След лапароскопия

  • 12 735
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Имам един въпрос. В трите месеца в които можем да пробваме преди пак да се запушат тръбите влиза ли месеца в който е правена лапароскопията, тъй като този месец ние го пропускаме защото аз още въэстановявам и може би съм изпуснала шанса да забременея този месец и това означава ли че всъщност ми остават само два месеца ????

# 16
  • Мнения: 73
Моля се силите и вярата никога да не ме напускат!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 248
Кали-след лапароскопия дават до 6 месеца по-голям шанс за забременяване и изобщо не е задължително тръбите ти след това да се запушат. Месеца, в който е правена лапароскопията не се правят опити за забременяване до идването на първия нормален цикъл.

# 18
  • Мнения: 73
Здравей Кате, защо не се правят опити в месеца на лапароскопията, опасност ли има някаква? И Благодаря на всички момичета които отделиха от времето си да ми дадат съвети!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 123
на нас ни казаха изобщо да не правим секс 1 месец след лапарото-като предпазна мярка за инфекции.За 6-те месеца - и нас така ни казаха,аз забременях на 8-мия.

# 20
  • софия
  • Мнения: 105
Моя пък гинеколог ми каза след лапарото да не правя секс само 10 дни,но изчаках за всеки случай месец и малко

# 21
  • Мнения: 73
След лапароскопията никой не ме информира какво трябва и какво не трябва да правя. А мисля че това им беше  задължение, а защо не го направиха незнам.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 123
сещам се,че ми казаха и да не ходя по басейни поне месец.

# 23
  • Мнения: 334
Кали - за въпроса за "прищипването на тръбите" си права, трябвало е да го коментирате с лекаря си преди операцията, това е сериозно решение, така, че трябва да имаш време да помислиш. Ние с мойта лекарка го обсъдихме преди да тръгна към операционната. Аз естествено отказах - трябваше ми време да взема такова решение, та ако ще и цената да е още една пълна упойка и лапароскопия.
За пазенето след лапаро - не са ми казвали да се пазя, но при мен по стечение на обстоятелствата така си стана.

И като малко крайно мнение - клиниките по инвитро освен, че помагат на такива като нас, все пак помагайки ни правят и бизнес от това.Така че обмисляй добре всяка една стъпка, която ти предлагат, интересувай се и имай вяра! Чудеса стават и в най-невероятни случай!
Като при моя приятелка - с физиологично недоразвита матка - с невъзможност да износи бебе, с поликистозни яйчници и още не знам колко проблеми... та резултата - две дечица след като една година беше престанала да ходи по доктори и започна да прави йога!
И смятам че можеш да кажеш коя е клиниката - тук обемяме и положителни и отрицателни впечатления!
Това е от мен - и изобщо не е задължително да ти се запушат тръбите след 6 месеца!

# 24
  • Мнения: 73
Сунар - Благодаря ти за ясните и точни отговори на моите въпроси. Що се отнася до името на клиниката много се двуомях дали да спомена името и, но ще ви го напиша и ако някой е бил там нека сподели мнинието си. Клиниката е  "д-р Щерев" - гр.София

# 25
  • Мнения: 3
за пръв път пиша.след извънматочна през 2003г ми правиха лапароскопия през юни 2007г.Моята приятелка точно днес роди момченце след инвитро при д-р СТАМЕНОВ.Преди 10г е правила инвитро при д-р Щерев и е страшно разочарована .Надявам се всички ние да изживеем нейното щастие!

# 26
  • Мнения: 334
Кали, ами аз я правих точно в тази клиника преди няма месец и съм много доволна - писала съм подробности в темата " Раждане в клиниката на Щерев" мисля че беше в "Здравния справочник". Явно си е до доктора - не знам. Аз лично не мога на бялото да кажа черно и да си кривя душата! Коментирахмие това за връзването на тръбите - при прегледа непосредствено преди операцията, аз имах представа за евентуалните възможности и си бях решила, че няма да се съглася с връзването докато не се види какво ми е състоянието.
 И при мен резултата е две проходими тръби, но не са ми предлагали веднага инвитро, даже докторката ми каза че може да си стане и естествено, ако не ще пробваме инсеминации.
Това, което повече ме изнерви, беше подписването на документи няколко дни преди операцията, че съм наясно с подробностите от евентуални усложнения при пълната анестезия, които никой не ми е обяснявал какви са, а в документите пише,че са ти подробно обяснени. Това беше единствения минус. Но и във Военна болница съм ги подписвала пак без да ми обясняват, така  че това явно е практика навсякъде.
Тебе кой лекар те оперира?

# 27
Здравейте, на мен ми правиха лапароскопия на 10.10 в сряда, всичко мина добре дори не усещам болка, но има нещо което ме притеснява. Днес сутринта когато станах открих, че от дясната страна надолу ниско под разреза имам подутина която до сега я нямаше. Моля ви се ако някой знае дали това е нормално да ми каже, защото започвам много да се притеснявам.Днес е третия ден след лапароскопията и нормално ли е чак сега да се получи такова нещо?

# 28
  • Мнения: 7 716
Аника, трябва да се обадиш на опериращия  те лекар.

# 29
  • Мнения: 263
Втори месец след лапароскопията получавам болки в лявата тръба. Първият път ми изписаха ципрофлоксацин. Мина ми доста трудно. Сега пак ме боли и незнам какво да правя. В понеделник се чудя кой път да хващам, при кой доктор да ходя. Дотогава Ви моля, ако сте минали по тоя път да ме съветвате  получавали  ли сте такива усложнения, какви лекарства са ви помогнали. И двете ми тръби са запушени, преди никога не са ме боляли и сега незнам какво да си мисля?

Общи условия

Активация на акаунт