Запек при бременна в 4 месец- вече 10 ден

  • 27 444
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 102
Присъединявам се към мнението, че клизмата е най-сигурният и безвреден вариант.Има и по зле от теб, ако това ще те успокои:Когато родих дъщеря си, от деня на раждането, та чак до края на третият месец и двечките имахме запек. И мама и бебе се спасяваха с клизма, при нея термометър и сапун, при мен едно елементарно устройство наречено иригатор.Желая ти по голям късмет от нашия и скорошно приключване на проблема!

# 16
  • Мнения: 496
Преди години имах проблем с изхождането и тогава пиех зелен чай, мисля, че беше newsm78 Но не препоръчвам на никой да приема често каквито и да било медикаменти за голямата нужда, защото червата стават един вид зависими или по-лениви и самостоятелното изхождане се превръща в голям проблем Tired
Най-добри методи, според мен, са приемането на разхлабващи плодове и зеленчуци, топло прясно мляко с мед, цигарата също помага, за които пушат Peace Разхлабващи плодове са: праскови, кайсии, грозде, сливи, киви, круши и всички много сладки плодове; зеленчуци: домати, чушки, тиква и сигурно още има, но сега не се сещам Whistling Кафето определено също действа разхлабващо.
10 дни на мен ми се струват много, при над 3-дневен запек най-добре да се използва клизма Peace

# 17
  • Мнения: 308
Тъй като пишеш, че имаш и газове мисля, че можеш да се допиташ до гинеколога си относно Еспумизана. Аз също пиех Дуфалак без почти никакъв ефект. Мисля (може и да си внушавам), че Еспумизана ми помага не само за газовете, но и за регулиране на стомаха. Не го пия постоянно. Като усетя, че стомаха ми е много подут и почва да ме боли пия по 2 след хранене (предимно вечер). Дано с нещо да съм ти помогнала, но се консултирай с лекаря си. Успех.

# 18
  • Мнения: 291
Аз имам този проблем от години, а по време на бременността съвсем я бях закъсала. Единственият период, през който всеки ден бях с доволна физиономия, беше докато пиех желязо. Ако ще ти подейства успокоително, сега, след раждането, съм почти като нормалните хора  Grinning

# 19
  • Мнения: 3 034
 яж ужасно много фибри, това ще ти помогне и за хемороиди Peace  освен всички изброени дотук плодове, не забравяйте добрите стари ябълки. една ябълка с кората съдържа толкова фибри, колкото зърнената ми закуска, която е пълнозърнеста и с изкуствено добавен фибър! казвам ти го от опит, защото проблеми имам от години и без 2-3 ябълки на ден не оставам. водата (не други течности) не трябва да пада под 2литра. понякога е кофти, подува ме, но резултата си заслужава. а правилото при ябълките е да ядеш по една преди всяко ядене, но поне 1 час, аз ги хапвам за междинни закуски  Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 114
1.Вечер поне едно киви.
2.Сутрин мляко с мед и кафе/безкофеиново/ топло , на гладно, половин час преди хранене
3.През деня 1-2 круши и повече течни храни

# 21
  • Мнения: 406
По нагоре срещнах "СЕНА".Много е болезнено и доколкото знам за бременни е ЗАБРАНЕН.Аз пиех топло мляко с мед и много маслини. Peace

# 22
  • Мнения: 400
Аз пиех чай от сена и ми действаше много добре, но не съм имала чак такива проблеми Thinking

Сената е противопоказна за бременна, забранена е!

Сушени сини сливи и мюсли всяка сутрин, мнооого помага:)

# 23
  • Мнения: 3 416
аууу..."любимата" ми тема ooooh! oткак съм бременна,нищо,ама нищо от гореизброените не ми е помогнало,+още неща неписани тука,единствено чай от сена,колкото и противоречиви мнения да има,даже и клизма не ми върши работа,та и аз си карам така..вече почти 9 мес....

# 24
Когато усетих, че ме заплашва запек  ядох много сини сливи. Пия и по едно слабо кафе на ден - сутрин. Наскоро заедно с кафето хапнах и грозде / не бях ходила от няколко дена Sick/ почти веднага подейства. Крушите също помагат. Peace

# 25
  • Мнения: 2 274
Като бях в болницата за задържане, ми казаха в никакъв случай да не ям шоколадчетата със сена, че можели да предизвикат контракции!
Пробвай по една ябълка всяка сутрин на гладно!
А видях че си решила проблема  Mr. Green! Дано да не ти се случва повече  Peace!

# 26
  • София
  • Мнения: 7 045
Ritka, ако имаш този проблем и занапред, попитай лекарката си за рициново масло, действа бързичко, но нямам идея дали става за бременна, за кърмачки може - аз така се оправих след раждането.

# 27
  • Мнения: 3 116
Момичета, благодаря  Hug

Пих си и днес сиропчето, пък да видим за резултата  Hug

От кафето ми става лошо, не ми понася  Thinking Сини сливи не трябва да ям  Thinking Ябълка ям по една на ден  Thinking

Рициново масло мисля че не може да се пие, защото може да предизвика контракции, но ако опре ножа да кокала ще пия  Crazy

# 28
  • Мнения: 3 069
През цялата бременност бях на шоколадите Комфорт.От 1-я до последния ден.



# 29
  • Мнения: 3 416
Ritka какво е това сиропче,щеше да пишеш

Общи условия

Активация на акаунт