Руски съвети за гледане на кърмачето от 1926

  • 7 767
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
 К'во се хилите, бе, на мен този ферман ми го изрецитираха в родилното, 2006 година. Сега разбрах, че са цитирали научен източник.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
К'во се хилите, бе, на мен този ферман ми го изрецитираха в родилното, 2006 година. Сега разбрах, че са цитирали научен източник.
Joy верте, разсмя ме ужасТно.

# 17
  • Мнения: 1 089
Баба ми е раждала 46 и 49, леля ми 69 и 72. И двете поради факта, че са имали много кърма (даже са кърмили съседски деца) са кърмили под час, като горе-долу след първия месец са махнали нощното кърмене между 12 и 6.
Прабаба ми обаче, която почина на 94 години беше против кърменето под час и казваше "подой го, не виждаш ли че реве, че му чекаш час, подой го, моме".  Е, това е по повод 26 година, когато тя е била кърмачка в България.

# 18
  • Мнения: 295
Баба ми е раждала 46 и 49, леля ми 69 и 72. И двете поради факта, че са имали много кърма (даже са кърмили съседски деца) са кърмили под час, като горе-долу след първия месец са махнали нощното кърмене между 12 и 6.
Прабаба ми обаче, която почина на 94 години беше против кърменето под час и казваше "подой го, не виждаш ли че реве, че му чекаш час, подой го, моме".  Е, това е по повод 26 година, когато тя е била кърмачка в България.

Подкрепям! Майка ми все цитира баба си (прабаба ми), която казвала нещо от сорта- ама какви са тия работи, ще будиш детето да му даваш вода... като ревне даваш му гърдата и толкова! Явно руската рецепта не е повлияла много на тогавашна България... и слава Богу!

# 19
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Ами аз с баткото съм използвала точки  1,2, 5,8  (2002) по съвет на педиатъра, а и в "книжките" които четях така пишеше  Close     Close 

Общи условия

Активация на акаунт