ХИПОКАМПАЛНА СКЛЕРОЗА

  • 43 733
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Ванче,успех ! Hug
Записвам се да следя темата и аз,интересна е. Peace

# 16
  • Мнения: 3 540
Здравейте,току що се прибирам и сядам да споделя какво научих.

Че хипокампалната склероза е новост за медицината.И че ,от скоро се изследва хипокампуса и уврежданията при него.Чатова няма кой знае какъв материал в нета.
Така че това ме амбицира да следя всичко което излезе,но няма да е скоро ,защото опитите са правени на мишки.А докато стигне да се прилага при хората  Thinking

Затова с още по голямо желание ще се ангажирам към фондацията. Peace

# 17
  • Мнения: 3 591
Боже, като чета и се сещам за един филм по истински случай - за МАслото на Лоренцо - не си спомням как се казваше филма - накратко - родителите си посветиха живота да открият лекарство за тяхното дете - учеха обърнаха наопаки библиотеки и лаборатории...
Днес вече благодарение на тях болестта е лечима.Когато откриха точната формула вече беше късно за тяхното дете, но всички след него имаха шанса да водят нормален живот.
Не се примириха с НЯМА ЛЕЧЕНИЕ и откриха такова....

# 18
  • Мнения: 3 540

Много съм благодарна на др. Стефан Цеков невролога който ни наблюдава.Той се съгласява с моите теории и засега заедно ще търсим причината за увреждането.
Също обеща , че ще ме представи на невролози светила за да съм в течение на новостите. Embarassed

# 19
  • Мнения: 966
И з отворих за да видя ,какво е това заболяване.......
Ванче ,браво на теб,търсиш нови неща,пишеш...
Дано се оправи дъщеря ти Петя по-бързо,без такива дълги лечения.
Успех  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 540
Благодаря на всички за подкрепата! Hug Hug Hug
Медицината напредва много бързо,и дано нещо да се открие и приложи! Praynig

# 21
  • Мнения: 3 540
Ето още материал,който потвърждава моята теория,че стресът може да бъде една от причините.
    
 
 
 
Механизъм в мозъка обяснява феномена дежа вю

Според учените неврони в центъра за паметта на мозъка, наречен хипокампус, оформят ментална карта от нови места и преживявания, а след това ги запазват за бъдеща употреба на друго място
08.06.2007

Американски учени откриха част в мозъка, отговорна за т.нар. дежа вю, което се случва на повечето хора - странното усещане, че преживяват нещо, което са преживявали и преди, пише Ройтерс.

Според учените неврони в центъра за паметта на мозъка, наречен хипокампус, оформят ментална карта от нови места и преживявания, а след това ги запазват за бъдеща употреба на друго място.

Когато две преживявания започнат да изглеждат еднакви, тези ментални карти се застъпват и почват да се замъгляват.

Дежа вю се появява, когато се предизвикват възможностите,

обяснява Сусуму Тонегава, професор по биология и невронауки в Технологичния институт в Масачузетс, САЩ.

Всъщност става дума за временна повреда в способността на мозъка да сортира нова информация, нещо, наречено епизодична памет.

Това е много важно за интелигентно животно като човека, за да знае какво става наоколо и да може да го възпроизведе по-късно, казва Тонегава.

Той и колегите му изследвали мишки с премахнат ген в специфична част на хипокампуса, за който те смятат, че е от

решаващо значение при избора между сродни преживявания

Мишките без тази способност били местени от една клетка в друга подобна, а след това връщани обратно. В едната клетка те били подложени на средно силен електрически импулс в крака, а в другата - не.

Мутантните мишки свързвали и двете клетки с опасност и оставали неподвижни и в двете - не могли да определят къде са били подложени на тока. Здравите мишки бързо научили разликата и оставали неподвижни само в опасната клетка.

Когато изследователите тествали мозъчната активност на животните, мутантните мишки реагирали еднакво и в двете клетки, но мозъчните вълни на здравите били различни.

Според Тонегава видът памет, който позволява на хората бързо да различават отделни лица и места, отслабва с годините.

# 22
  • Мнения: 3 540
Вале изчисти си кутията с лични! Peace

А ето и някаква надежда била тя и далечна за присаждане на стволови клетки:
http://www.doctorbg.com/page.php?id=13672

# 23
  • Мнения: 3 540
Знам че е късно но имам нужда да напиша.

Днес отново за нас изгря слънце!

Срещнахме лекар с голямо сърце изцяло отдаден на работата си,който ни вдъхна надежда че ще открие причината за високото ниво на кортизола.
И най -важното Петя я хареса много. Дано този път да не бъдем лъгани! Praynig Praynig Praynig

Обичам ви! С вас е по леко в трудностите и по весело във радостите! Hug Hug Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 4 412
Ванче, пожелавам ви успех с новия лекар Hug С вас сме!

# 25
  • Мнения: 3 540
Здравейте,не съм предполагала че хората ще имат нещо сходно с мишките ,но природа и учени ето какво са установили. http://www.standartnews.com/archive/2001/03/20/future/index.htm

# 26
  • Мнения: 3 540

 Аз продължавам да търся и ако някой се интересува от човешката психика може да погледне тук;

http://www.euro2001.net/index.shtml?page=statia&file=issues/ … 2006/stat_17.html

# 27
  • Мнения: 3 540
Ех,тази трудна темичка отишла чак на трета страница и може би ще потъне в забвение ,защото получих категоричен отговор!
На конференцията беше поканен проф.Жан Режис-френски известен неврохирург в областа на епилепсията и с много добри резултати в тази област.След като изнесе своята лекция за метода,с който има много успехи ни предоставиха да задаваме своите въпроси.Аз дълго мислих дали да попитам за хипокампалната склероза и си казах сега имам възможност и не трябва да я пропусна.Станах и с треперещ глас попитах какво ще каже за двустранната хипокампална склероза,като обясних ,че в нета почти няма нищо на БГ но аз знам че при едностраната може оперативна намеса ,но при двустраната има опастност ,защото там се намират важни паметови клетки.И за мое учудване той ми отговори много точно.Първо трябва да се направят много прецизни иследвания ,които да докажат че склерозата е причина за епи пристъпите.Ако центровете на пристъпите са в двете полукълба на мозъка тогава става сложно защото се потвърждава двустранната хипокампална склероза,а при нас и при двата случая на влошено ЕЕГ
Имахме огнище с огледален образ в другото полукълбо.И че не е въжможна никаква оперативна намеса защото има опастност да се причини пълна амнезия и пациента няма да знае кой е и кои са хората около него или казано просто той няма да има никакви спомени иии стана ми горещо не можех да стоя очите ми се напълниха със сълзи и не можех да си намеря място.но добре че край мене имах приятели ,с които уж успях тази тревога да я забутам някъде дълбоко в мен.
Казвам си благодаря на Бог за всеки изминал час,и че трябват много сили и борба за да запазим Петя така както е сега,да не се влошават пристъпите и да не се увеличава склерозата.
Имам все още мъничка надежда в един млад български неврохирург,специализирал във Франция и е лекаря мечта за всички родители от конференцията.








# 28
  • Мнения: 337
Възхищавам ти се Ванче!  Hug Ако всички или поне една част от лекарите бяха като теб болните щяха да са много по-малко.
Силно се надявам да стигнеш до края на дългия, труден и неравен път и да помогнеш на твоята дъщеря, на Петя, а и на други след нея.
УСПЕХ!!!  newsm51

# 29
  • Мнения: 3 540
Здравейте,много ви благодаря за подкрепата и ако не бяхте вие не знам какво щях да правя.
Тук във форума ми дадоха координатите на фондацията и аз се свързах с председателката и така ето че вече са съм доста напред със знания и мога да бъда полезна за себе си и много други родители!
А другото майче,което пусна тази тема е много заета и ето как вървят при тях нещата:
Специалисти от Токуда са видяли резултата от ЯМР и са казали,че е много лош като качество и се налага да го повторят.
А сега са на пробно 1 месец без медикаменти ,но трябва да водят спокоен начин на живот и така да повторят ЕЕГто.
Ние подържаме връзка и се успокояваме взаймно.

Общи условия

Активация на акаунт