Запек и напъни в тоалетната :( Опасни ли са за бебето?

  • 26 333
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 117
 В шести месец съм и преди малко се освободих от 4-дневен запек  Embarassed , след взети снощи и днес по-рано по 30 мл сироп Дуфалак (лекарят ми каза,че е безвреден) .В края на трети месец имах същия проблем и се оправи пак по този начин,но тогава бях на почивка на море,а там и преди бременността съм винаги с тази екстра  smile3550 ,така че тогава не ми направи чак такова впечатление.Въпреки че сега пих Дуфалак и най-сетне се прочистих,изхождането отново беше "сухо"  newsm61 и можеше се да се сравни вероятно с предстоящото раждане.Извинявам се,че така подробно описвам всичко,но имам нужда от съвет или отзив Embarassed Опасни ли са тези напъни за бебко,могат ли да ми предизвикат хемороиди например,при раждалите мами какви последствия е имало и как са се справили с проблема?По принцип не съм с най-редовния стомах,но през ден си ходя спокойно,пия много вода и обичам зеленчуци,но и си падам по сухоежбина,какво бихте препоръчали,за да не се стига отново до Дуфалак,безопасен е ,но  е лекарство все пак.
  Благодаря предварително bowuu

# 1
  • Мнения: 646
Аз съм имала този проблем само няколко пъти и след промяна в хранителния режим съм се оправяла.Главно наблягах на плодове(сини сливи и круши и др. разхлабващи), кисело мляко и много вода.Пробвай да ограничиш сухоежбините до минимум и наблегни повече на плодове и зеленчуци.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 117
DidiDani11 ,мерси HugЯбълките се водят също разхлабващи нали,както и доматите  от зеленчуците  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 468
Глория, присъединявам се към горното мнение: + яж супи, пий мн. течности (вода/сок/чай), яж пълнозърнести хляб/макарони и тн. Сега е сезонът на сливите, крушите, тиквите.
Банани, сухоежбина, бисквити и шоколад запичат.

Ябълките не са разхлбващи, напротив - май пектинът ги прави по-скоро стягащи или неутрални.

Гледай да овладееш ситуацията - заради теб си, на бебето не вреди. Но да, напъните могат да предизвикат хемороиди. Тук не говоря от опит, а от прочетено.
От моя опит - ако кърмиш, може да се влоши още повече, защото тялото ти ще губи течности и чрез кърмата.

На почивка и по време на път е нормално да има някаква промяна - пътуваш, ядеш други по-нетипични неща, имаш вероятно друг ритъм на деня. Това да не те тревожи. Гледай през другото време - вкъщи - да регулираш нещата.

# 4
  • София
  • Мнения: 117
Ида,мерси ,но за макароните конкретно (независимо пълнозърнести или не) не запичат ли по скоро,ако имат разхлабващ ефект съм забелязала,че заради сосовете и подправките в тях,иначе смятам да кърмя и това не го знаех,ще го имам в предвид  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Пиеш ли лекарства за повишаване на хемоглобина, съдържащи желязо?

# 6
  • Мнения: 468
За макароните - по принцип ти дадох няколко идеи за промяна в хранителните навици. Нали трябва да хапваш по нещичко?  Wink Иначе си права за тях.

А конкретно - горещо ти препоръчвам пълнозърнести овесени ядки за закуска. Има ги в Лидъл, със сигурност. Също наблягай на тикви (ако ги обичаш) и др. плодове.

Чувала съм, че чаша хладка вода с лъжица мед сутрин на гладно помага. Ако искаш пробвай - със сигурност няма да вреди. Или друг вариант - 1-2-3 сушени сливи престояват в чаша вода през нощта. На сутринта на гладно хапваш сливите и пиеш водата.

По принцип ядките (орехи, лешници, бадеми) също са полезни заради фибрите, но внимавай с тях да не докараш някоя алергия на бебето. Поне до раждането и в началото с бебето не яж по много от тях. А фъстъци съвсем не яж - заради риск от алергия. Освен това от тях по-скоро се дебелее отколкото да са полезни.

Сори, стана дълго.

 

# 7
  • Мнения: 2 286
Здравей,
орехите са много полезни за твоят проблем, по 2-3 шепи сутрин на гладно много помагат, но като започнеш да кърмиш избягвай ядките.
Може да опиташ и с чаша прясно мляко, пак на гладно.
Хемороидите са много гадно нещо, сдобих се с тях по време на раждането, няма оттърване.
Успех и леко раждане.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Съвсем спокойно можеш да си купиш ленено семе. Помага безотказно за запек.

# 9
  • Мнения: 468
gloria_calcar11,
хрумна ми още - леща, фасул, боб също помагат. Но като се роди бебето ги откажи поне в началните месеци. До тогава - може, без ограничения.

Също важно - редовно движение. След раждането - живот и здраве - ще буташ количката. Но дотогава, ако се чувстваш добре, не се заседявай.

Овладей нещата преди раждането, че после ще имаш друго за мислене и поне такива проблеми да нямаш  Wink

Успех, и най-добри пожелания за следващите седмици и по-нататъшни емоции!

# 10
  • София
  • Мнения: 117
Мерси момичета за съветите  Hug милинка дъвча Малтофер (по 1 на ден след ядене) ,защото на последното изследване в началото на месеца ми беше паднал на 104  Sad , таблетките с желязо също ли запичат #2gunfire

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 241
На мен ми помагаха сушени сливи, кайсии и стафиди - по няколко всяка вечер. Не съм имала никакви проблеми от рода на запек. Трябва да откриеш твоето "лекарство", знам че на някои хора им помагат кивита например, но при мен те нямат такъв ефект.

# 12
  • София
  • Мнения: 117
Месечинка виторога,мерси Hug ,чудя се дали  да не пробвам с круши,а и току - що слушах вица на Слави за Пацо Пацата  Joy и там се говори за ефекта на крушите със сок от круши Joy

# 13
  • София
  • Мнения: 7 990
Мерси момичета за съветите  Hug милинка дъвча Малтофер (по 1 на ден след ядене) ,защото на последното изследване в началото на месеца ми беше паднал на 104  Sad , таблетките с желязо също ли запичат #2gunfire

Питах те, защото обикновено тези препарати действат запичащо. Възможно е и обратното действие, но е по-рядко. Хапвай повече домати, поограничи въглехидратите и пий повече вода. Но се приготви за тези проблеми, докато не престанеш с лекарството. Пих Сорбифер около 2 месеца, щом го спрях, проблемът се реши. Стигала съм до там да изяждам 1 чаша със сушени сливи с топла вода, паралелно да пия Дуфалак, да ям салата от домати и ефект никакъв. Не се притеснявай от Дуфалак, по-добре да го пиеш, отколкото да се мъчиш.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Да, крушите също са разхлабващи. И освен всичко друго - много вода.
Тоз виц не го знам Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт