Трябва ли да подадат оставки?

  • 11 967
  • 413
  •   1
Отговори
# 330
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пак през ваканциите,училищата са принудени да дават дежурство,при което децата да могат да ползват базата на училището/кабинети по информатика,спортни съоръжения,библиотека и др.

Уважаема г-жо, това е откровена лъжа. С най-голямото ми уважение.
Уважаеми, господине, в качеството си на какъв обвинявате госпожата в лъжа?
Заповядайте през лятото в моето училище да видите как децата с желание посещават компютърните кабинети и ползват спортната база.
Много е лесно да се каже ти лъжеш.

# 331
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313

Когато някой не знае със сигурност нещо-не може да твърди,че нещото е лъжа.Инициативата в която участвахме беше общинска/за информация/.Не приемам да ме обвинявате в лъжа без да знаете.Без уважение!

Госпожо учител, за някаква инцидентна проява на общинско ниво ли говорите или за практика в българските училища?

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 14 125

Когато някой не знае със сигурност нещо-не може да твърди,че нещото е лъжа.Инициативата в която участвахме беше общинска/за информация/.Не приемам да ме обвинявате в лъжа без да знаете.Без уважение!

Госпожо учител, за някаква инцидентна проява на общинско ниво ли говорите или за практика в българските училища?
За практика в българските училища  Peace

# 333
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Тук някъде някой попита какво трябва да направят министрите за да е основателно искането им за оставка ?

- много неща могат да се кажат, но  ето например едно от тях

- трябва да закачат някъде портрети на учители и да забиват стрелички в очите им, като предварително поканят телевизиите да го документират.

 Ако в това участва министърът на образованието ще считам, че е недостоен  да отговаря за възпитанието на децата ми.

# 334
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хах, това го направи първи министър Вълчев много отдавна. Предложението му беше за учениците да боксират боксови круши със снимки на учители. Та, ние от него взехме идеята.

# 335
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313

Когато някой не знае със сигурност нещо-не може да твърди,че нещото е лъжа.Инициативата в която участвахме беше общинска/за информация/.Не приемам да ме обвинявате в лъжа без да знаете.Без уважение!

Госпожо учител, за някаква инцидентна проява на общинско ниво ли говорите или за практика в българските училища?
За практика в българските училища  Peace

Не се надпреварвайте , госпожи учителки - една по една! Grinning
Въпросът ми беше към един - пък вие по навик направихте митинг!  Grinning


Но понеже нямам вашето свободно време ще кажа само, че имам поглед върху доста софийски училища и за тях поне това , което се твърди за дежурства на учителите  и за ползване на базата е откровена лъжа , целяща да създаде поредната невярна представа.


И с това излизам от директен дебат с учители в този форум.
и без това по цял ден ме заливат с претенциите си

и затрудняват живота ми и този на децата ми.
Както казах при първия си постинг тук - обръщам се към останалите .

# 336
  • Мнения: 3 740
В, ето една одобрена от министерството практика.

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-03-21&article=182660

Стреличките бяха отговор.

П.П. Не съм учител. Но ги подкрепям.
Имам 3-ма ученици и студентка.

# 337
Арогантността на Орешарски и Вълчев спрямо учителите вече е нагла...образованието трябва да бъде основен приоритет за една държава... трябва да се създаде дългосрочна стратегия за развитието му...но за да съществува образование, въобще са нужни качествени преподаватели, как да се мотивира един учител да работи, когато получава 200лв, и как качеството му на преподаване да е високо, когато тази професия вече е толкова ниско пристижна......ами погледнете само педагогическите специалности в университета са с най-нисък бал за приемане, следователно малцина са желаещите да практикуват тази професия...чудно ми е след няколко години ще има ли кой да преподава.....с таково отношение....не знам #2gunfire

# 338
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
един добър набор въпроси към потърпевшите от учителсакат стачка, цитата:

Миналата учителска стачка беше за 20% увеличение. Получи се и е около 50-60лв месечно. Тази цифра, макар и малка, е много важна. Има една грешка, която учителите направиха тогава.
Поискаха целево финансиране.
 Да, стачката беше по повод искания да се дадат пари, за да се купуват с тях книги, да се плащат курсове, да се купят компютри и да се ползва интернет и вкъщи в името на подобряване на образованието.

 Ето я грешката- средствата по целеви финансирания лесно могат да се контролират, а се търси резултат. Ето няколко въпроса, които учителите да си зададат:
- Колко книги е купил всеки от тях последните 6 месеца- специализирана литература в областта си, художествена различна от "Разговор с бога", "Чудото на НЛО" или розов роман?
- Компютър с добри характеристики спокойно се взима на изплащане за 30-40лв месечно. Колко са купили такъв?
- Такса за интернет е 10-15лв при нормална връзка. Колко ползват интернет вкъщи за четене на статии, дискусии по форуми с колеги? Ползване на интернет не е сайт за запознанства, чат, теглене на филми и музика.
Лесно се проверява колко форуми на български има на учители по различни предмети, колко страници за обмен на информация за учебния процес, помощни материали има. 2 часа в интернет дневно в търсене на информация за работата и при незнание на чужд език от огромна част от хората, които не преподават такъв, означават при нормални условия огромен поток от информация на български, пускана в българското интернет пространство. Такава просто няма.
- На колко курса са ходили? Един за 300лв за 6 месеца за добра компютърна грамотност или ез
ик е в рамките на 50-60лв месечно.....

# 339
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В, погледни мисълта на Маринина в подписа ми и се замисли.
Не смятам да ти давам отчет колко книги съм си купила, че аз си плащам учебниците по 3-те предмета, които водя, дали ползвам или не ползвам Интернет в работата си.

# 340
  • Мнения: 3 740
Тук някъде някой попита какво трябва да направят министрите за да е основателно искането им за оставка ?

- трябва да закачат някъде портрети на учители и да забиват стрелички в очите им, като предварително поканят телевизиите да го документират.

 Ако в това участва министърът на образованието ще считам, че е недостоен  да отговаря за възпитанието на децата ми.


в.Стандарт
Даскали стават боксови круши
Пращат на ринга най-лудите глави в пернишка гимназия

"Набий омразния даскал! Смачкай му фасона! Сритай калпазанина!" - тези реплики все по-често се чуват из коридорите на пернишката професионална гимназия по строителство. За тях обаче не наказват. Дори насърчават учениците да излеят с юмруци яда си срещу даскалите. Е, не върху истинските, а на боксови круши и табла с лика им.

Не разбрах - достоен или недостоен е министърът да отговаря за възпитанието на децата ти?

# 341
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
В, ето една одобрена от министерството практика.

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-03-21&article=182660

Стреличките бяха отговор.

П.П. Не съм учител. Но ги подкрепям.
Имам 3-ма ученици и студентка.

Кабо Алма, помня те от лятото,  в което оцелявахме докато чакахме резултатите за децата си.
Имаш уважението ми.

Но не съм съгласна с теб по две причини - първо от март до октомври бая вода изтече и това не може да е отговор- това е агресията на част от учителите, които загубиха чувство за мярка.
И после стреличките в нечии очи пред камери в период на стачка и явна конфронтация няма нищо общо с иначе малуумната иначе  идея за крушите.

 /която всъщност наистина отразява опита на източните народи/


И само да подчертая - в България има според мен  част учители, които заслужават далеч по-високо заплащане и друга - преобладаваща част на хора , които са учители само по трудов договор.  Преди да се реформира образованието и да си отидат тези които не ставата искания за такова драстично увеличение са безумни и опасни.

# 342
  • Пловдив
  • Мнения: 14 125
един добър набор въпроси към потърпевшите от учителсакат стачка, цитата:

Миналата учителска стачка беше за 20% увеличение. Получи се и е около 50-60лв месечно. Тази цифра, макар и малка, е много важна. Има една грешка, която учителите направиха тогава.
Поискаха целево финансиране.
 Да, стачката беше по повод искания да се дадат пари, за да се купуват с тях книги, да се плащат курсове, да се купят компютри и да се ползва интернет и вкъщи в името на подобряване на образованието.

 Ето я грешката- средствата по целеви финансирания лесно могат да се контролират, а се търси резултат. Ето няколко въпроса, които учителите да си зададат:
- Колко книги е купил всеки от тях последните 6 месеца- специализирана литература в областта си, художествена различна от "Разговор с бога", "Чудото на НЛО" или розов роман?
- Компютър с добри характеристики спокойно се взима на изплащане за 30-40лв месечно. Колко са купили такъв?
- Такса за интернет е 10-15лв при нормална връзка. Колко ползват интернет вкъщи за четене на статии, дискусии по форуми с колеги? Ползване на интернет не е сайт за запознанства, чат, теглене на филми и музика.
Лесно се проверява колко форуми на български има на учители по различни предмети, колко страници за обмен на информация за учебния процес, помощни материали има. 2 часа в интернет дневно в търсене на информация за работата и при незнание на чужд език от огромна част от хората, които не преподават такъв, означават при нормални условия огромен поток от информация на български, пускана в българското интернет пространство. Такава просто няма.
- На колко курса са ходили? Един за 300лв за 6 месеца за добра компютърна грамотност или ез
ик е в рамките на 50-60лв месечно.....

Хайде аз да отговоря на тази анкета:

Миналата стачка за увеличение 20% преди колко време беше и дали инфлацията не изяде всички тези пари?
Купувала съм си книги, не си купувам книги от споменатите със сарказъм от Вас, купувам си и учебниците и учебните тетрадки, защото няма кой да ми ги даде.
Аз лично в къщи имам в къщи три компютъра, но не всеки може да си позволи да отдели по 40 лв. на месец за да си купи, парите едва стигат за изхранването на семействата ни.
Имам интернет в къщи и го ползвам за всичко, включително и за сваляне на музика, която ми трябва за работа.
2 часа не всеки може да си позволи, за да е в интернет, имаме си и достатъчно други служебни задължения.
Не всеки може да си позволи курс за 300 лв., включвам се в това число, просто не мога да отделя такива пари, при петчленното ми семейство.
И не забравяйте, че учителите също са потърпевши от стачката и то не малко.

# 343
  • Мнения: 3 740

Кабо Алма, помня те от лятото,  в което оцелявахме докато чакахме резултатите за децата си.
Имаш уважението ми.


Благодаря.
За съжаление не мога да те позная зад ника - а и досега резултати съм чакала 2 пъти след 4 клас, 3 пъти след 7 и веднъж след 12, та ми е трудно да се ориентирам за коя кандидатска кампания става дума. Simple Smile

Аз не одобрявам стреличките. Смятам ги за лош пример за децата. Но те са пряко следствие от унижението, което са принудени да търпят учителите. Не ги оправдавам. Обяснявам, че имаме нагледен случай на "Каквото повикало, такова се обадило". И инициативата идва от министъра.

Преди да се реформира образованието и да си отидат тези които не ставата искания за такова драстично увеличение са безумни и опасни.

Ако не се увеличат заплатите, ще си отидат тези, които стават. Ще останат само такива, които не стават. Но докато заплащането е мизерно, никой няма да поиска да заеме техните места. Яйцето или кокошката?

# 344
  • Мнения: 1 811
Трябва. Ама не виждам да са се трогнали изобщо.

Общи условия

Активация на акаунт