Oktoberfest ни зове, мамите в DE- тема 47

  • 12 043
  • 303
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 193
Да нещата на ДМ и на РОСМАНН са с Stiftung ВАРЕНТЕСТ sehr gut, на РОСМАНН има промозии и всяка втора седмица са даже по 0,49 цента.
Мито няма, ние сме в EU! И Шоколадите на АЛДИ са хубави.

Шехи, ако мислиш, че можем да те улесним дай ние да пуснем от тук нещо, ти ще имаш достатъчно работа в БГ. Или Вивка да каже за превоза!

# 256
  • Мнения: 7 605
Ааааа не бъдете толкова сигурни zа митото zа такива коли4ества  Naughty  Трябва да се проверява, zа да не иzлиzа евтиното скъпо.
Шехи, Ще видиШ колко хора Ще праЩат пове4е от 10 ?.  Peace

# 257
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Мугел, проверих!
Автобуси до Пловдив има само от Берлин, Нюрнберг, Лайпциг и Мюнхен.
За козметика разбрах, ще следя промоциите на Росман.В Понеделник ще ходя и в Берлин ,ще видя и в ДМ. Шоколади не си струва да се пращат, разбрах, че от борсата можеш да купиш един кашон банани за 33лв с около 100 бройки/ ако има пари и за шоколад,  има и Метро/.
Но, на мен идеята ми е друга, да им купим бельо, чорапи ,а ако съберем пари и по 1 чифт обувки. Нека да са китайски, дацата бързо растат..То вече има и китайски качествени стоки, пък и ще ги огледаме с мамите там преди да ги купим. Дано остане и пари за тоалетна хартия и други необходими неща.Сигурно има големи момичета ,които носят сутиени...тя е една.
Пиши в Пловдивската тема, да кажат точно какви обувки и да отбележат номерата на  децата при списъка..Аз взех телефона на Мили/пловдивска мама/ и другата седмица ще й се обадя.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 19:10 от Шехи

# 258
  • Мнения: 193
жалко,

исках да те улесня малко.
Моля момичeта, които има някави идеи да казва. За превоз и т.н.
Поздрави на всички!

# 259
татяна съчувствам ти за заболяването и най-вече , че е трябвало да се справяш сама и болна. Някои КК  плащат болнични на съпруга в  такива случаи,но ти сигурно знаеш. И за щипането не е трябвало да я щипеш според мен , защото те са такива малки имитатори сега  Rolling Eyes
чика аз съм на тема рибки, на малкия му е мания да ги храни.
шехи, по повод акцията имам някоя идея, но няма да се включа с друго. Защо не се съберат пари и не се направи уговорка с някое текстилно предприятие в БГ за изработка на ниски цени и продажба на заводски цени?
По повод нарастващия брой ваксини (аз лично съм 100% за основни те )  списанието на ДМ има една статия за диабета и пишеше , че няои лекари смятат, че много нарастващия брой заболели от тип едно деца може и да се дължи на това . Така поне го разбрах аз с моя немски  Embarassed


# 260
  • Мнения: 11 340
Яла съм бой на квадрат. И хапана съм била, и щипана. До посиняване и до припадък.
Фаза е и минава. Не им обръщайте внимание. Игнор е по-добрия вариант за бързо отзвучаване на проблема.
Споделям опит просто.
Специално за Сердика - есен в Саарбрюкен Mr. Green
http://debelanata69.multiply.com/photos/album/71

# 261
  • Мнения: 1 242
шехи, по повод акцията имам някоя идея, но няма да се включа с друго. Защо не се съберат пари и не се направи уговорка с някое текстилно предприятие в БГ за изработка на ниски цени и продажба на заводски цени?

Според мен, няма да се съберат чак толкова много пари, които да стигнат за тоалетна хартия, дамски превръзки, носни кърпички, козметика, обувки, та да останат и за поръчка в текстилен цех, който да се навие да няма изгода и печалба. Не съм убедена, че има данъчни облекчения за дарители.

Шехи, мъгел, риен, похвално е, че сте се заели с тази нелека задача.

# 262
  • Мнения: 911
Добро утро!

Нощес ме притесняваше мисълта дали ще успеем да осигурим обувки или каквото там на ВСЯКО едно дете от тоzи дом? Представяте ли си, колко гадно, ако zа някои деца има по нещо, а zа други не? Съществува ли списък на децата плюс съответните раzмери?
Веч, стопли ми се сърцето Hug

# 263
шехи, по повод акцията имам някоя идея, но няма да се включа с друго. Защо не се съберат пари и не се направи уговорка с някое текстилно предприятие в БГ за изработка на ниски цени и продажба на заводски цени?

Според мен, няма да се съберат чак толкова много пари, които да стигнат за тоалетна хартия, дамски превръзки, носни кърпички, козметика, обувки, та да останат и за поръчка в текстилен цех, който да се навие да няма изгода и печалба. Не съм убедена, че има данъчни облекчения за дарители.

Шехи, мъгел, риен, похвално е, че сте се заели с тази нелека задача.

Мамунке , съгласна съм, но може поне да се купят на zаводски цени от някъде??? Как да е спирам да давам акъл по въпроса, момичетата ще преценят най добре.
мугел по повод транспорта има медин редовен, вzима ми малки пакетчета , но и понякога ми се налага да плащам доста zа свръхбагаж ... та не мога да ти помогна , сори.

# 264
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Добро утро!
Цитат
1.Подкрепям идеята на Кiro, че в Пловдив домовете са по-задоволени, тъй като са в големия град и много хора им помагат. Не, че и те нямат нужда??????.... Но според мен домовете в околността на Пловдив са плачевни!!!! Така, че първо е по уместно да се насочим към тях!!!!! 

2
Цитат
.Към въпроса на Шехи: Шехи аз до 31.12.2006 имах магазин за детски дрехи, бельо, чорапи и др. Имам още връзки по складовете на едро и ги познавам. Дори съм се обадила на едния склад да ми изчислят по списъка на децата в Калофер колко ще струва по 1 комплект бельо и чорапи!!! Днес чакам да ми се обадят за цената за да преценим по колко да им вземем, всичко зависи от паричките!  При първа информация ще пиша в темата!!!
До 30,04,2007 работих в Текстилен комбинат Марица в Пловдив - така, че ако се наложи за чаршафи за домовете, също мога да помогна.
Така че с това мога да бъда полезна.
Нямам връзки примерно със складове за ОБУВКИ МАРАТОНКИ и др.подобни???? Някой ако има да пише, защото сигурно ще имаме нужда и от такава връзка!!!!!

Серди и аз се притеснявам за това, но пак зависи колко пари ще съберем. Ако съберем малко пари, ще наблегнем на бельото...
Знаете ,че това е трудно като организация и аз трудно ще се справя в Бг сама с това/пазаруването/,но Пловдивските мами ще ми помогнат.
Ето   това е Пловдивската тема ,в която обсъждаме.
Чакам списък и на децата.

Все пак дали да не вземем да пуснем тема-призив в общата?
Малко не съм обнадеждена, защото след като пуснах призив за Коледна акция в темата "Помощ за българските деца" ...тя заглъхна! Нито дума, нито стон!Убедете се сами. Два дни стои на втора страница след като ние с Мугел писахме вътре!
Бясна съм!
Цялата ни работа ни е такава ! Булгардефект!
Ще пишат писма на чужди организации, цял живот чакаме ние българите ,някой да ни спасява отвън...А българските организации дремят.
За едно дете в Англия се обединиха хиляди хора, събраха милиони, а ние за няколко стотин деца...

Да пускаме ли обща тема, какво ще кажете?

Днес и утре ще бъда малко заета, една приятелка ще идва на гости...

Лисо ,къде си? Веднъж ми обеща, че ще пишеш! Сега е моментът!

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 09:52 от Шехи

# 265
... Малко не съм обнадеждена, защото след като пуснах призив за Коледна акция в темата "Помощ за българските деца" ...тя заглъхна! Нито дума, нито стон!Убедете се сами. Два дни стои на втора страница след като ние с Мугел писахме вътре!
Бясна съм!
Цялата ни работа ни е такава ! Булгардефект!
Ще пишат писма на чужди организации, цял живот чакаме ние българите ,някой да ни спасява отвън...А българските организации дремят.
 

шехи, много си права.  жалко.

# 266
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Риен, хайде, ще рискуваме! И без това нищо не губим!
Моля те пусни обща тема.
Пловдивските мами ще се включат в нея и ще разяснят ,че 44 деца имат нужда от дрехи,бельо и обувки.
Вярно е, че те имат нужда и от духовна храна. Но,няма какво да се лъжем...и тя струва пари.
ДВД,филми, книги , играчки..всичко струва пари.

# 267
  • Мнения: 193
Добро утро момичета,
тук при нас времето е мрачно, но като Ви чета ми става топло на душата!

Серди права си, гадно е ако само за едни има обувки, за други не. Затова мамите от Пловдив казаха първо да видим колко парички ще има. Те изчисляват всичко.

Шехи и аз съм разочарована от общата тема, идеи, идеи, а като трябва да се действа нищо.
Да такива сме все търсим някой да ни помага!

Вече казах на мамите от пловдив, че някои студентки тук искат да дarjат дрехи, модерни, запазени. Те казаха, че децата ще се зарадват "и те искат да са модерни".
Сега въпросът е преди да събера нещо, да намерим превоз. Има много коли всеки ден за Българско, момичета дайте идеи?
Лиске, Веси и всички други?
Извинявам се, че пиша само за това, но ми се иска да направим оптималното, което можем, всички заедно.
 Hug Hug Hug Hug Hug

# 268
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Сега въпросът е преди да събера нещо, да намерим превоз. Има много коли всеки ден за Българско, момичета дайте идеи?
Лиске, Веси и всички други?
Извинявам се, че пиша само за това, но ми се иска да направим оптималното, което можем, всички заедно.
 Hug Hug Hug Hug Hug

мугел, ще питам един приятел. брат му кара ТИР и понякога идва до ФРА. ако ще идва насам: аз ще взема душгеловете от ДМ или Росман, ти дрехите.

# 269
  • Мнения: 193
Асилеин,

това е суперидея, ние сме наблизо, може да направим едно Hessische пакетче, татянка също е наблизо, тъкмо сте се запознаем:))

Общи условия

Активация на акаунт