Oktoberfest ни зове, мамите в DE- тема 47

  • 12 006
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 82
Шехи, браво за идеята и ентусиазма, на теб и на другите от Германия, решили да помогнат. Аз от 2 седмици чета форума и даже се видях с Нора в Пловдив да се запознаем. Тази седмица ще се срещна и с другите. Не се отчайвай от пасивността, с която се сблъскваш. На мен ми дойде идея да събера пари от мои лични познати /като дам най-голямата част от сумата от себе си/, а другите да кажъм към 5 лв поне, с които да подкрепя мамите от Пловдив за предстоящото ходене в дома в Асеновград и се сблъсках с много безразличие и то у хора, с които контактувам ежедневно, а в моя град /Асеновград/ дома е в лошо състояние и те виждат тези дечица по улиците, но на малко хора им трепва. Много е тъжно, когато виждаш как не си разбран и то в кауза, за която не искаш за себе си , а за някой слаб, за изоставени деца  Sad
Успех в акцията на всички мами от Германия! Аз също ще помогна ако имате нужда от асистенция като си дойдеш в БГ   bouquet

# 271
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Асилеин,

това е суперидея, ние сме наблизо, може да направим едно Hessische пакетче, татянка също е наблизо, тъкмо сте се запознаем:))

виж още не е сигурно нищо, трябва да питам. нямам идея дали той ще се съгласи да взима кашон с душгелове.
а и някой трябва да ги вземе в Бг. newsm78

могат ли на границата да му направят проблем? newsm78

въпрос: как е регламентирано дарението в ДЕ, можем ли да пратим придружително писмо, че става въпрос за дарение за дом, а не за дребна търговийка?
друго не ми хрумва. Thinking

# 272
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ася, ти го  питай първо!
Има кой да го вземе в Бг.Мили/Милена/ е от Пловдив!
Синьо цвете,благодаря ти за съдействието!  Hug

Мугел, и Чико иска да праща колет. Ако намерите транспорт от Ф.,ще го прати на теб! Така става ли?

# 273
  • Мнения: 7 605
Нали това се опитах да ви обяснявам, 4е проблеми по границите според мен Ще има  Sad  И едно писмо може всеки да напиШе, и дребния търговец, реШил да не плаЩа мито. Беz някаква органиzация трудно Ще мине като оф. дарение.

Вив, аz Щипих малката то4но 2 пъти и като видях какво става, спрях раzбира се. Деца раzни, при една мама в от4етната ми тема то4но таzи стратегия беШе успеШна. При нас пък игнор не работи, ако не обръЩам внимание, вси4ко се превръЩа в огромно тръШкане и пове4е бой.....  Tired

# 274
  • Мнения: 1 584
Шехи, ще пусна следобяд и аз малко парички!

Татянче, не съм измислила още подарък за Коледа. Тя вкъщи освен с Лего-то и една книжка с животни нещо не се заиграва с други играчки. Почти не съм купувала, само подаръци ама пак и идват много и много бързо се разсейва и скача от играчка на играчка. Вече не знам и аз къде да прибирам и да вадя по малко Rolling Eyes

# 275
Tатянка , и при нас игнор не проработи, а се правех, че плача, обяснявах, че боли и учих да гали ... много обяснения според мен и покаzване какво е правилно биха могхли да свършат работа.
мугел, ще се въzдържам от идеи относно таzи акция, щом ти бъркат в zдравето  Hug

# 276
  • Мнения: 1 242
Добър да е денят, момичета!

Имам идея за транспорт. Трябва обаче да поразпитам, преди да обещая със сигурност. Мацката, която ми е връзка, всеки момент ще ражда, но нали надеждата последна умирала, няма да се сдаваме!

Хладничко ми е днес, но като погледна колко работа мен чака, ме обливат едни такива топли вълни. Mr. Green
ОК, аз се потапям.

# 277
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Мамацки, съвсем изпуснах края.
Варианта със събирането на пари ли остава? Съжалявам, не смогвам с четенето назад, не ме псувайте че пак питам  Embarassed

# 278
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Пепи, остава, остава... Пускай в касичката. Grinning
Сега обсъждаме транспорт до Бг за дрехи втора употреба от студентки.
В този дом има и тинейджъри.

Ако искате пуснете нова тема!
Тая ще използваме ,докогато джедаите размахат мечове. Надявам се да не я заключат!

# 279
  • Мнения: 3 521
Добро утро,

Я ме вкарайте малко в джаза, че много теми са се навъдили за дарителство. ooooh!
Четох, но не схванах нещо - искате да купите тукашна козметика и да я пратиме в БГ ли? Глупаво е - душ-геловете на Палмолив и тук и там са по 2 лв., дезодорантите ФА също, ако сте решили да се купува козметика от супермаркет не се рентира, единствено марковите продукти(Биотерм, клиник, Ести) са по-евтини тук, но едва ли имате тях предвид?
 Изпращането на средно голям кашон по автобусите струва между 10 и 20 евро - на бройка, ако е много голям е ок.50, ако обаче шофьорът реши, че нещо не му харесва винаги може д ти откаже превоз. Гаранция, че ще стигне и КАК ще пристигне - йок. Ако ще се пращат пакети, аз съм ПРОТИВ да е по автобус. По-добре да е по пощата. Не ми пречи да го пусна по Ивконито(те пътуват до Пловдив), а и според размерът на пакета мога да си позволя да взема и нещо с мен - ние ще пътуваме също по коледа за БГ и ще сме поне 4 дни в Пловдив.
Отивам да дочитам и ще допълвам малко по-късно разни мъдри мисли.
след малко ще пусна и тема.

# 280
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Мааму дърта, преди 2 седмици тук изнасящите се студенти търсеха къде да дарят дрехи, ако знаех, че ще се уреди транспорт можеше да ги взема...

# 281
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Сърфи, каква маркова козметика за деца, които нямат тоалетна хартия и бельо!?
Точно за Ивкони ми е мисълта или за Рачич.Добре де...попрочети.
Пепи, не е късно...Пепи, питай и за обувки. Ботуши, зимни, летни обувки...всякакви ще са от полза.
Ася ще пише на една немска фондация ,която събира помощи за Бг, да можем да ползваме техния транспорт.За дрехите става въпрос,
Първо трябва да се организираме с средства.
Козметиката е само допълнение...аксесоар. Ако няма транспорт може и от Бг да се вземе. Но аз ползвам само душгел на Палмолив и Бг не видях по-евтино от 3лв, за бройка.

Сърфи, тогава ще можеш да пренесеш и ти един кашон, щом ще бъдете с колата.

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 12:19 от Шехи

# 282
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Късно е, щото са заминали в контейнерите. Но ще  питам свеки дали тя няма нещо запазено от девера.
Всъщност какви номера се търсят?

# 283
  • Мнения: 11 327
Ако е за приготвяне на дрехи, моля кажете какви номера. Имам достатъчно запазени

# 284
  • Мнения: 3 521
тцъ със самолет сме, а не с кола, но до 3/4 кг. ще мога да взема с мен Peace.
Прочетох Mr. Green. Доколкото схванах ще се събират пари i posle 6te se re6ava kakvo da se kupuva- има българска козметика, която е по-качествена от Фа и Палмолив - някой мислил ли е по-този въпрос? Примерно шампоаните и балсамите на Българска роза-Карлово са страхотни, ne sa natupkani s aluminii  и са под 2лв. Рефанските също?

Tova s drehite ne go shvanah - kak shte stignat kashonite do men ili nqkoi ot drugite gradove?
Ne6to mi se precaka kiriliyatora.

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 12:58 от surfline

Общи условия

Активация на акаунт