Идеи за ястия и/или предястия за шведска маса?

  • 12 870
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 435
Хубаво е това за бутер тестото.Пробвай с кръгчета от кренвирш и кашкавал.Много е вкъсно когато се разтопи вътре кашкавалчето.Ако не обичате кренвирши пробвай с някакви пушени меса.Другия вариан е със сирене и яйца,но яйцето да е малко.Салати не е подходящо вътре по две причини-1во самата салата си разваля вкуса на такива температури,2ро-течното от салатите като майонеза примерно попива в тестото и отдолу не може да бухне и остава тиклаво.

# 16
  • Мнения: 720
Салати не е подходящо вътре по две причини-1во самата салата си разваля вкуса на такива температури,2ро-течното от салатите като майонеза примерно попива в тестото и отдолу не може да бухне и остава тиклаво.
Нямах предвид да пече бутерките заедно със салатите. Аз правя кръгче от бутер (изрязвам го с чаша) и пръстен от бутер (от едно такова кръгче, като му направиш дупка в средата). Лепиш пръстенчето върху кръгчето с масълце и печеш. Получава се нещо като чашка, която вече може да се напълни със салата. Става и със сладко и орехи или каквото още ти хрумне.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Солена палачинкова торта е моето предложение(става и с настъргани картофи вместо палачинките).Може също и макаронена салата(като руската, но вместо картофи макарони).Не е претенциозна, става бързо и  е отлично мезе за почти всички питиета.   chef

# 18
  • Мнения: 267
DjastaPrasta желираната салата е разкошна, не мога да не го отбележа  smile3525

За шведска маса, мога да предложа плодове нарязани на капки, които не почерняват
например пъпеш с киви забодени с клечки може и мед да капнеш става вкусно  Heart Eyes

сетих се още нещо Grinning можеш да панираш кренвирши или парченца шунка , или нещо друго с патафри Simple Smile стават хубави хапки
Тези хапки ги обичам много ,но това което ме притеснява е, че като изстинат и не са вече толкова добри!А гостите ще са много и няма да имам възможност да приготвям в последния момент!
Има едно свинско, което се яде и студено- нещо се пече или незнам точно какво и после само се реже на тънки филийки като за мезе.Някой да се сеща за какво говоря?

# 19
  • Мнения: 2 774

Има едно свинско, което се яде и студено- нещо се пече или незнам точно какво и после само се реже на тънки филийки като за мезе.Някой да се сеща за какво говоря?
Мисля че говориш за най-обикновен печен бут,които след като изстине се реже на филийки  Wink
Като този примерно ?:

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 21:02 от polly

# 20
  • Мнения: 267

Има едно свинско, което се яде и студено- нещо се пече или незнам точно какво и после само се реже на тънки филийки като за мезе.Някой да се сеща за какво говоря?
Мисля че говориш за най-обикновен печен бут,които след като изстине се реже на филийки  Wink
Като този примерно ?:

Хихи, може би да, въпреки че въобще не ми изглежда обикновен.Идията ми беше,че ако става за ядене студен, става и за мойта шведска маса

# 21
  • Мнения: 2 774
Ами...мисля че става....незнам...,на вкус ще е като студено свинско печено.
Този ако не се лъжа беше към 5кг.плешка,с кожичка,но за теб по подходящ ще е задния бут,защото ще се нареже по лесно(няма да ти пречат разни там лопатки)
Значи мяташ го в голяма дълбока тава,солиш,поръсваш с червен и черен пипер и намазваш с олио(с ръчичка,малко мазало става,но така  червеният пипер няма да загори.Изливаш една бира(отстрани че да не ти измие подправките)покриваш с фолио ,аз го правя на няколко пласта,че нямам дебело,и печеш първо около 20-тина мин. на най-висока степен и след това  на 180-200,зависи от фурната.От време на време развиваш и завърташ месото.Печеш около 4 часа но пак зависи колко кг е месото.
Ако има неясноти казвай   bouquet

# 22
  • Мнения: 267
Мерси, май схванах Simple Smile
Ако някой се сеща за още неща, казвайте моля  chef

# 23
  • Мнения: 2 774
Можеш да предложиш зелеви и лозови сърмички(има и готови)
Телешки език варен
Баница и лопушник нарязани на хапки
Малки кюфтенца,ама май бяха предложени вече   newsm78 пак кюфтенца картофени
Бейби кремвришите с кашкавал също изглеждат добре
Печено пилешко вретено нарязано на филийки
Сирене от типа на Фетата или Дунавията оваляно в марината от  зехтин,червен пипер ,риган или чубрица.
Моцарела с домати поляти с зехтин и ситно нарязан босилек,нанизани на клечка.........
Много неща още могат да се изброят ама трябва много време за приготвянето им   chef  : Rolling Eyes
П.п виждам че съм забравила фаршировани яйца,стават бързо и са вкусни,само шприцоването им е заигравка

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 23:12 от polly

# 24
  • Мнения: 267
Благодаря ти Поли, фаршированите яйца и аз ги бях съвсем забравила!
Аз си харесах едно пилешко руло на фурна, което обаче не съм пробвала и силно се надявам да става за ядене и студено Simple Smile

# 25
  • Canada
  • Мнения: 1 773
1. Пълнени гъби - махаш пънчетата и пълниш с предварително изпържен до омекване в масло лук, объркан с много магданоз и мало сол. Пекат се в силна фурна за около 10 мин.
2. Кашкавалени рулца - правя пастет от крема сирене, майонеза, лъжица кисело мляко и малко черен пипер, който слагам в тънки листове кашкавал (продават ги направо нарязани и във вакумирана опаковка).
3. Рулца от луканков салам - пастет от настъргано яйце с майонеза и кисело мляко, завит в тънки, кръгчета (с диаметър 8-10см.) луканков салам
4. Рулца от тиквички - нарязвам тиквичките по дължина (всяко парче е дълго по около 10 см.), оставям да се отцедят от водата, овалвам в брашно и пържа. Нареждам ги върху кухненска хартия, която да поеме чат от мазнината. През това време забърквам смес от извара, малко кисело мляко и чесън. Мажа всяка ивица тиквичка със сместа (по 1 см в краищата оставям ненамазани), навивам на руло и забождам с клечка за зъби. Задължително е да престоят поне 1 час в хладилник.
5. Паниран ориз - сварявам добре 2 шепи ориз, разбърквам го в купа със ситно нарязани сварени моркови и малко царевица. От сместа правя малки топчета, кото потапям в панировка (1 яйце, 3 суп.л. брашно и малко бира. Сместа трябва да е с консистенцията на гъста каша) и пържа в сгорещена мазнина. Всяко топче забождам с клечка за зъби. Вкусни са и топли и студени.
6. Хапки
- Парче синьо сирене и коктейлно доматче, забодени с клечка
- Парче бяло сирене, увито в изпечена червена чушка, забодени с клечка
- Парче кашкавал, ивица шунка, маслина, забодени с клечка
- Маслина, увита в бутер тесто, пак забодени с клечка
Пълня още домати (със сирене, майонеза, чесън и магданоз) и пресни чушки (с пастет от броколи, майонеза, орехи и копър).

# 26
  • Мнения: 5 183
Пълнена франзела, както и охлювчетата на Лео от бутертесто.
Ето линк, за да не се повтарям всеки път http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198675.msg4212950#msg4212950

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 102
   

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ани, супер изглеждат платата ти.
може ли да споделиш с какво режеш капките, за да ги нанизеш на сабичките?

предполагам, че ги нареждаш продуктите един върху друг и режеш, ама с какво точно?

Общи условия

Активация на акаунт