Русе.......

  • 9 303
  • 272
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 442
мила от днес е на градина. сборна група - тази седмица са я сформирали.
аз вече не знам дали я подкрепям тази стачка. малко попрекалиха даскалите. наистина, не знам... 

# 76
  • Мнения: 5 577
аз пак със скучните си въпроси за деЦки градини, ама Чучулигата някой дали знае какво прави? Дали ще ще работят др. седмица, имало сега сборни групи някакви, ама кво що?

МОля за инфо

Никой не знае дали ще работят градините следващата седмица. След излагацията на министрите... Аз лично подкрепям стачката, но силно се надявам другата седмица градините и училищата да работят вече нормално.

благодаря за инфото.

мила от днес е на градина. сборна група - тази седмица са я сформирали.
аз вече не знам дали я подкрепям тази стачка. малко попрекалиха даскалите. наистина, не знам... 

много кофти, вече се чудя какво да правим, и пак сме 10 гледача, ами хората, които нямат кой да помага?  Tired

И при нас имало сборна, ама първа и втора група заедно, големите - пак заедно.  Rolling Eyes Терсене ми е да го пусна, ще е най-малкият, ще го тормозят, на мама патето.  Embarassed

# 77
  • Мнения: 4 406
абе хайде пък вие, 2 седмици издържахте, ще устискате още 1.  Mr. Green Mr. Green глезотии- нямало сборна група! а хората в Китай масово предимно ориз ядат- да не им е лесно!

# 78
  • Мнения: 696
...
И при нас имало сборна, ама първа и втора група заедно, големите - пак заедно.  Rolling Eyes Терсене ми е да го пусна, ще е най-малкият, ще го тормозят, на мама патето.  Embarassed

Ей такива майки после разглезват мъжете!

# 79
  • Мнения: 442
верги, пускай го да става мъж!

# 80
  • Мнения: 4 406
има време да стане мъж- остави баба Македонска да го поглези тази седмица

# 81
  • Мнения: 442
буми, пусни ми онова  Embarassed

другите да извиняват, ама я видях че е в темата, а я няма на кю.

# 82
  • Мнения: 5 391
ЧРД на дидка-питка!  bouquet

# 83
  • Мнения: 410
момичета нека ви се похваля-днес с таткото бяхме на преглед-бебо расте и се мята като лудо-едвам го снимахме Joy.лека вечер на всички

# 84
  • Мнения: 5 299
А къде е салона, казвате  newsm78 Бейб, този с маникюра ли е, че него го видях случайно къде е  newsm78
Новата сграда на Муткурова 36. Точно зад СиБанк. Казвва се Le Boudoir(Будоар)

Бъчи, ко направи с твоите нокти бре? Подозирам, че си станала спец в свалянето на гел Mr. Green

# 85
  • Русе
  • Мнения: 111
SOS SOS SOS - моля за помощ... търся си дълго палто - може да е от еко кожа, вълна, или микрофибър. Важното е  да е черно и елегантно. Ако някъде сте мернали нещо подобно на описаното, ще съм многоооо благодарна, ако ме насочите към магазин...

А що се отнася до стачката на учителите - прекалиха! Изобщо не мога да ги подкрепя - работят по 4 часа най-много на ден, знаят си съботата и неделята, празници и прочие, почиват три месеца в годината и за капак преподават през куп за грош - да за дават след това частни уроци на "неразбиращите" деца! Днес получихме писмо по пощата от една учителка в училището на Криси, която я кани на курс за подготовка по литуратура - 200 лв. за 80 часа. Да ме прощават  - ама бих им пуснала една нецензурна реплика /само на ум, де - че възпитанието не ми позволява/

# 86
  • Мнения: 3 216
А що се отнася до стачката на учителите - прекалиха! Изобщо не мога да ги подкрепя - работят по 4 часа най-много на ден, знаят си съботата и неделята, празници и прочие, почиват три месеца в годината и за капак преподават през куп за грош - да за дават след това частни уроци на "неразбиращите" деца! Днес получихме писмо по пощата от една учителка в училището на Криси, която я кани на курс за подготовка по литуратура - 200 лв. за 80 часа. Да ме прощават  - ама бих им пуснала една нецензурна реплика /само на ум, де - че възпитанието не ми позволява/

Абсолютно подкрепям  Peace

Бейб, благодаря и аз за там си мислех  Hug

# 87
  • Мнения: 758
Привет и от мен,
Много е противоречив въпросът със тази стачка. Имала съм възможност да подготвям студети по педагогическа правоспособност и да ви кажа половината от тях са трагедия. Неграмотни от гледна точка на правопис, на намин на говорене и изразяване, направо Господ да ни пази децата от такива учители. От друга страна познавам учители, които много съвестно си изпълняват задълженията. А това че работят по 4 часа на ден не е вярно. Може би по някои предмети като музика да е така, но по математика и български например, където са много часове в седмицата не е така. Ето защо съм за диференцираното заплащане, но не само на база успеха на учениците, а на база това колко часове имат дали имат извънкласни занимания (не знам по принципдали им се заплащат де) та се две думи колко е полезен даден учител.

# 88
  • Мнения: 516
MagieA, ти си за диференцирано заплащане, но те не са. Ето това ме дразни в тях. Че са като стадо. Аз бих се радвала да ми предложат възможност за повече пари, срещу повече и по- качествена работа.

# 89
  • Мнения: 4 406
незнам защо им се струва толкова сложно- ето: ако един учител наистина има подход, колкото и смотан да му е предмета, може да заинтригува учениците така, че да учат с желание. каквито и оценки да им пише, в края на годината да правят контролен изпит и независими преподаватели да оценят знанията им. тогава ще стане ясно колко добре са преподавали учителите...
аз имам личен пример- учих в паралелка с английски, но след подготвителния клас учителите се меняха всяка година и идваха да си изпеят материала... чак в 11 клас- последната година, дойде напредничавия Г-н Атанасов, който ни даваше за домашно да слушаме радио ВВС и да му разказваме, нищо по скучния учебник. какви спорове се развиваха, да не ви казвам, но определено класът дръпна напред с много повече, отколкото изобщо за цялото средно образование. то не бяха преводи на популярни песни, филми , чудеса...
смело мога да кажа, че на него дължа огромна част от знанията си, а пък с тях по- късно изкарах доста парички ( и продължавам )

Общи условия

Активация на акаунт