Трябва ли да подадат оставки?

  • 11 938
  • 413
  •   1
Отговори
# 345
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Не мога да опиша образователната система в Цанада по простата причина, че не я познавам. Мога да опиша обаче каква е системата в българското училище в града в който живее, но това не е по дискутираната тема. Относно българското образование в българия мисля, че се нуждае от реформа. Като под реформа имам предвид ясни изисквания и добро заплащане, но ако сега се вдигне заплащането как ще се премахнат тези който не стават за учители. Защото на първо място да си учител не е професия , а призвание.

# 346
  • Мнения: 4 392
Не мога да опиша образователната система в Цанада по простата причина, че не я познавам. Мога да опиша обаче каква е системата в българското училище в града в който живее, но това не е по дискутираната тема. Относно българското образование в българия мисля, че се нуждае от реформа. Като под реформа имам предвид ясни изисквания и добро заплащане, но ако сега се вдигне заплащането как ще се премахнат тези който не стават за учители. Защото на първо място да си учител не е професия , а призвание.
Мда, и срещу това призвание получаваш сиренето в       магазина..  bowuu 

  Канада, България  и т.н.  Wink

# 347
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Не за призвание не се получава сирене в магазина, получава се за работа. А колко от учителите работят по самоподготовката си /след края на учебните занятия/? Така или иначе те им отнемат само 6 учебни часа. Нали заплата се дава за пълен работен ден. Колко от тях се усъвършенствуват? Единици. За техния труд плащаме всички ние. Е аз не съм съгласна да плащам за нещо което не получавам. Ако си на работа в друга сфера ти работиш 8 часа. Ако работиш 4 ще получаваш наполовина. А къде оставяме порочната практика на частните уроци. Това означава, че същите тези учители не са си свършили работата в училище, т.е. влезли са и са си "изпели" урока.

# 348
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Един въпрос към всички, които говорят за частните уроци - знаете ли колко процента от учителите ги дават, че сте се захванали за тях?

# 349
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Едва ли има точна статистика, та да дадем процент за частните уроци, но това е порочната практика в българското училище.

# 350
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Да, точна статистика няма, но може лесно да се направи някаква сметка - детските учителки не дават частни уроци, началните учители не дават частни уроци, учителите по физическо, трудово, музика, практика (а те изобщо не са малко в професионалните гимназии) и може би има още ,но не се сещам не дават уроци. История, география, физика, химия и биология се дават за кандидатстуденти и обикновено се дават не от учители, а от университетски преподаватели. Остават български и математика - и за кандидатгимназисти. И мафията и толкова голяма и там, че дават само част от учителите в прогимназиите. А, и уроци по езици, които са най-вече по желание на родителите. И при наличието на училища Европа и други от този род не са толкова много.

# 351
  • Мнения: 25 742
Не мога да опиша образователната система в Цанада по простата причина, че не я познавам. Мога да опиша обаче каква е системата в българското училище в града в който живее, но това не е по дискутираната тема. Относно българското образование в българия мисля, че се нуждае от реформа. Като под реформа имам предвид ясни изисквания и добро заплащане, но ако сега се вдигне заплащането как ще се премахнат тези който не стават за учители. Защото на първо място да си учител не е професия , а призвание.

 Joy

Добре, каза реформа. Това го искат всички, с изключение на някои много важни фактори, окопани доживотно в МОН.
Аз имам представа каква да бъде тази реформа, каква е твоята да чуем?   Thinking
Плюенето е много лесно и го владееш перфектно - това вече го разбрахме. Въпреки, че се водиш живуща в Калгари, нямаш понятие от тяхната система ( newsm78), но за сметка на това имаш ясна позиция за нашата.
Ами да я чуем. Слушам те!  Hug

# 352
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 860
Уроци се дават не само за кандидатстване. А за езиците, колко от учителите в училище едва сричат чуждия език, как ли може език да се научи за една преквалификаци? Нека да си кажем, обраованието ни не е на ниво, това си е истината.И колко от уроците се дават само от университетски преподаватели. Имам преки наблудения, как началните учители след учебните занятия работят в частни занимални.Праз това време,което им се води като време за подготовка те работят на друго място, е да така "закърпват" бюджета си, но дефакто те "крадат" от времето за подготовка,което им се плаща. А ако започнат и частни уроци по музика, физическо и трудово, тогава за какво ни е училище?
Да нямам понятие от канадската система, защото не съм имала досег с нея, и не плюя българската, а си казвам мнението за нея. До сега не съм нагрубила никого и за разлика от 80% от хората от форума не съм "в час" със всички области и не мога да дам мнение. И както казах от 9 месеца живея в Канада, а имам преки наблюдения оит България.
Мисля , че в един спор трябва да се уважава мнението и на другия.

# 353
  • София
  • Мнения: 62 595
Аман от тези уроци. И темата не е за тях, нито за реформата, а за оставки

По този повод, слушахте и гледахте ли Орешарски и Станишев какво говореха днес? А къде е Вълчев?

# 354
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
И на мене ми писна от тия уроци. Аз не мога да разбера, кой ви кара да пращате децата на уроци?

# 355
  • Мнения: 906
И на мене ми писна от тия уроци. Аз не мога да разбера, кой ви кара да пращате децата на уроци?
smile3501

# 356
  • Мнения: 25 742
Да нямам понятие от канадската система, защото не съм имала досег с нея, и не плюя българската, а си казвам мнението за нея. До сега не съм нагрубила никого и за разлика от 80% от хората от форума не съм "в час" със всички области и не мога да дам мнение. И както казах от 9 месеца живея в Канада, а имам преки наблюдения оит България.
Мисля , че в един спор трябва да се уважава мнението и на другия.

Добре, разбрахме вече, че си нямаш понятие от канадската система, предполагам, и от никоя друга система на образование, освен от българската (очевидно, като потърпевша бивша ученичка, а не като родител).
Но, понеже наистина темата е за оставки, кажи ми кой министър в Канада е направил такъв огромен гаф и е останал на поста си, без доброволно да си подаде оставката, камо ли пък да не му я поискат веднага?
Е, за девет месеца поне това трябва да си научила там...  Confused

# 357
  • Мнения: 4 392
Частните уроци са екстра. Не сте длъжни да я ползвате. Тя е по желание.  Peace
Учителят жертва от свободното си време, за да допълни детето ви познанията си в училище, т.е. да надскочи средното ниво, което получава там, а родителят плаща за тази екстра допълнителни средства, което е повече от нормално, смятам аз.
При добро желание от двете страни достигането на добро интелектуално ниво е възможно без ползване на гореспоменатата екстра. Peace

# 358
  • София
  • Мнения: 62 595
Написах го по друга тема, но явно и тук е актуално и направо го копирах.

Какво става тук? Само за частни уроци се говори. За седми клас ми е ясно, за кандидат-студентските също ми е ясно, но какви други частни уроци? Ако приемем, че по-голяма част от децата са с нормално физическо и психическо развитие, то родителите трябва да могат да се справят в обясняването на някои неща от материала, особено ако са с поне със средно образование.

# 359
  • Мнения: 4 392
На мен ми прави впечатление, че над 50% от потребителите, плюещи учителите, пишат много неграмотно- факт, показателен сам за себе си. Wink

Да не се отплесвам обаче, а да говоря по въпроса: В нито една нормална държава не може да се случи това- след такъв гаф министърът да продължи да бъде министър.
Събуди се, българино!
В съседната тема за Могилино е същото положение. Масларова бълва простотия след простотия,обаче никой не и иска оставката.
Страшно, много страшно.. Tired

Общи условия

Активация на акаунт