Какво става?

  • 3 220
  • 52
  •   1
Отговори
Здравейте!Закъснява ми вече със 15 дни.И съм доста сериозно притеснена.По принцип имам редовен цикъл.на 12 ден си направих тест на Шуар Чек,който беше положителен.На-следващия ден отидох при гинеколог.Тя ме гледа на видеозон и ми каза ЧЕ според нея няма нищо и не съм бременна защото не видя нищо на видеозона.Прегледа ме чрез видеозон и отвън и отвътре.Предписа ми Примолут Нор 5 и ми каза да го пия  седмица по 3 на ден.След това да изчакам 2 дена и ако не ми дойде да отида пак.Вече го пия 4 ден.Напълнях страшно много със около 8 килограма за месец.Първите 4 дена след като ми закъсня уринирах често.Гърдите ми са подути от 15 дена вече.Сериозно съм притеснена да не би да съм бременна....Моля ако някой е имал такъв проблем да ми помогне?!Този видеозон до колко е надежден?Защо теста беше положителен?!Защо качих толкова ако не съм бременна?!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 903
Иди на друг лекар. Видеозонът си е много надежден даже, но си зависи от лекаря дали може да го чете.
Абсолютно е възможно да си бременна, но това с килограмите ...  Shocked За една цяла бременност е
нормално да се качат между 12-15 кг. А 8 кг за месец ...  newsm78 ... причината трябва да е друга за тези кила.
Допитай се до втори специалист!

# 2
  • Мнения: 553
Теста не може да излезе положителен ако не си бременна.  #2gunfire
А след като си го направила вчера а си отишла днес на видеоозон, лекарката е трябвало да гледа докато го види... и като не го вижда неда ти предписва лекарства а да ти каже да повториш теста и да отидеш отново след известно време...
Тя за извънматочна бременност гледа ли изобщо?!?
нещо не ми харесма тази лекарка... ти нали й каза че си си правилахтест и той е положителен?!? тези етстове могат да дадат фалшив резултата само ако резултата е отрицателен, но при положителен резултата, не може да става дума за грешка....
повтори теста и отивай на друг доктор и дано това което ти епредписала да не е много вредно за бебето...

# 3
  • Мнения: 1 919
защо не потърсиш друго менение на ДОКИ

# 4
  • Мнения: 1 672
Иди на друг лекар. Видеозонът си е много надежден даже, но си зависи от лекаря дали може да го чете.
Абсолютно е възможно да си бременна, но това с килограмите ...  Shocked За една цяла бременност е
нормално да се качат между 12-15 кг. А 8 кг за месец ...  newsm78 ... причината трябва да е друга за тези кила.
Допитай се до втори специалист!
подкрепям казаното по горе

# 5
  • София
  • Мнения: 408
Видеозоните са надеждни,но за жалост не всички лекари са такива ooooh!
На твое място вече щях да съм потърсила още поне едно мнение,преди да се нагълтам с хапчетата.По принцип не би трябвало теста да даде грешка newsm78
А не ми е много ясно ти желаеш ли бременността(ако има такав).

# 6
  • Мнения: 2 401
Как може тази коза да изписва лекарства при положителен тест?  Аз имах такъв случай, положителен тест, специалистката от Торакс не видя бременност (не и бях казала за положителния тест обаче), изписа нещо не помня вече какво. Аз обаче усещах, че бременност има, не я послушах и се оказах права. Така, че отиди на друг лекар.

# 7
  • Мнения: 640
Щом тестът е положителен няма вариант да не си бременна. А ти си имаш и всички "симптоми". Смени лекаря!!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 344
Спри тези хапчета (може да решиш,че искаш бебето и в такъв случай ще го увредиш) и иди пак на преглед.Бремеността понякога не се вижда веднага на видеозон.
Моят доктор казва следното- ако теста е положителен това е 100 % бременност,ако е отрицателен бременност все-още не може да се отхвърли.
Успех.Не се плаши (и в двата случая Wink)

# 9
  • Мнения: 4 451
Според мен докато не установиш със сигурност дали си бременна, не бива да взимаш лекарства. И двете ми бременности съвсем в началото не бяха отчетени с видеозон (гинекологът ми ме посъветва да повторим прегледа след седмица-две), въпреки положителните тестове.

# 10
  • Мнения: 2 019
и аз мисля ,че си бременна,отиди на друг лекар Peace

# 11
  • Мнения: 1 632
Може видеозона да не и е хубав,и да не се вижда нищо,особено ако си много в началото.Как може да ти предпише нещо без да се знае със сигурност каква е причината за закъснението!Да ти беше пуснала изследвания.И моето мнение,че трябва да се обърнеш към  друг  лекар.

# 12
  • по света
  • Мнения: 1 587
Толкова рано не всеки апарат може да установи бременност.Опитай с друг лекар преди да си пила каквото е да е особено ако искаш да задържиш детето.

# 13
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
при мен беше така дори ми казаха че съм с извънматочна и ме прати за кюртаж-да ама не на следващия ден отидох другаде и се мидя че съм в 6-та г.с.

# 14
  • Мнения: 7 723
Извинявай, че ще ти се "скарам", ама трябваше да идеш при друг доктор,
още преди да почнеш да пиеш примолут нор-а....
Направи си нов тест. Малко вероятно е първия да ти е
отчел положителен резултат, ако не си бременна....
Стискам палци.... fingerscrossed

# 15
  • Мнения: 7 420
  Не мисля ,че Примолут Нор 5 е лекарство съвместимо с бременността,ако има такава!Бягай при друг лекар незабавно!

# 16
  • Мнения: 1 104
Според мен също трябва да потърсиш мнение и от друг лекар.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 227
Теста не може да излезе положителен ако не си бременна.  #2gunfire
.......
Това не е вярно!!! На мен ми е давал положителен резултат, без да съм бременна.
По темата: потърси второ мнение, колкото се може по-скоро.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 590
И аз ще те посъветвам да потърсиш друг лекар в най-скоро време. Peace

# 19
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
И аз ще те посъветвам да потърсиш друг лекар в най-скоро време. Peace
И аз  Peace
И да кажеш какво е станало

# 20
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз да кажа- ако искаш да запазиш бременността не пий хапчетата и отиди при друг специалист. На коремен ехограф може да не се види ранна бременност, а с вагинален от опит мога да кажа, че не всеки лекар се справя.

# 21
  • Мнения: 68
Извинявай че и аз ще ти се скарам , но това с лекарствата не е трябвало изобщо да го правиш. От моя опит с  Sjure Check знам, че бременност няма тестът наистина ще е отрицателен. Примолут нор аз го пих за регулиране на цикъла и обикновено при мен идваше на 5-тия ден. Изобщо е доста силен хормонален продукт и не е съвместм с бременност. Моля те, не се колебай и веднага потърси друг специалист. 

# 22
  • Мнения: 985
Според мен си бременна,но пак отиди на друг специалист.  Peace

# 23
  • Мнения: 375
Ранна бременност с видеозон не може да се отчете,мен са ме гледали и от вътре и от вътре с видеозон и нищо ,само теста показа бременност .                                 

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ранна бременност с видеозон не може да се отчете,мен са ме гледали и от вътре и от вътре с видеозон и нищо ,само теста показа бременност .                                 
и аз така знам  newsm78 , най-добре се разбира по кръвната картина  Peace

# 25
  • Мнения: 2 908
 SadМоля ти се върви при друг доктор и пиши тук какво става,че сме притеснени-аз съм пила Примолут Нор 5 за изместване на цикъла и никак не ми харесва,че го пиеш,докато си евентуално бременна-не е съвместим с бременност! ooooh!

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Друг доктор Naughty

# 27
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
аз също си мисля 4е си бременна Peaceнепременно отиди на друг лекар и спри всякакви лекарства.

# 28
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Грешка при положителен тест не може да има  Naughty

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Много ме е яд на такива доктори дето бързат. #2gunfire

# 30
  • Мнения: 353
При мен първата докторка каза,че не съм бременна и даже ми се скара ,че й прекъсвам хапването #2gunfire,предвид всичките ми притеснения си направих кръвна проба ,която е най сигурна от ВСИЧКО.И според мен си бременна и ако желаеш това бебче,спирай всякакви лекарства и УСПЕХ.  bouquet

# 31
  • Мнения: 3 069
Много добре са те посъветвали всички.
Направи консултация и с друг гинеколог.

# 32
  • Мнения: 335
И при мен видеозона показа че няма бременност,а теста беше положителен.Изсписаха ми някакви инжекции,който си правих три дни  ooooh! Казаха че евентуално ако съм бременна инжекциите няма да навредят.Е,оказа се че съм бременна и въпреки че нищо и нямаше на бебека,до ден днеш не мога да си простя че постъпих толкова лекомислено и позволих да ме боцкат,а не изчаках още седмица-две .

# 33
  • Мнения: 565
Ами и на мен ми е нещо съмнителна докторката. Допитай се до втори лекар. Положителния тест си е достатъчна причина да внимаваш какви лекарства взимаш.

# 34
  • Мнения: 406
Ранна бременност с видеозон не може да се отчете,мен са ме гледали и от вътре и от вътре с видеозон и нищо ,само теста показа бременност .                                 
и аз така знам  newsm78 , най-добре се разбира по кръвната картина  Peace
При мен това ми се случи и двата пъти.За мен ти си бременна.  bouquet

# 35
  • Мнения: 948
най-добре се разбира по кръвната картина

 Peace Абсолютно вярно! Hug

# 36
Днес спрях хапчетата.Пих ги 5 дни.Днес си направих още един тест.Отново положителен!Утре отивам пак на лекар!А тая овца гадна.......ще отида и при нея!!!!Щ я убия ако се случи нещо!Само незнам защо доктора ми има свободнен час чаак в понеделник.немога да чакам до тогава...най късно в сряда трябва да съм там! Thinking

# 37
  • София
  • Мнения: 4 903
Стискам палци!!!   bouquet
Пиши като имаш резултат!

# 38
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Иди директно в болница, в Шейново, в Майчин дом, в Тина Киркова, в Токуда, в която ти е най-близо, не чакай до следващия понеделник.

# 39
  • Мнения: 4 443
теста търси и реагира на определен хормон,възможно е да не си бременна и да е положителен резултата .след седмица се прави още един  тест и тогава няма съмнение.
във всички случаи не е правилно да се назначава хормонално лечение без да се направят пълни хормонални иследвания.
и в двата случая смени лекаря и ако се касае за нарушение в нивата на хормоните ако трябва плати си иследването ,но не се съгласявай да те лекуват'' на сляпо''.МНОГО е опасно и погрешно.

# 40
  • Мнения: 69
Подкрепям всичко, което са казали момичетата до тук, аз също съм пила Примолут Нор за изместване на цикъла(беше преи доста време), и една докторка така ме увика, че съм го ползвала точна него,колко бил силен и не бил препоръчителен за нераждали, кисти и т.н.
Така че не пиите това лекарство не само, ако сте бременни.
Надявам се всичко да е наред, пиши ни за резултата.

# 41
  • Мнения: 8 917
Направи консултация и с друг гинеколог. Успех Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 17 592
Спри всякакви лекарства и отиди на друг лекар!

За килограмите - аз нищо не съм пила, но също качих страшно много в началото.

# 43
  • Мнения: 867
Всички симптоми са като при бременност. Килограмите са малко стряскащи - аз качих 10-ина за цялата бременост. newsm78 Да не е нещо хормонално?

# 44
  • Мнения: 406
След като минеш на преглед пиши какво е станало и евентуално ако имаш възможност иди до тази `ГРАМОТНА ДОКТОРКА` #2gunfire

# 45
  • Мнения: 1 100
Много несериозно се е отнесла докторката. При мен за положителен тест и нищо видимо на видеозона ме взеха веднага в болница, чак не ми се вярваше. Направиха ми куп изследвания и накрая излезе, че бременност има. Как така ти предписват силно лекарство, само на база на един видеозон?! Shocked

# 46
  • Мнения: 3 116
Новини има ли  newsm78

# 47
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
На мен тест грешка не ми е дал досега...За сметка на това лекарски грешки ...
По - добре потърсете и друго мнение, преди да се тъпчете с хапчета...

# 48
  • Мнения: 3 500
Ох, и на мен ми се е случвало - положителен тест, а лекарката твърдо заяви , че не съм бременна и ми изписа лекарства. После се оказа, че съм бременна и резултата вече е на 1г. и 4м. Така, че според мен изчакай още седмица и отиди при друг лекар, може би трябва да потърсиш тук във форума някой препоръчван гинеколог. Най-важното - не пий никакви хапчета. А за килограмите - ми консултирай се и за тях, защото и аз мисля, че не е нормално такова качване.

# 49
  • Мнения: 121
Аз съм в 9г.с. и   видеозонът отвън  не показа бременност, но  вътре се видя бебчето. Върви   при друг лекар. Успех!

# 50
  • Мнения: 205
Отивай при друг лекар и пиши какво става

# 51
  • Мнения: 20
Аз също си направих тест и беше положителен.На видеозона не видяха бебето и ме пратиха да си направя кръвен тест,който е 100% сигурен.тъка разбраха ,4е съм бременна.

# 52
  • Мнения: 995
Според мен не трябва да пиеш лекарства, докато не се установи бременна ли си или не. Въпреки, че при положителен тест би трябвало да си. Обаче 8 кг за един месец Thinking може да се окаже хормонално. Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт