Какъв метод използвахте за махане на бибата?

  • 5 945
  • 150
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 448
Махнах му я без никакви драми на 2г и 10дни, помрънква преди заспиване и това е  Peace Но той си помрънкваше и с бибата, явно не е в отказването проблема  hahaha

# 76
  • Мнения: 7 723
Голямата ми дъщеричка беше така пристрастена към биберона,
че й висеше постоянно на един синджир на блузката.
Проходи, проговори, започна да говори като професор, а биберона си виси и тва си е.
Беше много смешна, щото така, както се изказва сложно и дълбокосмисленно,
 така и в следващия момент засмуква бибата,
събира очите в точка и отива в друго измерение. Crazy
Поговорих сериозно с нея, заведох я в зоопарка и го "подарихме"
на една малка маймунка. Пазех го, естественно, за всеки случай,
но фактите са, че повече така и не се сети за него. От раз стана... Wink

# 77
  • Мнения: 455
С биберон е още от родилния дом.
Аз веднъж бях питала тук, във форума, каква е вредата от биберона, но тогава никой не ми отговори. Дано сега науча. Peace
Мен също доста късно са ме отказали, нямам проблем нито със зъби, нито със захапката. Ако в това се състои вредният ефект,де.
Аз съм чувала,че вредата е точно проблем със зъбите и със захапката!
Ако някой може да каже друга вреда,то нека го направи.

# 78
  • Мнения: 102
Точно този въпрос ме вълнува живо в момента.Ние от 2-3 дни сме без биба и е голям зор.Беше започнала да се къса и се зарекох, изгризе ли я да не купувам друга.Е изгриза я.Сега не спи на обяд, вечер като се пробуди и не му я дам започва рев.Иначе заспива без нея, но трябва да е каталясал за да го накарам да легне.Не знам до кога ще продължава това будуване през деня,но сега му е времето.Търпение му е майката.

# 79
  • Мнения: 983
Моята също постоянно е с биберона,но не мисля за сега да и го махам,защото я виждам как си чеше венците с него!:mrgreen:

С тази разлика, че моите са две. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 676
Ние сме на вашата възраст и също сме с биберон и през деня даже - той си ходи взима си го и си го слага в устата засега не се мъча да го махна, но кагато реша мисля, че ще ми е доста трудно.

# 81
  • Мнения: 1 006
Със залъгалка беше още в родилното.Но когато беше на три месеца един ден като я изплю и повече не я искаше.И така я караме до днес без биберон.Даже вече на иска и от шише да пие.Всичко пие със сламка. Grinning

# 82
  • Мнения: 1 655
Моя бандит ползва бинерон от родилното!
Все още е с биберон, има случаи когато заспива и без него но това е много рядко!
И пред деня понякга е с бинерон, най критично беше когато му никнаха 4 кътника и 4 кучешки за 2 месеца всичко накуп и тогава беше ужас, биберона беше постоянно в устата му!
Не се притеснявай детето ще си покаже кога е готово замахане на биберон или памперс, !Аз тези бързи процедури по гърне и махане на биберон не ги разбирам! newsm78

# 83
  • Мнения: 528
Ние до към 1година и 10-11 месеца бяхме с  smile3504 .Някъде към годинка я плюеше като заспи вечер,но започна отново зъбната епопея и я давах и после едва и я махнах.една съседка на свекърва ми си изкарва кучето и я вижда мойта с  smile3504 дърпа й я от устата и уж я дава на кучето й и после ми я даде на мене скришом.Тя рева разбирасе но казахме че кучето й я е изяло.А и без това преди 1 седмица преди това нейното куче при свекърва ми й изяде другата биба и се оправдахм ече 12 часа къде да търсиме такава  smile3504 аптеките са затворени.Вечерта не искаше да си гушка любимото куче и й дадох едн аплюшена котка.През ноща си я търсише и в просъница викаше лош бау-бау и все едно биеше някой.На другия ден не се сети за нея но  вечерта биеше плюшеното си кученце да й връща  smile3504
Иначе има и втори начин като постепенно режеш всеки ден по малко силикона на бибата докато не остане само дръшка.

# 84
  • Мнения: 2 908
Махнах дневната биба,давам само за заспиване или ако много се изнерви...Вечер преди лягане обаче и нощем няма скоро да се отучим-не можем без нея. Crazy

# 85
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Никога не е ползвал биберон-залъгалка

# 86
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Момичета,ние махнахме шишето  newsm44 newsm44 newsm44! Онзи ден просто го скрихме и му дадохме една чаша с накрайник. 2 дена не я изпускаше от ръце.Сега имаме проблеми със заспиването,но твърдо съмрешила вече,че няма връщане назад.

# 87
  • София
  • Мнения: 498
Направих и малка дупка с ножичка и му казах че е болна. Той като я сложи в устата си явно усети дупката и сам я махна ...след това я слагаше няколко дни за кратко и сам се отказа! Simple Smile

# 88
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 601
Никакъв метод. По- скоро на израстването. Това за мен е период, който детето ще израсте и толкова. Безумие са рязане, криене, мазане с простотии...

# 89
  • Мнения: 2 674
На каката я скрих когато беше на 2г.и 2м.Направих го от раз и не очаквах,че ще стане толкова бързо и лесно.Малката още си я смуче...незнам докога Hug

Общи условия

Активация на акаунт