигурено ако родителите имат брак  newsm78 . Ако единия от съпрузите няма мозък в главата си, подписа не може да го накара да е по-добър родител.

# 97
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
По темата: проблеми може да има единствено от юридическа гледна точка, някога, при въпроси с имоти, наследства и т.н. , а това за мен не е маловажно.
Колкото и да се обичат хората, понякога стават разни неща, които ако си направил "глупостта" да подпишеш, може да се избегнат.
Ако мъжът си е гадняр , може и при  подписан брак да те остави на улицата!Имам приятелка , която мъжът и я изкара пропаднала и други подобни (понеже  приказката за милиони няма закони си важи в БГ)!Взе и детето , остави я без средства и  покрив над главата(мина през ада , слава Богу сега е добре , но на другия край на света)!Така , че аз на това подпис -сигурност, не вярвам!Ако човек ще живее с някого добре , това ще си е така независимо дали са с брак  или не!Дали ще си омъжена или неомъжена -  въпрос на личен избор!

# 98
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Омъжена съм,но дори и да не бях не виждам какви проблеми може да има детето,бащата трябва да го припознае и толкова Wink

# 99
  • Мнения: 192
Живеем заедно, но нямаме сключен брак. Детето е припознато от баща си и носи неговите имена.
Не виждам какъв проблем може да има то.
И при нас е така! Peace

# 100
  • софия
  • Мнения: 636
Омъжена сим Hug Peace.Щом не искате - не виждам да има проблем. Въпрос на избор - много мои познати го направиха. А за детето няма никакъв проблем - то е защитето - щом носи имената на бащата. Важното е, ти да му покажеш на бебчето, че това за теб е нормално, че това е твоят избор и да се обичате с таткото. Щом се разбирате и ще отглеждате щастливо бебчо не виждам причини да се тревожиш.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Омъжих се когато бях в 6-ти  месец бременна защото ми се искаше детето ни да се появи  официално християнско семейство, а знаете че в БГ няма само църковен брак. И така стигнахме и до подписа.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 617
Реално погледнато, "официално" в християнските семейства децата ги правят след брака, а не първо бебето, а после брака...

# 103
  • Мнения: 100
Един подпис не ти гарантира щастлив семеен живот,а според мен най-важното за детето е да живее в спокойна среда.Ако с тати се обичате и дарявате бебчо с любов и спокойствие това че не сте подписали не е важно.

# 104
  • Мнения: 290
Омъжена съм,но дори и да не бях не виждам какви проблеми може да има детето,бащата трябва да го припознае и толкова Wink

Явно те притеснява това щом пускаш такава тема.

Защо не се омъжиш тогава и край на притесненията от този род.

# 105
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Не съм омъжена. Когато говоря за бащата на детето си го наричам "мъжът ми " защото го чувствам такъв. Той чувства същото към мен. Това е нашият избор.
Нормално е и отбора на "омъжените" и този на "неомъжените" да защитава своите виждания. Аз като неомъжена мога да дам много доводи в защита на моята теза, но не виждам смисъл.
Ако сте  решили да живеете без брак, живейте си. За детето не произтичат никакви проблеми от това. 

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Реално погледнато, "официално" в християнските семейства децата ги правят след брака, а не първо бебето, а после брака...

Реално погледнато в днешно време това едва ли е от такова голямо значение. Важното е атмосферата у дома да е подходяща за появата на едно бебче. Без значение кое е дошло първо - брака или бебето.
 Hug

# 107
  • Мнения: 983
Омъжена съм. Но с мъжа ми бяхме 10 год заедно и не смятахме за необходимо да се женим. Решихме го в последния момент. Сватбата беше, когато бях в петия месец. Но постоянно се притеснявах да не стане нещо на бебчетата. Така, че се омъжи след като родиш. Заслужава си това изживяване. Да има как щяхме да се оженим повторно.

# 108
  • Мнения: 6 164
За детето няма да е проблем, за вас ще е голям проблем, ако един ден /не дай си Боже/ решите да се разделяте.
Аз съм омъжена.

# 109
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз съм класика в жанра: годеж - сватба - бременност.
Чудесно ни устрайва тази подредба на събитията.
На въпроса ти - не ми пука кой е женен и кой не е, но ми пукаше дали аз ще съм омъжена и съм омъжена.

# 110
  • Мнения: X
Не съм омъжена. Когато говоря за бащата на детето си го наричам "мъжът ми " защото го чувствам такъв. Той чувства същото към мен. Това е нашият избор.
Нормално е и отбора на "омъжените" и този на "неомъжените" да защитава своите виждания. Аз като неомъжена мога да дам много доводи в защита на моята теза, но не виждам смисъл.
Ако сте решили да живеете без брак, живейте си. За детето не произтичат никакви проблеми от това.
Подкрепям напълно. И ние сме така! Peace  bouquet

# 111
  • Мнения: 339
Важното е да се обичате и да отгледате с любов детето си. Другото според мен е само формалност.

# 112
  • Мнения: 3 621
Ние решихме да се оженим една седмица преди да видим  EFP дори си бяхме избрали и дата , обаче сега единственото което ни интересува и двамата е бебето да се роди живо и здраво и всичко да е ОК. Не мисля че един подпис ще ме обвърже повече... аз и така си го обичам , и като че ли е без значение дали сме се подписали в общината или не ....

# 113
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз не съм омъжена.
Не виждам проблем, подпис семейство не прави  Mr. Green
А и винаги има време за сватба след това  Peace

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз съм омъжена Peace. Едва ли ще има някакъв проблем за детето ако не сте сключили брак. Много хора вече са така
Подкрепям.

# 115
  • Мнения: 8 917
Колко от вас са омъжени за партниорите си с които имат или чакат дете?!
Живеем заедно чакаме детето заедно но дефакто не сме семеиство според закона.
Смятате ли че може някой ден да е проблем за детето?! Rolling Eyes

Подписът е на последно място след любовта, разбирателството, уважението и доверието в семейството Peace Ако стигнеш до него - подпишете, ако се чувстваш пълноценна и без него - значи няма проблем Hug

# 116
  • Мнения: 712
Не съм омъжена, щастливо обвързана съм и усилено правим бебето почти година време вече (оказа се, че имаме проблеми  Sad), надявам се скоро да успеем.
Принципно подкрепям брачната институция, но от край време много съм се дразнила на ситуациите, в които бременността автоматично води до устрем от двете роди да уреждат сватбата на така "съгрешилите" младоженци. И винаги съм се питала детето, аджеба, зелено ли ще се роди, ако родителите му не са подписали един акт за гражданско състояние 3-4 месеца по-рано?! И изобщо какво разбира едно новородено или пък дете на две-три годинки, от понятия като "граждански брак" и "омъжена"/ неомъжена майка?
Лично за себе си съм решила да не се омъжа бременна. Защото цял живот ще ме гложди мисълта "Ами ако не се беше случило така, той би ли се оженил за мен?"
Лично мнение  Peace

# 117
  • Мнения: 10
няма нищо лошо по принцип, ама нали закона е създаден уж да защитава семейството. Детето е по - защитено и осигурено законово и материално, когато родителите му имат брак. Колкото и да не вярваме в закона все пак той е създаден за добро. Peace
И как по-точно е по-защитено и осигурено ако родителите имат брак  newsm78 . Ако единия от съпрузите няма мозък в главата си, подписа не може да го накара да е по-добър родител.


Това със закона вече ще се променя .Сега предстои промяна в семейния кодекс именно за тези ,които живеят на семейни начала,както отдавна вече е на Запад.Така че  децата ,чиито родители нямат брак няма да бъдат ощетявани по никакъв начин и ще имат равностойни права със останалите.


# 118
  • Мнения: 4 441
важно е как се чувстваш ти,а не какво мислим ние.ако нещо те притеснява поговорете с партньора ти.
пожелавам ви едно хубаво и здраво бебче Hug!

# 119
  • Варна
  • Мнения: 506
Важното е с кого си, а не дали имате брак.
За жилищен кредит ще ви е от полза Mr. Green

# 120
  • Мнения: 1 100
Това със закона вече ще се променя .Сега предстои промяна в семейния кодекс именно за тези ,които живеят на семейни начала,както отдавна вече е на Запад.Така че  децата ,чиито родители нямат брак няма да бъдат ощетявани по никакъв начин и ще имат равностойни права със останалите.
Да, в Унгария, в бланките на местата, касаещи семейното положение, си има специална категория за съжителството без брак, буквално преведено е "партньор в живота".

# 121
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз съм омъжена,но почти всичките ми приятелки с деца не са.Не виждам да има проблем,щом бащата дава името си и се грижи за детето.Това дали ще се ожените или не си е въпрос на личен избор Wink

# 122
  • Мнения: 3 478
Омъжена съм, но не виждамкакъв е проблема ако не си. Особено пък в днешно време. На моменти дори си мисля че може и да е по-добре така. Тук е масова практика и на никой не му прави впечатление, нито пък вреди на някого, освен ако бащата не иска да издържа детето.

# 123
  • Мнения: 313
И аз не съм омъжена, но и не изпитвам нужда от това. С таткото сме заедно и сме много щастливи. Не мисля, че един подпис ще направи нещата по-различни или по-сигурни. Ако той иска да е с вас ще бъде, независимо дали сте официално обвързани. Смятам, че детето е много по-силна връзка. Успех   bouquet

# 124
  • Мнения: 270
Омъжена съм. Имаш изобор и всичко може да направиш, но някои неща са по красиви....Пък и мисля че бизнеса е умно нещо.Там където има договор има и сигурност.  Heart Eyes

# 125
  • Мнения: 58
С моя партньор също не сме женени....Смятаме, че един подпис не прави семейство....А и бебчето е много по здрава връска.... Hug

# 126
  • Мнения: 297
Проблем за детето - само по отношение на името. Ще имате различни фамилии. Иначе - не, има много такива случаи. Но аз лично мисля, че ако двама души са решили да живеят заедно като семейство и ако си вярват достатъчно, нормално е да подпишат и да са семейство и по закон. Аз съм омъжена и се гордея, че мога да кажа - аз имам семейство, ние сме семейство Атанасови и т.н. Щом съм избрала да живея с човека до мен, то аз нямам намерение да се разделям с него, защо да не съм омъжена!? Двама души се събират не за да се разделят, респективно развеждат. Но това си е личен избор. Много е хубаво това, че сте решили да имате дете. Стискам палци да имате щастлив съвместен живот!

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 706
И ние нямаме брак, но за сметка на това си живеем щастливо така вече 7 години.  Grinning
Детето си расте в радост и разбирателство и го даряваме с цялата си любов. Не виждам какъв проблем би имало за него това, че не сме женени официално. А и винаги можеш да се омъжиш за таткото, решавате, подписвате, вдигате сватба и вече сте законни съпрузи.  Wink

# 128
  • София
  • Мнения: 672
Омъжена съм!

Но има много такива двойки и случай така, че системата е отработена за детето и няма от какво да се притесняваш!

# 129
  • Мнения: 1 080
Омъжена съм. Имаш изобор и всичко може да направиш, но някои неща са по красиви....Пък и мисля че бизнеса е умно нещо.Там където има договор има и сигурност.  Heart Eyes
Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace
щом не искаш да се видиш в бяла рокля!!!!!!!!
все пак е хубаво в едно семейство да има снимки от сватбата - нали така.
Абе хора - това са традиции, ама ваша си работа нама да ви се меся.
в повечето случаи май мъжете се дърпат за сватба и не искат, ама ако ти си убедена, че това е най - доброто за детето и за теб - направете го, ако ли не - всичко е ОК - живеем в свободни времена и всеки си решава.

# 130
  • Мнения: 1 100
Проблем за детето - само по отношение на името. Ще имате различни фамилии.
С брак също може да имате различни фамилии с детето. Аз, например, запазих своята фамилия след брака, не ми се искаше да се отричам от семейството си - така възприемам отказа от фамилията на баща ми. За фамилия на детето избрахме тази на съпруга ми, но можеше да бъда както моята, така и комбинация от фамилиите на двамата. Вероятно и в БГ има такава възможност, но по традиция всички си избират фамилията на съпруга за своя и на децата.

# 131
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И аз не съм омъжена, но детето ми носи името на бащата и има всички полагащи му се права. Не виждам никакъв проблем в това, че не съм се подписвала.
 Ако детето е записано на името на бащата, то има право на всичко което се полага и на дете родено след сключен брак!

# 132
# 133
  • Мнения: 406
Омъжена съм. Имаш изобор и всичко може да направиш, но някои неща са по красиви....Пък и мисля че бизнеса е умно нещо.Там където има договор има и сигурност.  Heart Eyes
Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace Peace
щом не искаш да се видиш в бяла рокля!!!!!!!!
все пак е хубаво в едно семейство да има снимки от сватбата - нали така.
Абе хора - това са традиции, ама ваша си работа нама да ви се меся.
в повечето случаи май мъжете се дърпат за сватба и не искат, ама ако ти си убедена, че това е най - доброто за детето и за теб - направете го, ако ли не - всичко е ОК - живеем в свободни времена и всеки си решава.

          Не винаги причината е ,че човек "не иска".Понякога е и финансова. Naughty

# 134
  • Мнения: 169
Aз също не съм омъжена , ноооооооо сме много щастливо 4 членно семейство Hug

# 135
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ние с приятеля ми не сме женени!
Всички го знаят!
На нас не ни пречи!
За бебчо няма никакви проблеми сега!
Не се сещам какви вреди за детенце след време може да има .... а и брак - ами да се сключи брак е най - лесното, стига желание да има!Смятам, че липсата му с нищо не пречи!

# 136
  • Мнения: 455
И ние не сме женени,но да ви кажа честно да не чуе дявола сме по-истинско семейство от повечето,които познавам с брак.Разбираме се повече и при нас има тръпка,а като човек сложи подписа си сякаш другия му е в кърпа вързан,ако ме разбирате.А при нас и другите двойки без брак- ние постоянно гледаме "да воюваме" за половинките си и това прави съюза ни още по-силен и здрав!
Що се отнася за отношението на децата ни като пораснат,то тогава едва ли ще има някакво значение....Времето ще покаже!Не се притеснявам!

# 137
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Проблем за детето - само по отношение на името. Ще имате различни фамилии.

Различни фамилии от родителите си могат да имат и деца на омъжена двойка. Ние с брат ми сме с една фамилия, а майка ни и баща ни - с друга. Просто такава е традицията в рода на баща ми, две фамилии се въртят през поколение. Никога не сме имали никакви проблеми свързани с това.

# 138
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Не съм омъжена, детето носи фамилията на баща си  Peace

# 139
  • Мнения: 106
И аз съм омъжена.няма причина да се притесняваш!Има много такива семейства!

# 140
  • Мнения: 537
По - важно е таткото да признае бебето ,пък подписа не е чак от такова значение поне засега. Мисля, че няма да се отрази на детето. И ние сме без брак.  Peace

# 141
  • Мнения: 5 313
Омъжена съм, уютно ми е и комфортно. Бяла рокля, вълнения покрай сватбата и ти си като принцеса - все са положителни емоции, не бива да се отказваме от тях  Heart Eyes. (думичка "припознаване"- не я харесвам...)

# 142
Омъжена съм заедно сме от 15години имаме и три деца. За мен няма значение дали сте омъжени или не нали се обичате 

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Не съм омъжена, не ме и притеснява това, но по-важно е ти как се чувстваш и как мислиш, че ще се чувстваш по-добре, иначе за детенце няма никакъв проблем.

# 144
  • Мнения: 1 100
Омъжена съм, уютно ми е и комфортно. Бяла рокля, вълнения покрай сватбата и ти си като принцеса - все са положителни емоции, не бива да се отказваме от тях  Heart Eyes.
newsm74 И аз съм на същото мнение, бих се омъжила още 3-4 пъти за същия мъж не само заради емоцията, а и за да покажа колко го обичам!

# 145
# 146
  • Мнения: 290
Аз съм класика в жанра: годеж - сватба - бременност.
Чудесно ни устрайва тази подредба на събитията.
На въпроса ти - не ми пука кой е женен и кой не е, но ми пукаше дали аз ще съм омъжена и съм омъжена.

И аз съм така без годежа само.
За последното изречение напълно съм съгласна!

# 147
  • Мнения: 247
 Миличка, важно е ти да се чувстваш добре. Все пак не живеем в 19 век и не трябва да се интересува мнението на хората. Най-важното според мен е мъжът с когото си да те обича и да държи на теб и бебето, а не един подпис в съвета. Когато вие се разбирате не би трябвало да има проблем и за детето. Относно, дали ще носи името на бащата или дали той ще предпише на негово име някакво имущество. Всичко е въпрос на личен избор. Пожелавам ти много щастие с мъжа с когото си и с бебето. newsm10

# 148
  • Мнения: 311
Омъжена съм.

# 149
  • Мнения: 4 447
За момента и аз с моя "Татко на Калоян" сме така. Не бракувани. Мислим за сватба, но по-натам.

Единствените проблеми за детето са наследство. Аз не се притеснявам от това.

# 150
  • Мнения: 564
Аз по напред, писах в темата, че сме 'небракувани' и нямаме никакви грижи, но - уви! Натъкнах се на непредвидено препиятствие Sad
Трябва да се връщам на работа и решихме да прехвърлим майчинството ми на бабата - майката на таткото. Но....се оказа, че по незнам си кой си закон, дето НОИ си работат с него, бабата била баба, само ако е майка на съпруга!!!! А ако е майка на таткото на детето (и тати няма брак със мама) НЪЦ!  #2gunfire Не става!!!!
Полудях като разбрах това! Аз от 1.11 трябва да започвам работа и сега се оказва, че по спешност трябва да подписваме - заради поредната простотия в българското законодателство!!! #Cussing out
А си го представяхме по съвсем друг начин, ако един ден решим да сключим брак!!! Sad

# 151
  • Мнения: 24 467
Пълна глуповетина, извинявам се, нямам предвид теб, Bobeto!
Ето КТ: "Чл. 164. (1) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.
....(3) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г.) Отпускът по ал. 1 със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение."
Ако детето е припознато, родителите на баща му имат същите права, като родителите на майка му.

Ето и извадка от КСО: "Обезщетение при отглеждане на малко дете
Чл. 53. (1) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г.) След изтичането на срока на обезщетението за бременност и раждане през време на допълнителния платен отпуск за отглеждане на малко дете на майката (осиновителката) се изплаща месечно парично обезщетение в размер, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г.) Когато допълнителният платен отпуск за отглеждането на малко дете вместо от майката (осиновителката) се ползва от бащата (осиновителя) или от лицето, което е поело отглеждането на детето, се изплаща месечно парично обезщетение в размер, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване. Това обезщетение се изплаща на настойника, когато той ползва отпуска по чл. 167, ал. 2 от Кодекса на труда. "

Тук важи същото правило, като изложеното по- горе.
Отказите на ръководителите отдели /разпорежданията им/  от РУ "СО" се обжалват пред директор РУ"СО", а неговите актове- пред съответния Административен съд. А, забравих, съгл. чл. 120 от КСО при обжалване не се дължи държавна такса, дори за пред съда.

Само дето малко ме съмнява дали мнението, което цитираш, не е на работодателя ти, а не на НОИ.



# 152
  • Мнения: 537
Аз по напред, писах в темата, че сме 'небракувани' и нямаме никакви грижи, но - уви! Натъкнах се на непредвидено препиятствие Sad
Трябва да се връщам на работа и решихме да прехвърлим майчинството ми на бабата - майката на таткото. Но....се оказа, че по незнам си кой си закон, дето НОИ си работат с него, бабата била баба, само ако е майка на съпруга!!!! А ако е майка на таткото на детето (и тати няма брак със мама) НЪЦ!  #2gunfire Не става!!!!
Полудях като разбрах това! Аз от 1.11 трябва да започвам работа и сега се оказва, че по спешност трябва да подписваме - заради поредната простотия в българското законодателство!!! #Cussing out
А си го представяхме по съвсем друг начин, ако един ден решим да сключим брак!!! Sad

Е***и простотията  #2gunfire

# 153
  • Мнения: 297
Проблем за детето - само по отношение на името. Ще имате различни фамилии.
С брак също може да имате различни фамилии с детето. Аз, например, запазих своята фамилия след брака, не ми се искаше да се отричам от семейството си - така възприемам отказа от фамилията на баща ми. За фамилия на детето избрахме тази на съпруга ми, но можеше да бъда както моята, така и комбинация от фамилиите на двамата. Вероятно и в БГ има такава възможност, но по традиция всички си избират фамилията на съпруга за своя и на децата.

Моето лично мнение е, че отказването от бащината фамилия не е отричане от семейството на родителите ми. А това по-скоро е приемане на новото ми положение - семейна, т.е. аз вече имам свое собствено семейство, това, което аз съм създала. Аз приех фамилията на съпруга си, не запазих фамилията на баща си. Но аз винаги ще принадлежа към семейството на родителите си. Също така обаче, ще имам и мое собствено семейство, с друга фамилия, която ще носят и децата ми.

# 154
  • Мнения: 564
Пълна глуповетина, извинявам се, нямам предвид теб, Bobeto!

Само дето малко ме съмнява дали мнението, което цитираш, не е на работодателя ти, а не на НОИ.

Мдааа.. така се и оказа... Т а значи всичко тръгна от там , 'свекър' ми отишал в НОИ да попита какво-що трябва като документи и там рекли и отсекли, че щом не сме женени- не става!!! И аз им се вързах! Щом от извора го твърдят  Thinking Тези дни говорих с разни 'вещи в занаята' и те ми казаха, че никъде в никой закон не се цитира 'съпруг/съпруга' . Сутринта отидох в НОИ (106-та стая, където ме пратиха от информация за тоз въпрос) и чичкото там пак най-убедено ме отряза, че не може. Вдигнах им един скандал, казах му да ми покаже кой е тоя закон, той въртя, сука, каза, че те така го тълкували!!! ooooh! И накрая си направи труда да се обади на юристите им и какво??! Оказа се, ЧЕ НЯМА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ!!!! Ами ако аз безрезервно им вярвам на тез малоумни служители???!!!! Че не си мърдат пръста да проверят за какво иде реч??  Просто съм бясна  #2gunfire

Но радвам се, че в крайна сметка се изясниха нещата.

# 155
  • Мнения: 564
Judy,  благодаря ти за разяснението. За съжаление бях склонна да им повярвам, защото бях питала първо тук (само, че в подфорума) и една мама също твърдеше, че не може - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227595.0
 А аз хич не разбирам от тез неща Sad

# 156
  • Мнения: 24 467
Моля, преди да предприемеш нещо ПИТАЙ СПЕЦИАЛИСТ, а не просто друга майка и този специалист да не е представител на другата страна /напр. работодател, държавна или друга институция/.
Това важи не само за правните съвети.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Чакаме второ и още не сме се женили  Peace
Няма и да се подпишем, принципно желаем брак но само и единствено в църква и докато това не стане възможнодецата ни ще са "незаконни"  Mr. Green

# 158
  • София
  • Мнения: 5 079
Един подпис не прави любовта вечна и безметежна. Всичко си опира до характерите и взаимното желание на двама души да я съхранят и поддържат жива. що се отнася до децата, в България вече всичко е законорегламентирано, така че и рожбите, родени по време на брак, а и извън него да имат еднакви права.
Какво мислят хората да не ти пука изобщо! Всичко е в сърцето ти, както чувстваш нещата, така ще постъпиш. Ако се омъжиш един ден, нека да бъде заради вас, заради любовта ви, а не заради децата...

# 159
  • софия
  • Мнения: 56
Аз също съм неомъжена.С приятеля ми сме заедно от 6г.Когато разбрахме,че ще имаме бебе първоначално мислехме дасе оженим,но после почнаха ремонти и аз реших,че не искам сега сватба.Според мен няма никакво значение.Знам само ,че при изписването се носи някаква бележка при нотариус за заверка.

# 160
  • София
  • Мнения: 752
Оженихме се когато дъщеря ни стана на 4 месеца. Иначе си живеехме на семейни начала и никога не ме е притеснявал факта че не сме женени...направихме го ей така заради традицията и купона

Общи условия

Активация на акаунт