Давате ли Зимафлуор за зъбките?

  • 2 991
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Не и няма да давам !

Флуора в превишени дози е токсичен, а няма как да се определи точната доза на прием на флуор за всяко дете.

# 16
  • Мнения: 143
Нито като бременна съм пила / макар, че според док трябва/, нито на бебо съм давала  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 520
Давам когато се сетя.

# 18
  • София
  • Мнения: 410
Не съм давала на си сина си флуорни капки и никога няма да му дам!

# 19
  • Мнения: 589
Аз започнах да давам по 4 капки в четвъртия месец. Давам една седмица, една почивам. Както ми обясни лекарят, така давам необходимото количество, а остатъкът се натрупва и организмът сам си тегли. Почива се, за да може, ако има резерви, те да се изразходят.

Капките са специално за бебета, а флуорът е токсичен в доста по-големи количества - над 25 капки \така е обяснено в брошурата\.

Освен това пих и като бременна по препоръка на лекаря ми.

Смятам, че е полезно за минерализацията на зъбките. Вероятно не е задължително, щом не го изписват на всички ...

# 20
  • София
  • Мнения: 5 190
Не съм давала на никого да пие ОТРОВА , най-налкото на дете!

Прочетете повече, преди да послушате педиатър с промит мозък от фармацевтичните фирми!
Не вярвайте на листовките на "лекарството"! Флуорът е отпаден продукт. Той е токсичен боклук, а ни го продават!

И трудно ще намерите зъболекар, който да го потвърди, защото така са ги учили и една лъжа повторена милион пъти и платено за нея достатъчно, става масова заблуда!

В много държави е ЗАБРАНЕНО ФЛУОРИРАНЕТО НА ВОДАТА! Е, ние от догодина "ще избием рибата"...

# 21
  • Мнения: 581
Не съм давала, даже използваме безфлуорна паста за зъби. Дъщеря ми вече е на 6г. и зъбките й са в отлично състояние и без да е пила флуорни капки.

# 22
  • Мнения: 161
Не и нямам намерение.

# 23
  • Мнения: 5 393
Не съм давала и не смятам да започвам.

# 24
  • Мнения: 4 401
това със хубавите зъбки е генетично,аз си спомням че в училище редовно пиехме хапчета'' за зъбки''и....на 28 сложих протези.
а мъж ми има само 2 пломби въпреки вредните си навици да става нощем за ''нещо сладко''
дано беб има неговия  късмет Praynig

# 25
  • Мнения: 2 082
не съм давала и сега даже се чудя как да избегна флуорираното мляко в градината.разписах се,че не искам да и дават такова,но въпреки това го правят...

# 26
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз от около месец давам на дъщеря ми по 4 капки,но през ден Peace

# 27
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Не съм давала и не смятам да започвам.
И аз!

# 28
  • Силистра
  • Мнения: 288
Не съм давала, не съм и чувала за Зимафлуор, но съм се замисляла как по др начин да се заздравят зъбките, освен с редовна хигиена?

# 29
  • Мнения: 141
не  изписаха ни го през 5 месец но бях чула доста негативни изказвания и прецених че няма да му го давам  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт