при деца с малка разлика: голямото се чувства изоставено

  • 1 658
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
RadostinaHZ не си го слагай на душата.

Е, то вече мина каквото беше.
Освен ако не реша да раждам още някой ден...

# 16
  • Мнения: 3 506
Malejna, извинявай, че ти го казвам, но излиза, че ти почти не си склонна да промениш ситуацията, в която сте поставили баткото. Не може изведнъж да промениш ежедневието му толкова много и да очакваш той да го приеме, без да се травмира. Наистина е важно да се опиташ, доколкото е възможно, да му осигуриш живота, който е имал преди раждането на бебка, и по-плавен преход към новата ситуация. Не забравяй, че освен всичко останало, от това доколко ще успееш, зависят и отношенията, които ще се изградят между двете ти деца.
Нормално е, че да се чувстваш разкъсана: истината е, че когато децата са с такава малка разлика, е невъзможно да дадеш на второто дете вниманието, което е имало първото. Тъжно, но факт. Затова пък второто дете има доста други привилегии, които компенсират, напр. по-уверени родители, компанията и примера на по-голямото дете и т.н.

# 17
  • Мнения: 7 821
Malejna, извинявай, че ти го казвам, но излиза, че ти почти не си склонна да промениш ситуацията, в която сте поставили баткото. Не може изведнъж да промениш ежедневието му толкова много и да очакваш той да го приеме, без да се травмира. Наистина е важно да се опиташ, доколкото е възможно, да му осигуриш живота, който е имал преди раждането на бебка, и по-плавен преход към новата ситуация. Не забравяй, че освен всичко останало, от това доколко ще успееш, зависят и отношенията, които ще се изградят между двете ти деца.
Нормално е, че да се чувстваш разкъсана: истината е, че когато децата са с такава малка разлика, е невъзможно да дадеш на второто дете вниманието, което е имало първото. Тъжно, но факт. Затова пък второто дете има доста други привилегии, които компенсират, напр. по-уверени родители, компанията и примера на по-голямото дете и т.н.
Споделя мнението на Мария. Няма начин да дадеш толкова внимание на второто колкото си давала на първото или "баткото" да ти влезе в положението. Не очаквай доводи от типа "и ти като беше бебе ..., но сега вече си голям и трябва..." да му повлияят положително. Аз като дете много ревнувах от сестра ми (близо 4 г. по-малка от мен) винаги съм мислела, че майка ми обича повече нея и много внимавах да не се получи подобна ситуация при децата ми.
Още веднъж успех и не подценявай проблема  Peace.

# 18
  • Мнения: 3 367
..ако може пространствено бих отделила и 2те деца от нас-у дома е така и не съм имала проблем изобщо
..каквото важи за 1,важи и за 2рия,без значение кой е бебе и кой не
.. 2та в една стая ми изглежда добра опция ако няма дост,място,ще се будят,ще има малко забава 1 седмица и ще мине..и да,може да се става и да се кърми
..борят и погледи и целувки,разбира се ,и аз да съм-и аз ще броя
..децата искат различна доза,вид,качество и пр на вниманието,затова и не мисля че 2то лишава по някакъв начин 1то
..никога не съм излизала с "ти си голяма",това е абсурдна конструкция за дете на няма 2 години,всеки си е за всеки и толкоз..

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ви кажа, ние проблеми със стаите нямахме, вероятно защото в началото разполагахе само с една стая за спане. Laughing И така си спяхме всички. Може и това да е допринесло за спокойствието на децата. Те така или иначе бяха постоянно заедно - и денем и нощем. После, като станаха на по 4 сами започнаха да си приказват за своя стая и искаха да се отделят от нас. И получиха това, което искаха - отделна стая.

# 20
На нас ни предстои подобна ситуация и наистина нямам представа как ще се отрази на по-голямото ни дете. Не ми се иска да лишавам никое от внимание. Иска ми се да се справям сама /е и с таткото/ и доколкото подразбирам, макар и нелесно не е невъзможно.

Общи условия

Активация на акаунт